+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lornetki Termowizyjne

(19 produktów)

Lornetki termowizyjne pozwalają na obserwowanie otoczenia w warunkach całkowitej ciemności, a także poprawiają możliwości obserwacyjne w trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak silny deszcz, mgła czy śnieżyca. Umożliwiają one wykrycie i identyfikację osób, zwierząt, pojazdów i innych obiektów, które emitują ciepło, nawet w trudnych warunkach terenowych i w nocy.

W zastosowaniach wojskowych lornetki termowizyjne są często używane do obserwacji i wykrywania celów, w tym także obiektów ruchomych. W działaniach policyjnych i ratowniczych mogą być wykorzystane do monitorowania terenu lub poszukiwania osób zaginionych.

Ten rodzaj urządzeń stosowany jest również w dziedzinach związanych z myślistwem w celu wykrywania i identyfikowania dzikiej zwierzyny. Dzięki lornetce termowizyjnej myśliwy jest w stanie z dalekiej odległości zidentyfikować zwierzę oraz rozpoznać jego cechy płciowe .

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lornetki?

Istnieje kilka ważnych czynników, które wpływają na jakość obrazu oraz użytkowanie urządzenia, jakim jest lornetka termowizyjna. Dokonując zakupu koniecznie, zwróć uwagę na takie kwestie jak:

  • Optyka – jakość optyki znacząco wpływa na jakość detekcji, ostrość i kontrast obrazu.
  • Wielkość ogniskowej obiektywu – im większy obiektyw tym lepszy komfort obserwacji oraz większy zasięg detekcji.
  • Waga i wytrzymałość – lornetka termowizyjna powinna być poręczna i łatwa do przenoszenia. Istotne jest również, aby była odporna na warunki atmosferyczne, w tym deszcz, wilgoć, niskie oraz wysokie temperatury.
  • Sposób regulacji ostrości – urządzenie powinno być wyposażone w regulację ostrości, która umożliwia uzyskanie wyraźnego i ostrego obrazu.
  • Zastosowanie – warto wybrać sprzęt dostosowany do konkretnego zastosowania. Lornetki wojskowe, ratownicze czy do obserwacji przyrody mają różne specyfikacje i funkcje.
  • Marka i cena – renomowane marki takie jak Hikmicro, Infiray, ATN, Guide, Pulsar oferują zazwyczaj lepszą jakość obrazu i są trwalsze, ale kosztują więcej. Należy wybrać urządzenie od uznanej marki, która oferuje dobry stosunek jakości do ceny.

Podsumowując, wybierając lornetki myśliwskie termowizyjne, warto przeanalizować kilka najważniejszych czynników, które wpływają na całokształt aparatury. Dobrej jakości oprzyrządowanie pozwoli na precyzyjne obserwacje i zwiększy satysfakcję z użytkowania.

Jaki producent lornetek termowizyjnych jest popularny w środowisku myśliwskim?

Jednym z popularnych producentów lornetek termowizyjnych jest HIKMICRO, który oferuje szereg urządzeń o różnych parametrach technicznych i funkcjonalnościach, dostosowanych do potrzeb myśliwych. Najnowsza lornetka termowizyjna Raptor RQ50L IR850nm z dalmierzem cieszy się sporym zainteresowaniem wśród profesjonalistów, jak i początkujących miłośników przyrody.

Inna znana marka, która produkuje lornetki myśliwskie termowizyjne to ATN.  ATN BINOX 4T ma obiektyw o średnicy 19m oraz powiększenie optyczne 2x przekładające się na pole widzenia 12 × 9.5. Lornetka do obserwacji ATN Binox 4T posiada niezwykle wysoki poziom odświeżania obrazu bo aż 60Hz, co zapewnia bardzo płynny obraz nawet przy użyciu maksymalnego powiększenia cyfrowego, które w przypadku opisywanego modelu wynosi 4x. Lornetka termowizyjna Binox 4T została zaprojektowana z wyświetlaczem HD o wysokiej rozdzielczości 1280x720 pikseli. Otrzymujemy ostry obraz charakteryzujący się żywymi kolorami i maksymalną głębią czerni. Trwała obudowa i doskonała optyka pozwalają na pracę w ekstremalnych warunkach atmosferycznych.

Producent oferuje uniwersalne sprzęty przydatne w wielu dziedzinach. Dzięki temu zyskał szerokie grono zadowolonych odbiorców. ATN wyróżnia się na tle pozostałych producentów dzięki odświeżaniu obrazu na poziomie 60Hz.

Szczegółowe opisy konkretnych modeli dostępne są na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą.

pixel