+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamery inspekcyjne do telefonu / ręczne

(14 produktów)

Kamery inspekcyjne do telefonu/ręczne – co to jest?

Kamery inspekcyjne do telefonu to profesjonalne urządzenia optyczne umożliwiające obserwacje miejsc niedostępnych dla ludzkiego oka za pomocą urządzenia mobilnego lub wyświetlacza oraz kamery i diody LED zamontowanych na wytrzymałym oraz elastycznym przewodzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest obserwacja ciemnych, małych i trudno dostępnych zakamarków, na przykład rur, kanałów lub innych instalacji. Kamery inspekcyjne do kanalizacji to niezbędne urządzenie do sprawdzania wnętrza rur. Kamery inspekcyjne do rur umożliwiają sprawdzanie wnętrza rur, co pomaga określić ich stan, zlokalizować usterki oraz inne nieprawidłowości wnętrz kanalizacji. Takie urządzenie jest również niezbędne przy sprawdzaniu stanu kominów. Kamery kominowe umożliwiają inspekcje przewodów kominowych, pionów oraz rur, dzięki czemu możliwe jest dokładne sprawdzenie stanu systemów grzewczych, co jest niezwykle istotne do bezpieczeństwa oraz efektywności.

Kamery inspekcyjne – budowa, działanie oraz funkcje

Profesjonalne kamery inspekcyjne zbudowane są z wytrzymałej, małej kamery posiadającej wysoką jakość nagrywania oraz z funkcją nagrywania wideo i szerokim kątem widzenia, oświetlenia LED, które pozwala na dokładniejszą obserwacje oraz obserwacje w ciemnych miejscach, elastycznego, wytrzymałego oraz jednocześnie sztywnego przewodu, który umożliwia jego wygięcie i dopasowanie do indywidualnych potrzeb oraz wkładanie do ciasnych szczelin oraz w zależności od rodzaju wyświetlacz zamontowany bezpośrednio do urządzenia (kamera inspekcyjna ręczna) lub kabel umożliwiający podłączenie endoskopu do urządzenia mobilnego na którym wyświetlany będzie obraz z kamery (kamera inspekcyjna do telefonu).

Kamery inspekcyjne działają dzięki niewielkiej kamerze która nagrywa obraz, umieszczonej na końcu długiego elastycznego przewodu, dzięki któremu możliwa jest obserwacja ciasnych i ciemnych szczelin.

Profesjonalne kamery inspekcyjne w zależności od rodzaju oraz modelu posiadają różne funkcje, którym warto się przyjrzeć przy wyborze endoskopu, tak aby był dopasowany do indywidualnych potrzeb konsumenta. Najpowszechniejszą cechą kamer inspekcyjnych jest wodoodporność, umożliwiająca wykorzystywanie kamer inspekcyjnych do kanalizacji w różnych warunkach bez obawy o uszkodzenie urządzenia od wody. Kamery inspekcyjne mogą również posiadać funkcje robienia zdjęć oraz nagrywania wideo. Do profesjonalnych kamer inspekcyjnych możliwe jest dobranie rozmaitych akcesorii ułatwiających inspekcje, dla przykładu końcówek z haczykiem, magnesem lub lusterkiem.

Kamery inspekcyjne do telefonu/ręczne – czym się różnią?

Zarówno kamera inspekcyjna do telefonu jak i kamera inspekcyjna ręczna mają dokładnie takie samo zastosowanie. Ich różnica polega na wyświetlaniu obrazu z sondy. Kamera inspekcyjna do telefonu nie ma własnego wyświetlacza. Obraz z kamery wyświetlany jest na telefonie za pomocą kabla USB. Bardziej profesjonalna kamera inspekcyjna ręczna posiada własny ekran na którym obraz jest bezpośrednio widoczny.

pixel