+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-08-08

Bezprzewodowy System Alarmowy Ajax - dlaczego powinien znaleźć się w Twoim domu?

Bezpieczeństwo we własnym domu to podstawa, dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby była ona na jak najwyższym poziomie. Ajax Systems, międzynarodowa firma technologiczna wywodząca się z Kijowa, postanowiła przenieść domowe bezpieczeństwo o krok dalej, stawiając na modułowość swojego produktu. W ten sposób zyskujesz możliwość dopasowania najróżniejszych akcesoriów pod swoje indywidualne potrzeby, tworząc unikalny i spersonalizowany system alarmowy. Poznaj, dostępne w naszym sklepie, produkty marki Ajax i przekonaj się, dlaczego to właśnie one powinny chronić Twój dom.

 

Dlaczego warto zainwestować w system alarmowy?

Posiadanie systemu alarmowego w swoim domu przynosi wiele korzyści i jest ważnym elementem zwiększających bezpieczeństwo. Oto kilka powodów, dlaczego warto posiadać taki system:

  • Ochrona przed włamaniami

System alarmowy jest jednym z najskuteczniejszych środków zapobiegania włamaniom poprzez bardzo szybkie reakcje. Czujki ruchu, czujki okien i drzwi, czy kamery monitoringu mogą odstraszać potencjalnych intruzów, a w razie próby włamania, system wywoła alarm i powiadomi odpowiednie służby.

  • Monitorowanie domu zdalnie

Współczesne systemy alarmowe pozwalają na zdalne monitorowanie domu za pomocą smartfonów lub komputerów. Dzięki temu, nawet będąc poza domem, możemy kontrolować, co się w nim dzieje.

  • Ochrona przed pożarami i innymi zagrożeniami

Niektóre systemy alarmowe są wyposażone w czujniki dymu, czujniki gazów, czy czujniki zalania, w tym właśnie Ajax, które w razie wykrycia zagrożenia natychmiast reagują, alarmując mieszkańców i służby ratunkowe.

  • Obniżenie kosztów ubezpieczenia

Posiadanie systemu alarmowego może wpłynąć na obniżenie kosztów ubezpieczenia domu, ponieważ w oczach ubezpieczycieli zwiększa bezpieczeństwo nieruchomości. 

  • Automatyzacja domu

Niektóre nowoczesne systemy alarmowe, pozwalają na integrację z innymi systemami automatyki domowej, umożliwiając zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, czy klimatyzacją, co pozwala na oszczędność energii i podnosi komfort życia. 

BEZPRZEWODOWA CENTRALA ALARMOWA AJAX HUB 2 PLUS 

Centrala, tak jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za kontrolowanie i łączenie wszystkich modułów w jedną całość, stanowi serce Twojego systemu alarmowego. HUB 2 PLUS nie przepuści żadnego złodzieja, a wręcz przeciwnie - od razu wyśle Ci zdjęcia! System ten zdobył szczególne uznanie wśród właścicieli domków jednorodzinnych, hoteli oraz innych ośrodków wypoczynkowych, gdyż jest w stanie podołać ochronie dużych powierzchni.

Tak jak wspomnieliśmy, ogromną zaletą tego modelu jest nie tylko kompleksowość jego działania, ale przede wszystkim nieoceniona modułowość. To znaczy, że HUB 2 PLUS dopasujesz stricte do indywidualnych potrzeb Twojego domu. System możesz śmiało rozbudowywać o kolejne czujniki i kamery, maksymalizując tym samym bezpieczeństwo posesji. Przyjrzyjmy się zatem dodatkom, które możemy dołączyć do centrali Ajax.

 

BEZPRZEWODOWY CZUJNIK RUCHU Z KAMERĄ AJAX MOTIONCAM

Przy systemie alarmowym czujniki ruchu to podstawa, dlatego też przedstawiamy Ci Ajax MOTIONCAM. Te bezprzewodowe czujniki powiadamiają Cię od razu, kiedy tylko wykryją najmniejsze oznaki włamania. Oznacza to dokładnie tyle, że uprzedzą Cię o wydarzeniach w domu, zanim złodzieje zdadzą sobie sprawę, że zostali przyłapani na gorącym uczynku. Kamerę wykonującą animowaną serię zdjęć aktywuje alarm zaraz po wykryciu alarmu, przez co może jednocześnie chronić Twoją prywatność, nie wykonując zdjęć na żądanie.

 

BEZPRZEWODOWY SYGNALIZATOR WEWNĘTRZNY HOMESIREN BIAŁY

Prawdziwy odstraszacz złodzieji - Ajax HOMESIREN - który bardzo głośno i dosadnie informuje intruza o uruchomieniu alarmu. HOMESIREN posiada alarm dźwiękowy z możliwością regulowania głośności między 81 a 105 dB wraz z zewnętrznym złączem LED. Wbudowany wskaźnik LED sygnalizuje Cię o uzbrojeniu, bądź też rozbrojeniu systemu. Ponadto, sygnalizator ten oferuje uwierzytelnianie zapobiegające fałszerstwu, alarm po wykryciu jakichkolwiek manipulacji, czy też wykrywanie zagłuszania oraz szyfrowania kanałów komunikacji.

 

BEZPRZEWODOWY CZUJNIK OTWARCIA DRZWI OKNA MAGNETYCZNY AJAX DOORPROTECT PLUS

Kolejny dodatek, który zdecydowanie jest wart Twojej inwestycji. Ajax DOORPROTECT PLUS to magnetyczny czujnik otwierania drzwi lub okien wraz z czujnikiem wstrząsowym oraz czujnikiem przechyłu. Naturalnie, został on zaprojektowany po to, aby chronić Twój dobytek przed złodziejami, którzy próbują wtargnąć do domu przez drzwi i niezamknięte okna. Jak działa? Natychmiast reaguje na otwarcie poprzez zmianę kąta nachylenia i uderzenia lub drgania i od razu wysyła informacje do centrali.

 

BEZPRZEWODOWY CZUJNIK ZALANIA WODĄ AJAX LEAKSPROTECT

Martwisz się zalaniem domu? A może mieszkasz w bloku i obawiasz się o zalanie spowodowane przez Twoich sąsiadów? W celu uspokojenia Twoich obaw, powstał czujnik Ajax LEAKSPROTECT, który wyjątkowo szybko wykrywa i powiadamia Cię o pierwszych oznakach zalania, torując Ci drogę do szybkiej reakcji na problem. Jak działa czujnik zalań marki Ajax? Jest to bardzo proste. Wystarczy, że woda przedostanie się do jednego z czterech dostępnych par specjalnych styków, co sprawi, że czujnik automatycznie uruchomi alarm. 

 

BEZPRZEWODOWY CZUJNIK DYMU, CIEPŁA I TLENKU WĘGLA AJAX FIREPROTECT PLUS

Kolejny must have w każdym domu i mieszkaniu. Ogień to żywioł niezwykle destrukcyjny, dlatego ochrona przed nim powinna być dla każdego z nas priorytetowa. Ajax FIREPROTECT PLUS jest bezprzewodowym czujnikiem pożarowym z czujnikami temperatury oraz tlenku węgla, który charakteryzuje się niesamowitą skutecznością bez konieczności częstej wymiany baterii. Czujnik marki Ajax rejestruje gwałtowne skoki temperatury, obecność dymu i wykrywa niebezpieczne dla człowieka poziomy CO, tzw. czadu. Wykrywanie odbywa się za sprawą wbudowanego sensora fotoelektrycznego.

 

Polecane

pixel