+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! TYLKO DO KOŃCA MAJA! GUIDE - 5% Kup teraz
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czujniki sejsmiczne

(1 produktów)

Czym jest sejsmika? W jaki sposób działa czujnik sejsmiczny?

Poza podstawowymi systemami alarmowymi czujniki sejsmiczne cieszą się coraz większą popularnością. Czujniki sejsmiczne charakteryzują się nieskomplikowanym działaniem - czujnik sejsmiczny wychwytuje drgania/wstrząsy na obszarze chronionego obiektu, analizuje ich natężenie, a także moc. Nasz sklep oferuje czujniki sejsmiczne wyprodukowane przez topowych producentów zajmujących się inteligentnymi systemami alarmowymi takich jak firma SATEL, dzięki czemu nie będzie problemu z kompatybilnością z popularnymi urządzeniami. Podłączenie czujników sejsmicznych oparte jest o standardowe linie instalacyjne, które wykorzystywane są w systemach alarmowych.


Wykorzystanie czujników, w których używana jest sejsmika:

  • zabezpieczenie okien/drzwi w mieszkaniach

  • zabezpieczenie okien/drzwi w sklepach, biurach, lokalach usługowych

  • sygnalizacja włamania/napadu

BEZPRZEWODOWA CZUJKA WIBRACYJNA MAGNET. SATEL AVD-100

Czujnik sejsmiczny SATEL AVD-100 jest przeznaczona do pracy w ramach dwukierunkowego systemu bezprzewodowego ABAX.
AVD-100 pracuje w oparciu o czujnik piezoelektryczny, który zabezpiecza dany obiekt(np.: okna, drzwi) poprzez wykrywanie drgań spowodowanych próbami siłowego otwarcia, a także o sensor magnetyczny, który sygnalizuje otwarcie.
Sensor drgań jest konfigurowany w sposób zdalny za pomocą oprogramowania DLOADX. Dzięki zaawansowanej analizie sygnału akustycznego ograniczona jest podatność na fałszywe alarmy. Czujka posiada zabezpieczenie antysabotażowe, a także diodę LED. Pracuje w oparciu o baterie CR123A 3V, której czas pracy wynosi około 3 lat.
AVD-100 współpracuje z centralą INTEGRA 128-WRL, kontrolerami ACU-120, ACU-270, a nawet starszymi kontrolerami tj. ACU-100 I ACU-250 oraz retransmiterem ARU-100. Spełnia wymogi EN 50131 Grade 2.

CZUJNIK WIBRACYJNY I MAGNETYCZNY SATEL VD-1 BIAŁY/BRĄZOWY

Czujka wibracyjna i magnetyczna VD-1 przeznaczona jest do pracy w systemach sygnalizacji włamania i napadu. Zaawansowane mechanizmy analizy sygnału z sensora piezoelektrycznego powodują, że czujnik sejsmiczny potrafi odróżnić naturalne drgania (np.: podmuch wiatru) z otoczenia, od drgań spowodowanych próbą włamania się. Sygnał z sensora jest analizowany pod kątem amplitudy i częstotliwości drgań. Czujka magnetyczna sygnalizuje naruszenie po oddaleniu magnesu od kontaktronu. Zasięg detekcji: do 3.5m, zasilanie: DC 12V.3,5mA.

 

pixel