+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl KOZAK OPCJA CELOWNIK TERMOWIZYJNY INFIRAY SAIM SCT35 V2 10 899 PLN 13 499 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak samodzielnie wykryć podsłuch czy kamerę - czyli przegląd najpopularniejszych wykrywaczy podsłuchów i kamer.

Alternatywą dla urządzeń szpiegowskich takich jak podsłuchy, mini kamery czy pluskwy są ich wykrywacze.

Detektor RFG-100 został przygotowany, by skutecznie odnajdywać urządzenia szpiegujące. Wykrywanie podsłuchów, telefonów i lokalizatorów GPS odbywa się na zasadzie wykrycia emitowanych przez te urządzenia fal. Urządzenie perfekcyjnie sprawdza się w skanowaniu samochodów, biur i pomieszczeń domowych. Jest proste w obsłudze, ma intuicyjny interfejs oraz jest zasilane bateriami AA.

Wykrywacz podsłuchów RFG-100 posiada regulację czułości co pozwala na wyeliminowanie niepożądanych częstotliwości zakłócających. Powiadomienie o wykrytym podsłuchu odbywa się poprzez zapalenie diod LED, sygnał dźwiękowy i sygnał wibracyjny. Można posłużyć się dołączonymi do zestawu słuchawkami.

 

 

Kolejnym produktem z tej serii jest wykrywacz podsłuchów CC308+. Cechuje go łatwość pozwalająca na wykrycie oraz zlokalizowanie większości dostępnych na rynku urządzeń szpiegujących. Oprócz podsłuchów (pluskwy) wykrywa również kamery (przewodowe i bezprzewodowe) czy telefony komórkowe. Wykrywa większość dostępnych na rynku podsłuchów radiowych oraz GSM.

Do wykrywania kamer wykrywacz korzysta z wbudowanej soczewki IR. Wysłana i odbita od matrycy kamery wiązka lasera ulega spolaryzowaniu powodując widoczne pulsujące czerwone światło lasera odbite od powierzchni obiektywu ukrytej kamery.
Wykrywacz podsłuchów CC308+ posiada regulację czułości. Powoduje to wyeliminowanie niepożądanych częstotliwości zakłócających oraz dokładniejszą lokalizację podsłuchu. Powiadomienie o istnieniu zagrożenia odbywa się przez zapalanie kolejnych 4 diod (linijka). Można również skorzystać z detekcji za pomocą sygnału dźwiękowego lub wibracji. W celu zapewnienia dyskrecji badania do zestawu dołączono słuchawki, które zapewniają wygodną pracę.