+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szafy Rack

(191 produktów)

Szafy rack / producent Szaf Rack


Szafy rack są dziś nieodłącznym elementem większości biur i firm. Doskonale odnajdują swoje zastosowanie przy budowie sieci komputerowych, serwerowni, systemów alarmowych, montażu sprzętu RTV, realizacji monitoringu CCTV, czy jako element uzupełniający w systemach nagłośnienia lub automatyce wjazdu. Szafy rackowe idealnie nadają się do umieszczenia we wszelkich instytucjach pożytku publicznego, małych firmach, czy lokalach usługowych. Powierzchnia szafy jest odporna na rdzę, utlenianie i ścieranie lakieru.
Szafa rack jest idealnym miejscem na schowanie wszelkich urządzeń do monitoringu takich jak rejestratory, dyski twardemodemy czy routery. Mając przedmiot jakim jest szafa serwerowa czy szafa rack nie tylko zabezpieczamy elektroniczny sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również chronimy go przed niepowołanymi osobami. Szafa rack posiada otwory wentylacyjne zapewniające odpowiedni obieg powietrza. Kolejną opcje stanowi możliwość zainstalowania dodatkowych wentylatorów mających na celu odpowiednie chłodzenie.
Sklep elektromaniacy.pl posiada w swojej ofercie szafy rack wiszące oraz szafy rack stojące takich renomowanych firm jak Rack system oraz Eprado. Posiadamy również wszelkie niezbędne do nich akcesoria. Wysokość szaf rack podaje się stosując literę „U”, ponieważ wysokość sprzętów teleinformatycznych podaje się w tejże jednostce. Określa ona ile urządzeń o wysokości 1U można umieścić wewnątrz szafy w kontekście wysokości. Jest ogólnie przyjęte, że 1U oznacza wysokość 44,5mm. Następnie określa się głębokość oraz szerokość takiej szafy.

Zabudowa szaf serwerowych. Szafy rack wiszące

Szafy wiszące są najlepszym rozwiązaniem tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca. W ofercie naszego sklepu znajdują się szafy rack o różnych rozmiarach od 3U począwszy, na 27U skończywszy. Taka szafa serwerowa od przodu wyposażona jest w przeszklone drzwi, a po bokach ma drzwi zatrzaskowe, które umożliwiają łatwiejszy dostęp do wnętrza szafy.


Szafy rack wiszące – sejf

Nasz sklep w swojej przedmiotowej ofercie posiada także szafy rack wiszące typu sejf. Jest to rozwiązanie dedykowane osobom poszukującym niedużych szaf o dodatkowych cechach zabezpieczających.


Szafy rack stojące

Znajdują one swoje zastosowanie w bardziej rozbudowanych systemach. Szafy rack stojące pozwalają na umieszczenie w większej ilości urządzeń. Co bardzo ważne należy pamiętać o tym, aby zostawić trochę wolnej przestrzeni wewnątrz szafy serwerowej ponieważ z reguły jest tak, że raczej dokładamy kolejne urządzenia niż je usuwamy. Do najpopularniejszych szaf w tej kategorii należą szafa rack stojąca 12u, szafa rack 19 stojąca, które oczywiście posiadamy w swoim asortymencie.
Sama szafka serwerowa to nie wszystko. W ramach zastosowań szaf rackowych możemy w szafie umieścić listwy zasilające rackswitche w dedykowanej obudowie czy rozgałęźniki. Dodatkowo do urządzeń, które nie posiadają standardowej obudowy istnieje możliwość uiszczenia metalowych półek instalacyjnych służących po to, aby w wygodny sposób umieścić dodatkowe akcesoria.


Szafa Rack 42u / szafa Rack cena

Szafa rack 42U jest szafą, która pozwala na umieszczenie większej ilości urządzeń w ramach jednej zabudowy dlatego bardzo chętnie decydują się na nią przedstawiciele większych firm czy serwerownie.


Szafa rack 19

Jedną z najpopularniejszych szaf jest szafa rack 19. Ta szerokość powoduje, że za szklaną obudową możemy umieścić swobodnie sieciowy rejestrator czy mały zestaw urządzeń w skład którego wchodzą: rejestrator, dysk twardy i na przykład modem. Jest to idealne rozwiązanie do instalacji stacji czołowych czy innych urządzeń sieciowych.
Nasze szafy rack są przeznaczona dla klientów szukających produktów w przystępnych cenach bo wiem zaczynają się już od ponad 100 zł. Wszystko oczywiście jest uzależnione od ilości miejsca jakie posiadamy oraz ilości urządzeń, które chcemy umieścić wewnątrz szafy. Przed zakupem doradzamy, na jakie szafy komputerowe się zdecydować ponieważ wybór szafy rack jest na kilka lat.

pixel