+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl NOWOŚĆ! NOWA SERIA MONOKULARÓW TERMOWIZYJNYCH GUIDE TD ORAZ TK JUŻ NA SKLEPIE
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Systemy alarmowe i alarmy - ochrona domu i firmy

(505 produktów)

System alarmowy to zespół urządzeń zabezpieczający dom, mieszkanie czy inny obiekt przed włamaniem, pożarem oraz każdym innym zdarzeniem, w wyniku którego dochodzi do aktów wandalizmu. System alarmowy może stać się naszym prywatnym ochroniarzem, który w sposób niewidoczny stoi na straży bezpieczeństwa. Nasz sklep online posiada szeroką ofertę produktów i manipulatorów Satel - firmy którą zaufaniem obdarzyło mnóstwo użytkowników. Poza tym posiadamy asortyment innych producentów. Czujka firmy BOSCH - Blue line dla przykładu nie reaguje na zwierzęta.  Przez 24 godziny na dobę będzie chronił mienie, bez względu na samopoczucie, pogodę czy inne czynniki, które często wpływają na na ochronę, świadczoną przez człowieka. System alarmowy zawsze jest czujny. W momencie, kiedy nic niepokojącego nie dzieje się dookoła, po prostu czeka.. Daje poczucie bezpieczeństwa, że jeśli ktoś niepowołany wtargnie na teren chronionego obiektu lub pojawi się ogień, system alarmowy, podejmie działanie, które doprowadzi do wykluczenia zagrożenia i dalszego zabezpieczenia danego obiektu.

Nowoczesne systemy alarmowe nie są skomplikowane w obsłudze. Upoważniony użytkownik, po wpisaniu na klawiaturze specjalnego kodu może dezaktywować alarm. Bardzo często dodatkowym elementem jest system atynapadowy w postaci ukrytego przycisku alarmowego lub pilota.

Jaki system alarmowy wybrać?

System SSWiN

System Sygnalizacji Włamania i Napadu to zespół urządzeń , który służy do wykrywania i sygnalizowania wejścia bądź jego próby lub obecności osoby do tego nieuprawnionej. Zadaniem systemu sygnalizacji włamania i napadu jest jak najszybsze i skuteczne wykrycie intruza w obiekcie i przekazanie tej informacji odpowiednim służbom w celu podjęcia stosownych działań. System ten oferuje szeroki wybór urządzeń począwszy od central alarmowych, przez wszelkiego rodzaju czujki, sygnalizatory, urządzenia peryferyjne po różnego rodzaju akcesoria.

Zwykły system bezprzewodowy

Zwykły system alarmowy złożony jest z kilkudziesięciu elementów (centrali alarmowej, czujników sejsmicznych, zaawansowanych czujników kontraktonowych, detektorów, czujników zbicia szyby, sygnalizatorów, manipulatorów, powiadomień telefonicznych GSM). Elementy te trzeba ze sobą połączyć przewodami, które często przechodzą przez niemal wszystkie pomieszczenia. W Toruniu popularne są czujniki czadu, które mogą zapobiec poważnym katastrofom. Nikt z nas nie chce , aby przewody były widoczne, więc najlepiej ukryć je pod tynkiem. Z tego właśnie powodu montaż tradycyjnego alarmu może okazać się kłopotliwy. Dialer GSM w cenie mniejszej niż 100 złotych, doskonale uzupełni każdy system alarmowy. Jeśli podejmiemy decyzję o montażu tego typu alarmu, najwygodniej zrobić to w trakcie remontu.

Bezprzewodowy system alarmowy

Bezprzewodowe systemy alarmowe są doskonałym rozwiązaniem, kiedy chcemy w miarę szybko zabezpieczyć nasze biuro, mieszkanie lub inny obiekt, bez konieczności wykonywania dodatkowego remontu. Urządzenia tego systemu komunikują się między sobą drogą radiową, więc można je łatwo i szybko zainstalować.

pixel