Na rynku możemy zakupić szereg akcesoriów uzupełniających podstawową ofertę produktową. Produkty z grupy akcesoria to gotowe rozwiązania typowych problemów występujących w trakcie montażu i uruchamiania kompleksowych systemów zabezpieczeń. Korzyści płynące z sięgnięcia po sprawdzone rozwiązania to przede wszystkim oszczędność czasu i profesjonalny efekt końcowy wykonywanych prac. Prawidłowo zaprojektowany i zainstalowany system w połączeniu z estetycznym montażem to wizytówka profesjonalnego Instalatora. W grupie akcesoriów alarmowych wyróżniamy m.in.:
Moduły zacisków montażowych
Których celem jest ułatwienie wykonywania instalacji systemów alarmowych. Moduły eliminują połączenia lutowane przy wykonywaniu odgałęzień instalacji. Moduły te występują w trzech wariantach: moduły zabezpieczające, przeznaczone są do zabezpieczenia akumulatora przed głębokim rozładowaniem. Powinny być stosowane wszędzie tam, gdzie akumulator wykorzystywany jest, jako pomocnicze źródło zasilania, a samo urządzenie nie posiada takiego zabezpieczenia. Ponadto moduły zabezpieczające chronią wyjścia zasilające przed przeciążeniem, jednocześnie sygnalizując ten stan wcześniej. Powinny być stosowane wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko uszkodzenia wyjścia zasilającego urządzenia spowodowanego zewnętrznym zwarciem lub przeciążeniem.
Specjalizowane kable
W celu łatwego programowania urządzeń z użyciem dostarczanego oprogramowania, niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich kabli umożliwiających połączenie central i modułów z komputerem. Wybór odpowiedniego kabla uzależniony jest od rodzaju urządzenia, które ma być za jego pomocą podłączane. Należy więc sprawdzić w instrukcji dołączonej do produktu, który kabel jest odpowiedni dla wybranego urządzenia.
Anteny
Wysoka jakość użytej anteny jest bardzo istotna dla niezawodności komunikacji bezprzewodowej.
Moduły przekaźnikowe
Moduły przekaźnikowe wykorzystywane są do sterowania urządzeniami zewnętrznymi wymagającymi sygnałów bezpotencjałowych za pomocą wyjść typu „otwarty kolektor” czy wyjść napięciowych centrali. Dodatkowo, duża obciążalność prądowa styków przekaźnika pozwala na sterowanie urządzeniami pobierającymi stosunkowo duże prądy. Zastosowanie gotowego modułu przekaźnikowego w instalacji zamiast osobnych przekaźników ułatwia prace instalacyjne, dzięki możliwości podłączania za pomocą listwy zaciskowej oraz otworom ułatwiającym montaż w obudowie.
Uchwyty
Podczas instalacji czujek często wymagana jest korekta ich ustawienia w celu zapewnienia optymalnego pola widzenia. W takiej sytuacji pomocne są regulowane uchwyty, umożliwiające precyzyjne ustawienie czujki w dwóch osiach. Uchwyty niezbędne są również przy montażu czujek ruchu do sufitu, w sytuacji kiedy standardowy montaż na ścianie nie jest możliwy.