+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! TYLKO DO KOŃCA MAJA! GUIDE - 5% Kup teraz
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mikroskopy

(33 produktów)

Mikroskop cyfrowy – co to jest?

Co to jest mikroskop? Mikroskop jest to urządzenie pozwalające zajrzeć w głąb mikroświata. Dzięki niemu możemy obserwować niezwykle małe obiekty jak np. komórki roślin. Są to tak małe detale, których nasze nieuzbrojone oko nie jest w stanie dostrzec. Kup mikroskop cyfrowy i odkrywaj jego szczegóły! 

Mikroskopy stereoskopowe w swojej budowie i zastosowaniu bardzo ewoluowały. Wystarczy powiedzieć, że pierwsze mikroskopy do oświetlenia badanych obiektów korzystały tylko ze światła dziennego. Wykorzystanie mikroskopu bardzo przyczyniło się do rozwoju biologii. Powstały nowe nauki takie jak cytologia, genetyka czy mikrobiologia, a same mikroskopy przyczyniły się do ogromnego postępu w leczeniu chorób zakaźnych.

Jak wybrać mikroskop cyfrowy? Mikroskopy profesjonalne 

Mikroskopy możemy podzielić na dwie grupy: mikroskop biologiczny funkcjonujący także pod nazwą mikroskop szkolny oraz mikroskop stereoskopowy. W biologicznych w prawym i lewym okularze mamy ten sam obraz. Natomiast w tym drugim przypadku obrazu w obu okularach różnią się – dzięki czemu mamy obraz trójwymiarowy - mikroskop świetlny cena. Wybór odpowiedniego mikroskopu zdeterminowany jest oczywiście naszymi potrzebami jak i zasobnością portfela. Sklep elektromaniacy.pl w swojej ofercie posiada między innymi mikroskop dla dzieci, mikroskop laboratoryjny oczywiście w wielu wariantach. Ci bardziej zaawansowani użytkownicy także znajdą coś dla siebie. Taki mikroskop laboratoryjny doskonale sprawdzi się w badaniach technicznych jak i tych „life sciences”. Zautomatyzowany, nowoczesny mikroskop biologiczny dostępny w kilku rodzajach stanowi doskonale uzupełnienie naszej oferty.

Mikroskop stereoskopowy / Mikroskop laboratoryjny z kamerą 

Istotą działania tego rodzaju mikroskopów jest to, że przeznaczone są do obserwacji w świetle odbitym. Można skorzystać ze światła dziennego czy lampki. Praca z takich mikroskopem nie wymaga używania narzędzi czy szkiełek. Jest łatwy i intuicyjny w obsłudze.

Mikroskop dla dzieci / Mikroskopy dla dzieci 

Często od rodziców i dziadków otrzymujemy zapytania jakie mikroskop dla dzieci wybrać? W większości jest to pierwszy mikroskop jaki dziecko ma otrzymać. Odpowiedź jest prosta: Najlepszy w stosunku jakości do ceny i posiadanego przez nas budżetu. Ważne, aby mikroskop dla dzieci był prosty w obsłudze i stanowił doskonałe rozpoczęcie przygody z mikroświatem. Być może dzięki temu, że mikroskop szkolny spodoba się naszemu dziecku – będziemy mieli do czynienia z przyszłym profesjonalnym badaczem tego mikroskopijnego życia? Mikroskop jest także idealnym pomysłem na prezent – stanowi coś nieoczywistego. Badanie mikroświata jest dobrą okazją do poszerzania własnych horyzontów czy spędzania czasu w gronie rodzinnym.

Mikroskop optyczny szkolny to idealny pomysł na prezent. Mikroskop dla ucznia w naszym sklepie wyposażony w wysokiej jakości układy optyczne, które pozwalają na otrzymywanie wyrazistych obrazów. Takie urządzenia posiadają różne tryby oświetlenia oraz regulowane pokrętła pozwalające na poprawę komfortu używania mikroskopu przez tych najmłodszych fascynatów biologii. Często w zestawie otrzymują Państwo szereg narzędzi takich jak szkiełka, pęseta czy próbki organiczne. Pozwalają one na przystąpienie do obserwacji zaraz po rozpakowaniu mikroskopu. Mikroskop szkolny przypomina mikroskop kieszonkowy bowiem został przystosowany do wygodnego korzystania w każdym miejscu – w szkole, na uczelni czy w plenerze. Mikroskop stereoskopowy dla dzieci to praktyczne urządzenie. 

Mikroskop cena / Cena mikroskopu 

Kiedyś z racji tego, że mikroskopów było tylko kilka rodzajów – cena mikroskopów przeważnie była niedostępna dla przeciętnego zjadacza chleba. Pozwolić sobie mogły na niego jedynie placówki edukacyjne czy zaawansowane technologicznie laboratoria. Dzisiaj korelacja w stosunku mikroskop cena jest już całkowicie inna. Oferowane przez nas modele zaczynają się już trochę ponad 200 zł. Często mikroskopy są przedmiotem świątecznych czy urodzinowych prezentów.

Współczesne mikroskopy posiadają nowoczesne, efektowne wzornictwo oraz uchwyt wkomponowany w statyw – co niezwykle ułatwia bezpieczne i pewne przenoszenie mikroskopu w inne miejsce. Korpus urządzeń jest solidny i trwały zapewniający prace przez wiele lat.

Często pod hasłem mikroskop cyfrowy usb kryje się mikroskop z dołączoną kamerą na USB, dzięki której można zapisywać zdjęcia o wysokiej rozdzielczości. 

pixel