+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! TYLKO DO KOŃCA MAJA! GUIDE - 5% Kup teraz
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zestawy nagłośnienia

(18 produktów)

Zestaw nagłośnienia

Zestaw nagłośnieniowy jest to zespół urządzeń służących do szeroko pojętej emisji dźwięku czyli np. nagłośnienia estradowe. Sprzęt nagłaśniający, z którego składa się system dobiera się podług potrzeb, zastosowania, docelowego umiejscowienia i wielu innych czynników. Pierwszym ważnym krokiem, wybierając system nagłośnienia jest określenie strefy nagłośnienia, ustalenie obszaru , w którym planuje się rozmieścić zestaw muzyczny. Następnie należy podjąć decyzję jaki rodzaj, jaki zestaw nagłośnienia zastosować. Istnieje kilka możliwości: może to być system przemysłowy 100V, nagłośnienie przenośne lub nagłośnienie estradowe. Zdecydowanie najpopularniejszy sprzęt nagłaśniający to system 100V.

Rodzaje nagłośnienia. Kolumny estradowe do domu, systemy nagłośnienia do pubów, zestaw nagłośnienia estradowego.

Wyróżniamy podstawowy zestaw nagłośnieniowy prosty jednostrefowy oraz systemy wielostrefowe pozwalające na zastosowanie niezależnego źródła dźwięku w każdej ze wspomnianych stref. Z takimi systemami spotykamy się na co dzień od najmłodszych lat. Widzimy je w szkołach jako słynne radiowęzły, służą młodzieży jako pierwszy większy zestaw muzyczny. Spotykamy je w przychodniach, poczekalniach, sklepach, marketach. Niejednokrotnie są stosowane w domach czy mieszkaniach żeby umilić czas domownikom.

Zestaw nagłośnieniowy 100V jest systemem przystępnym cenowo tak więc sprawdza się idealnie w większych, bardziej rozbudowanych systemach aniżeli nagłośnienie przenośne np głośnik plażowy, czy też nagłośnienie estradowe czyli zestaw muzyczny niskonapięciowy służący do efektownego obsłużenia imprez masowych czy też wesela lub spotkania okolicznościowego. Sprzęt nagłaśniający przemysłowy jest zazwyczaj niższej mocy i jest mniej efektywny w mniejszych ilościach. Podstawowy zestaw nagłośnieniowy powinien składać się ze wzmacniacza mocy oraz głośników połączonych ze sobą przewodem głośnikowym miedzianym dwużyłowym. W zależności od mocy, którą chcemy przenieść ze wzmacniacza na głośniki powinniśmy dobrać kabel z wiązkami o odpowiedniej grubości. Zestaw nagłośnieniowy przemysłowy posiada ogromny wybór głośników począwszy od sufitowych przez naścienne po tubowe. Te ostatnie dzięki swojej budowie najczęściej są przystosowane do pracy zewnętrznej, są bardziej odporne na pyły, kurze czy wilgoć unoszące się w powietrzu. Ich zastosowanie często odnajduje się jako sprzęt nagłaśniający w kościołach rozmieszczone dookoła budynku. Wzmacniacze stosowane w systemach 100V często posiadają kilka możliwości odtworzenia ścieżki dźwiękowej przykładowo za pomocą bezprzewodowego połączenia bluetooth lub za pomocą pendrive’a czy też karty pamięci SD. Równie często posiadają możliwość włączenia radia.

Zestaw nagłośnienia do domu. Jeżeli mamy w planach umilić klientom wyczekiwanie na wizytę w przychodni lekarskiej lub chcemy w niedrogi ale skuteczny sposób móc przekazywać komunikaty pracownikom na hali produkcyjnej to zdecydowanie powinniśmy zainwestować w wysokonapięciowy zestaw nagłośnieniowy 100V. W ofercie naszego sklepu ElektroManiacy.pl z łatwością możemy odnaleźć sprzęt nagłaśniający dopasowany do swoich potrzeb. Znajdziesz zestaw muzyczny firmy HQM oraz ITC, które z powodzeniem obsługują placówki w całej Polsce i za granicą. Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś wydobywający się dźwięk z tych głośników. Znajdziesz tu również nagłośnienie przenośne marki Media-Tech, które cechuje się dobrą jakością produktu w stosunku do ceny. Są w pełni bezprzewodowe gdyż posiadają wbudowany akumulator oraz możliwość podłączenia się do nich poprzez bluetooth.

Jeżeli jednak potrzebujesz nagłośnić imprezę weselną czy też koncertową, jakiekolwiek wydarzenie muzyczne to potrzebne jest nagłośnienie estradowe. Taki zestaw muzyczny posiada zazwyczaj wyższą moc aniżeli sprzęt nagłaśniający przemysłowy. Moc jest kumulowana w jednej kolumnie a nie w szeregu mniejszych głośników. Może z powodzeniem służyć jako nagłośnienie przenośne ponieważ kolumny typu estradowego posiadają wbudowany wzmacniacz. Cały system kontrolujemy za pomocą miksera, do którego podpięte są głośniki oraz wszelkie nośniki czy też mikrofony. Posiadając kolumny, mikser oraz laptopa z powodzeniem można rozpocząć karierę Dj’a.

Na co zwracać uwagę gdy potrzebny nam zestaw nagłośnienia? Jakie walory są istotne i cechują dobry zestaw muzyczny? O co pytać kupując sprzęt nagłaśniający? 

Zestaw nagłośnieniowy do domu. Moc znamionowa RMS jest to moc, z jaką głośnik będzie emitował czysty dźwięk przez długi okres czasu bez uszkodzenia, przy zniekształceniach, które nie przekraczają określonego poziomu.
Moc muzyczna czyli maksymalna moc jaką zestaw może być obciążony przez krótki czas, bez nieodwracalnego zniszczenia.
Pasmo przenoszenia czyli zakres częstotliwości dźwięku, który jest w stanie wyemitować głośnik. Górna wartość pasma przenoszenia z reguły osiąga granicę 20 kHz, natomiast dolna zależna jest od rodzaju i wielkości obudowy, modelu zastosowanego głośnika niskotonowego, sposobu konstrukcji zespołu, jego wytłumienia itp.
Impedancja znamionowa czyli minimalna wartość impedancji elektrycznej dla częstotliwości znajdującej się powyżej częstotliwości rezonansu mechanicznego. Impedancja przyjmuje zawsze jakąś konkretną wartość, najczęściej jest to 8 lub 4.
Efektywność głośnika jest to parametr określający, jaki będzie poziom dźwięku w określonym punkcie (w normach przyjmuje się 1 metr od kolumny) przy doprowadzeniu określonego sygnału. Im wyższa efektywność tym głośniej zagra kolumna przy takim samym sygnale. W uproszczeniu można przyjąć, że efektywność daje nam pojęcie o tym jak sprawnie kolumna przetwarza energię elektryczną na energię akustyczną.

pixel