+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czujniki zbicia szyby

(18 produktów)

Zapewnienie bezpieczeństwa budynku oraz jego zawartości, czy nawet mieszkańców jest jednym z najważniejszych czynników oraz staje się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób sięga po przeróżne systemy alarmowe. Poza podstawowymi systemami alarmowymi bardziej zaawansowane technologie cieszą się rosnącą popularnością takie jak na przykład czujnik zbicia szyby lub czujka zbicia szkła - w obu przypadkach mamy do czynienia z tym samym urządzeniem.

Czym jest czujnik zbicia szyby?

Czujnik zbicia szyby jest to urządzenie mające chronić dane pomieszczenie/budynek, w którym występuje jakiekolwiek ryzyko włamania poprzez zbicie szyby w oknach lub drzwiach. Czujka zbicia szyby może spełniać funkcje uzupełniającą system alarmowy, a także poradzi sobie jako jego jedyny element.

Czujniki zbicia szyby mają za zadanie wykryć moment zbijania szyby, ale także każda czujka zbicia szkła jest w stanie namierzyć występowanie drgań. Czujniki zbicia szyby potrafią także wyeliminować niegroźne zdarzenia takie jak na przykład: uderzanie gałęzią drzewa w okno. Na naszej stronie oferujemy czujnik zbicia szyby SATEL, a także czujnik zbicia szyby AJAX.

Czujka zbicia szyby - zastosowanie

Czujniki zbicia szyby mogą sprawdzić się w sklepach, lokalach usługowych takich jak na przykład bary. Czujka zbicia szkła fantastycznie sprawdzi się także w się w domach/lokalach na co dzień opuszczonych. Coraz częściej ludzie decydują się na instalacje w domach - czujka zbicia szkła również świetnie znajduje tam swoje zastosowanie.

Czujnik zbicia szyby zasada działania

Głównym środkiem detekcji jest wykrycie przez czujnik zbicia szyby dźwięku tłuczonego szkła. Bardziej zaawansowana czujka zbicia szyby analizuje sygnał akustyczny dwuetapowo - najpierw pod kątem dźwięku uderzania w szybę, a następnie dźwięku tłuczonego szkła. Niektóre czujniki zbicia szyby mają możliwość regulacji czułości Dzięki tym dwóm aspektom czujka zbicia szyby ma mniejszą szanse na występowanie jakiejś nieprawidłowości, pojawianie się fałszywych alarmów. Każda czujka zbicia szkła jest w stanie rozpoznać określony typ szkła. Czujniki zbicia szyby oferowane przez nasz sklep umożliwiają (w zależności od modelu) wykrywanie szkła zwykłego, hartowanego i laminowanego. Uwaga: nie wszystkie czujniki zbijania szyby potrafią rozpoznać dźwięk pękania szkła każdego rodzaju, zatem trzeba dobrać taki czujnik zbicia szyby, który będzie spełniał wymagania szyb znajdujących się w danym pomieszczeniu/budynku.

pixel