+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czujniki ruchu dualne

(15 produktów)

Czujnik ruchu dualny - czujki ruchu wewnętrzne i czujki dualne zewnętrzne

Czujki ruchu stosujemy w pomieszczeniach, w których mogą wystąpić gwałtowne zmiany temperatury np. w pomieszczeniu, gdzie znajduje się klimatyzator lub piec, w salonach, gdzie jest kominek. Wówczas zastosowanie tradycyjnej czujki ruchu pir (czujka ruchu pir) będzie nieskuteczne. Czujniki dualne korzystają z dwóch technik detekcji ruchu, co pozwala zwiększyć skuteczność działania takiego czujnika. Ponadto ograniczone tez zostaje ryzyko fałszywego alarmu. Tutaj wyróżnia się model CROW EDS-2000. Czujka dualna stworzona jest tak, aby alarm uaktywnił się po jednoczesnym zadziałaniu dwóch niezależnych detektorów. Obecnie na rynku dostępne są również czujki, w których kryteria te są programowane. Czujniki dualne produkowane są zarówno w wersjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych w odpowiednio zaprojektowanych obudowach.

Podobnie, jak czujki PIR, czujki dualne najczęściej umieszcza się w obudowach ściennych, często wyposażonych w odpowiedni uchwyt oraz w sufitowych (czujka ruchu sufitowa) z soczewką dookólną. Obudowa wyposażona jest w diodę LED, która informuje o pracy lub stanie czujnika.

Jeśli chcesz dobrać odpowiednią czujkę, jednak nie wiesz od czego zacząć lub którą wybrać, nie musisz wpisywać w wyszukiwarkę zapytań typu "czujnik ruchu cena" czy "czujnik ruchu sklep" - zadzwoń do Elektromaniaków - pomożemy i doradzimy! 

pixel