+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Monitoring pasieki

(2 produktów)

Monitoring Pasieki

Inteligentny ul to innowacyjne rozwiązanie w pszczelarstwie, które łączy w sobie tradycyjną technologię z nowoczesnymi narzędziami informatycznymi. Jest to rodzaj ula, który jest wyposażony w różnego rodzaju czujniki, urządzenia oraz systemy informatyczne, co pozwala na automatyzację niektórych procesów związanych z prowadzeniem pasieki oraz monitorowanie stanu rodziny pszczelej.

Inteligentny ul może być wyposażony w różnego rodzaju czujniki, które monitorują takie parametry jak temperatura, wilgotność, hałas, liczba pszczół, waga ula, poziom zapasu miodu i pyłku, a także obecność chorób i szkodników. Dodatkowo, w niektórych modelach stosowane są kamery, które pozwalają na obserwowanie zachowania pszczół.

Dzięki systemom informatycznym i zdalnemu sterowaniu możliwe jest zbieranie i przetwarzanie danych na temat kondycji rodziny pszczelej oraz szybkie reagowanie na zmiany, takie jak choroby, brak pożywienia, czy zmiany klimatu. Takie dane są wykorzystywane do podejmowania decyzji dotyczących prowadzenia pasieki, na przykład do podejmowania decyzji o karmieniu, ochronie pszczół przed chorobami, czy zbiorze miodu.

Wprowadzenie inteligentnych ulów do pszczelarstwa pozwala na prowadzenie pasieki w sposób bardziej ekologiczny i zrównoważony. Dzięki nowoczesnym technologiom, inteligentny ul pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów i zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko.

Chroń pasiekę

Możemy dostosować nasz system monitorowania uli do Twoich potrzeb, ponieważ oferujemy sprzęt do zdalnego monitorowania uli w różnych konfiguracjach. Urządzenie 'BeeHUB Queen' jest urządzeniem, które posiada moduł komunikacji sieci komórkowej, WiFi oraz Bluetooth. Urządzenie 'BeeHUB Sense' posiada moduł komunikacji Bluetooth, dzięki któremu łączy się z 'BeeHUB Queen' by przesłać pomiar do naszej aplikacji.

Inteligentny ul

BeeHUB Queen to inaczej centrala zarządzająca. Podłączamy do niej czujniki, a następnie dzięki aplikacji mobilnej bądź przez przeglądarkę internetową na bieżąco mamy wyświetlane informacje o warunkach panujących w naszym ulu. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie musimy otwierać ula, aby sprawdzić co słychać u pszczelej rodziny. Inteligentny Ul zapewniają stały dostęp do pomiarów temperatury, wilgotności, wagi i częstotliwości z każdego miejsca na świecie!

Z naszymi algorytmami, możemy dogłębnie przeanalizować przesłane pomiary z ula, co ułatwia wykrycie anomalii, w tym chorób pszczół we wczesnym stadium. System zmniejsza ryzyko utraty pszczół, zainwestowanych pieniędzy i czasu. Urządzenie nie emituje fal radiowych wewnątrz ula. 

Zasilanie urządzenia

Urządzenie jest wyposażone w ogniwa Li-Ion o łącznej pojemności ogniw 3500 mAh, które pozwalają na pracę urządzenia do 5 miesięcy. W celu naładowania urządzenia należy podłączyć do urządzenia BeeHUB Queen załączony kabel USB, który powinien być podłączony do stałego zasilania (5V, 2A). Dodatkowo ogniwa mogą być ładowane za pomocą dedykowanego panelu fotowoltaicznego (18V, 0.28A) pozwalającego na wykorzystanie modułu MPPT w urządzeniu. 

Podgląd na pasiekę całą dobę

24 pomiary wagi ula 7 dni w tygodniu pozwalają na dokładne monitorowanie aktywności i stanu pszczół. Innowacyjna skala pozwala na wykorzystanie jej w pasiekach ruchomych i stacjonarnych. Interfejs użytkownika nie jest zbyt skomplikowany. Łatwo jest zlokalizować różne narzędzia i opcje w naszej aplikacji. Zapewnia szybki dostęp do wspólnych funkcji lub poleceń. Gdziekolwiek jesteś, zawsze masz zdalny dostęp do danych z uli przez Twoją przeglądarkę internetową lub aplikację na telefon (Android lub iOS).

Inteligentny ul to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na zwiększenie efektywności prowadzenia pasieki oraz ochronę zdrowia pszczół. To przykład jak technologia może pomóc w ratowaniu przyrody.

 

pixel