+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl KOZAK OPCJA CELOWNIK NOKTOWIZYJNY ATN LTV SMART DAY/NIGHT HUNTING 3-9X 3299 PLN 3599 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2021-08-24

InfiRay - doskonały sprzęt w jeszcze lepszej cenie.

Działanie termowizora różni się nieco od działania noktowizora. Wydaje Ci się to oczywiste? Jeśli nie, to zacznijmy od podstaw. Termowizor pomaga użytkownikowi znaleźć elementy, które mają inną temperaturę niż ta otoczenia. Wykorzystując to urządzenie każdy użytkownik będzie w stanie znaleźć dla niego inne, indywidualne i dostosowane do własnych potrzeb, zastosowanie. Zastanawiasz się jak? Z powodzeniem użyjesz go podczas klasycznych obserwacji, jak również w przypadku polowania na dziką zwierzynę. Co ciekawe, nie tylko indywidualni użytkownicy korzystają z urządzeń termowizyjnych - termowizor z powodzeniem sprawdzi się także w rękach służb specjalnych lub w wojsku.

Jak w takim razie działa termowizja? Działa na zasadzie promieniowania podczerwonego. Co to znaczy? Użytkownik za pomocą urządzenia może zobaczyć energię cieplną zarówno zwierząt, jak i ludzi oraz przedmiotów wytwarzających ciepło. 

KTO UŻYWA TERMOWIZJI? 

Termowizja najpopularniejsza jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie kultura łowiecka jest cały czas doskonalona. Często przyczynia się do rozwoju różnych przedsięwzięć, dotyczących między innymi edukacji. Tamtejsi myśliwi nierzadko są inicjatorami powstania rezerwatów i obszarów chronionych, mając na uwadze dobro i odpowiednie podejście do zwierząt. 

W Polsce z kolei można zauważyć powoli rosnącą popularność urządzeń akcesoryjnych... To znaczy, że polscy myśliwi nadal przywiązani są do klasycznej tradycji łowieckiej, gdzie podczas polowania mogą liczyć jedynie na własne doświadczenie, intuicję oraz tak zwany szósty zmysł. Nie daje to jednak stuprocentowej pewności i przekonania do jakiego zwierzaka i w jaki sposób się strzela – dlatego termowizja nieprzerwanie walczy o uwagę polskich uczestników łowisk oraz polowań. 

Tego typu urządzenia często nie tylko ułatwiają skuteczne polowanie - do czego mają duże obiekcje bazujący na tradycji myśliwi, a stwarzają humanitarne warunki i fundamenty pod odpowiednio zorganizowane łowisko. Jest ono wówczas zdecydowanie bezpieczniejsze. Zwłaszcza w ciemności, kiedy jego uczestnicy posiadają urządzenia akcesoryjne, w postaci nasadekcelowników lub monokularów termowizyjnych. Wtedy dzikie zwierze, które mogłoby zaatakować z zaskoczenia nie stanowi już bezpośredniego zagrożenia dla człowieka, ponieważ użytkownik jest w stanie zareagować o wiele szybciej. Ze względu na zastosowane akcesoria korzysta także zwierze – oddane przez użytkowników strzały są szybkie i celne, a trafiony osobnik zdycha bez bólu i cierpienia. 

Jak wiadomo, polowanie podlega pewnym rygorom i nienaruszalnym zasadom, które w opiece mają głównie dobro zwierząt, co w niewątpliwy sposób podlega również pod podstawowe wyznaczniki kultury łowieckiej. Według narastającej odpowiedzialności jej synonimem jest właśnie zastosowanie akcesoriów termowizyjnych, zatem wnioski są proste. Dzięki termowizji myśliwy nic nie przeoczy i zwróci uwagę na każdy szczegół – nie będzie musiał zastanawiać się czy widzi z oddali lochę czy dzika lub czy matka jest w ciąży bądź z młodymi.

STOSUNEK JAKOŚCI DO CENY  

Co jednak w sytuacji, w której zastanawiasz się nad odpowiednim dla siebie sprzętem, ale zupełnie nie wiesz, na co się zdecydować? Szukasz czegoś, co spełni Twoje wymagania i odpowie na aktualne łowieckie potrzeby, jednocześnie nie nadszarpując Twojego portfela? Wielu myśliwych właśnie w ten sposób podejmuje decyzje, dotyczące zakupu konkretnego urządzenia. Kierują się oni głównie jakością danego sprzętu, ale także ceną. To wcale nie dziwne – to zupełnie rozsądne podejście. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wybrać sprzęt, który ma najlepszy stosunek jakości do ceny, a jedną z tego typu alternatyw na rynku są produkty marki InfiRay.

Może już je kojarzysz? InfiRay to popularna marka wśród osób, interesujących się tematyką łowiecką ze względu na wysoką jakość wykonania urządzeń oraz ich niezawodność. Wyróżnia ją także satysfakcjonujący zasięg detekcji obiektu, co ma duże znaczenie na tle wspomnianych wcześniej - ewentualnych wątpliwości, dotyczących rozpoznania konkretnego osobnika czy danej sytuacji. W ofercie marki InfiRay dostępne są dwa modele termowizorów z serii RICO – RL42 oraz RH50 - o podrasowanych parametrach i wrażliwym czujniku ruchu, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

CECHY WSPÓLNE 

Obydwa modele to sprawdzony sprzęt, który łączą cechy wspólne. Zarówno jedno, jak i drugie urządzenie wyposażone są w świetnej jakości podzespoły. Jednym z nich jest nowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości HD, który zapewnia ostry obraz, charakteryzujący się żywymi kolorami oraz wysokim poziomem kontrastu w każdej sytuacji. Skąd to przekonanie? Termowizory te oferują  kilka siatek celowniczych do wyboru, dzięki czemu użytkownik z łatwością dostosuje je do warunków atmosferycznych, nie przejmując się ewentualnymi niedogodnościami. Zakres, w jakim pracują urządzenia to od – 20 do + 50 stopni C, dlatego można powiedzieć, że udostępniają użytkownikowi szerokie pole manewru, a przystosowanie się do zmiennych warunków pogodowych to zdecydowanie ich mocna strona. Nawet podczas ulewnego deszczu czy śniegu będziesz mógł cieszyć się z owocnej współpracy z urządzeniem. Nie musisz się o nie martwić także w przypadku zabrudzenia czy zalania, ponieważ zarówno RL42, jak i RH50 posiadają wysoki poziom szczelności IP67, co oznacza ochronę przed pyłem, ale także wodą – nawet podczas całkowitego zanurzenia. 

Urządzenia te są niezawodne, dzięki czemu możesz być pewien satysfakcjonujących obserwacji. Podczas ich trwania nad wyraz przydatna może okazać się funkcja PiP – obraz w obrazie – pozwalająca dwukrotnie powiększyć środkową część obrazu i wyświetlić ją w osobnym oknie, co nie będzie Cię dodatkowo rozpraszać. Równie praktyczne w obu modelach są przyciski funkcyjne. Są one umieszczone w górnej części obudowy i dobrze reagują na wciśnięcie, a co za tym idzie są ciche i dyskretne, na czym zależy wielu myśliwym. Intuicyjnie rozmieszczone przyciski w połączeniu z półprzezroczystym menu sprawią,  że nie będziesz musiał odwracać uwagi od obserwacji podczas korzystania z dostępnych funkcji i maksymalnie skupisz się na celu. 

Za pomocą RL42 lub RH50 skutecznie zoptymalizujesz swoje działania, tym samym ograniczając do minimum prawdopodobieństwo niezgodności. Nie zawiedziesz się także w związku z ilością czasu, który pozwala na korzystanie z urządzenia. Ze względu na zastosowany w obydwu przypadkach akumulator litowo-jonowy urządzenie jest w stanie pracować ponad 6 h bez przerwy. Akumulator nie jest jednak zintegrowany z termowizorem, dzięki czemu czas pracy zarówno jednego, jak i drugiego urządzenia można swobodnie wydłużać. W ciągu kilku sekund wymienisz go na inny i uzyskasz dodatkowe godziny działania. Obydwa modele mogą pochwalić się także wbudowaną pamięcią wewnętrzną o wielkości 32 GB, na której zapiszesz wszystkie zarejestrowane za pomocą urządzenia zdjęcia i filmy. Moduł łączności z WiFi pozwoli Ci obejrzeć je wszystkie z perspektywy telefonu za pomocą aplikacji InfiRay Outdoor. Wówczas będziesz miał natychmiastowy dostęp do swoich plików oraz możliwość udostępnienia lub pokazania ich rodzinie czy znajomym o tych samych zainteresowaniach. 

TAKIE SAME, ALE TROCHĘ INNE 

Chcąc znaleźć różnice między obydwoma modelami serii RICO marki InfiRay wystarczy, że zaczniemy od przeanalizowania cyfr stosowanych wobec nich w skrótach – RL42 oraz RH50. Co one mogą znaczyć? Sugerują potencjalnemu użytkownikowi, jaką średnicę obiektywu posiadają wyszczególnione modele termowizorów. W przypadku pierwszego z nich średnica wynosi 42 mm, z kolei drugi posiada obiektyw o 50 mm średnicy - z czym, jak można się domyślać, wiążą się pozostałe cechy opisywanych termowizorów, o których dopiero wspomnimy. 

Średnica obiektywu określa szerokość obrazu, który dociera do Twojego oka. Ze względu na wspomnianą różnicę wielkości obiektywów między modelami, w urządzeniach zostały zastosowane także inne powiększenia cyfrowe. W zależności od tego na jakim dystansie zazwyczaj polujesz, będzie zależało, który z nich będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni. RL42 oferuje użytkownikowi możliwość powiększenia cyfrowego obrazu od 4x do 16x. Jest to całkiem spory zoom, który przekłada się na uzyskanie większej liczby szczegółów. RH50 posiada nieco mniejsze powiększenie cyfrowe - wynoszące od 3x do 12x, jednak dłuży zasięg obserwacji. Zaawansowana optyka, zastosowana w obydwóch urządzeniach serii RICO oraz wykorzystane sensory, wykonane w najnowszej technologii matrycy 12μm przekładają się na realną odległość detekcji i weryfikacji obiektu. Natomiast, w każdym z urządzeń zostały zaimplementowane sensory o innej rozdzielczości, co przekłada się także na inny zasięg, podawany w metrach. Model RL42 posiada sensor o rozdzielczości 384 x 288 px, co skutkuje 2000 m zasięgu. W przypadku RH50 sensor posiada nieco większą rozdzielczość – 640 x 512 px i zapewnia zasięg, sięgający nawet do 2500 m. 

Reasumując, wyszczególnione urządzenia różnią się między sobą przede wszystkim formatem finalnego obrazu, jaki może dzięki nim uzyskać użytkownik. RL42 posiada krótszy, choć szerszy obraz. Z kolei obserwacje, jakie uzyskujesz za pomocą RH50 są o około 500 m dłuższe, jednak mniej szerokie. Mimo iż różnic jest zdecydowanie mniej niż podobieństw, to docelowo mają one spore znaczenie. Przed ostatecznym wyborem konkretnego celownika termowizyjnego musisz dobrze się zastanowić i zadać sobie pytanie, jakie są Twoje potrzeby łowieckie i dobrać sprzęt w taki sposób, aby był na nie skuteczną odpowiedzią. 

(INFI)RAAAJ DLA KAŻDEGO MIŁOŚNIKA POLOWANIA

Akcesoria termowizyjne to niełatwy temat – tyle możliwości, szczegółów i elementów... Dlatego potencjalnemu użytkownikowi może być bardzo ciężko podjąć słuszną decyzję, podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. Jak możesz zauważyć, marka InfiRay odpowiada na bieżące potrzeby swoich klientów, gwarantując im świetną jakość sprzętu w adekwatnej cenie – stale udoskonalając swoje produkty oraz zapewniając globalnym klientom profesjonalne i konkurencyjne produkty. Urządzenia marki InfiRay to obecnie najlepszy sprzęt na rynku modułów termowizyjnych. Może i Ty przekonasz się na własnej broni?

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel