+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Monitoring Cyfrowy IP

(169 produktów)

Kamery cyfrowe do monitoringu / Monitoring IP

Monitoring cyfrowy jest obecnie podstawą dla bezpieczeństwa wielu przedsiębiorstw. W porównaniu do monitoringu analogowego, system w wersji cyfrowej jest dużo nowocześniejszy. Przede wszystkim jego instalacja przebiega o wiele prościej i szybciej, gdyż urządzenia nie potrzebują podłączenia kabli podczas montażu. Monitoring cyfrowy umożliwia podglądanie obrazu z kamer na urządzeniach mobilnych, np. smartfonach czy tabletach. W ten sposób można obserwować otoczenie swojego biura czy sklepu będąc daleko od niego. Pozwala to m.in. na monitorowanie pracowników i transakcji kasowych.

Innowacyjne kamery cyfrowe s ipc nie zajmują dużo miejsca - można je schować tak, by były praktycznie niewidoczne. Są kamery wodoszczelne takie jak media-tech full hd, zapewniające ochronę przed uszkodzeniem wywołanym np. deszczem. Kamery ipmedia cechuje świetny stosunek ceny do jakości. W naszej ofercie znajdą Państwo kamery IP do zdalnej obserwacji dzięki którym będzie możliwa kontrolna z każdego miejsca w którym jest połączenie z internetem. Płynną transmisję sieciową może zapewnić Switch TP LINK Gigabit i inne urządzenia z tej kategorii. Wiele kamer posiada również wbudowany noktowizor, co pozwala na rejestrację obrazu nawet w całkowitej ciemności. Takie zapisy są bardzo istotne np. podczas dochodzenia w przypadku kradzieży czy próby włamania. Są one bowiem bardzo istotnym dowodem, więc wysoka jakość sprzętu nagrywającego odgrywa tu kluczową rolę.

Monitoring cyfrowy pozwala na szybką rozbudowę i dobranie dodatkowych elementów. Jeśli chcemy przechowywać więcej danych, możemy zaopatrzyć się w dysk twardy WD Purple lub inny.Taki sprzęt jest wyposażony m.in. w automatyczne włączanie syren alarmowych w przypadku włamania czy wysyłanie wiadomości alarmujących o zdarzeniu. Monitoring wytwarza także automatyczne zrzuty ekranu, które pozwalają na uwiecznienie sprawcy, co jest niezbitym dowodem dla policji, ale także jest niezwykle przydatne dla firmy ubezpieczeniowej. Cyfrowe systemy alarmowe mają na celu szybkie zawiadomienie właściciela, ale też wystraszenie włamywacza. W naszej ofercie znajdą Państwo niezbędne kable typu Patchcord RJ45 do prawidłowej pracy urządzeń. System można rozbudować także o automatyczną blokadę zamków, dzięki czemu zmniejszymy prawdopodobieństwo wyniesienia cennych towarów oraz ryzyko ucieczki włamywacza z miejsca zdarzenia.

Monitoring cyfrowy

Opcja monitoringu cyfrowego staje się coraz popularniejsza zarówno w domach, jak i firmach. Warto zaznaczyć, iż kamery cyfrowe do monitoringu cechują się wysoką jakością obrazu, możliwością połączenia z siecią WiFi, a także niezawodnością. Innowacyjne rejestratory cyfrowe do monitoringu są proste w montażu, nie wymagają stosowania specjalistycznych narzędzi i są stosunkowo tanie. Jaki rejestrator cyfrowy warto wybrać? Oto kilka najważniejszych informacji.

Rejestrator cyfrowy ? jak to działa?

Zasada, na jakiej działają rejestratory cyfrowe do monitoringu, jest prosta. Wystarczy zamontować sprzęt w odpowiednim miejscu, podłączyć rejestrator do sieci WiFi i to wszystko. Wystarczy zapewnić kamerom stałe źródło zasilania, dostęp do sieci bezprzewodowej i umieścić je w miejscach, gdzie obejmą największy obszar. W zależności od wybranego modelu możesz zdecydować się na pojedynczy monitoring cyfrowy z detekcją ruchu oraz podczerwienią. Oprócz tego, dzięki połączeniu WiFi możesz podglądać obraz w czasie rzeczywistym. Niektóre kamery do monitoringu cyfrowe posiadają dedykowaną aplikację, na którą przesyłane są powiadomienia po wykryciu obiektu.

 

Warto wiedzieć, jak dokładnie działa kamera cyfrowa. Monitoring tego typu jest nieco tańszym rozwiązaniem, co jednak nie oznacza, że gorszym. Sprzedawane w naszym sklepie rejestratory to wysokiej jakości urządzenia charakteryzujące się prostą budową, łatwym montażem oraz banalną obsługą. Wybierając tego typu produkty, masz pewność, że Twój dom lub miejsce pracy będzie w 100% bezpieczne i monitorowane.

Kamery cyfrowe do monitoringu ? parametry techniczne

Ogólnie rzecz biorąc, większość rejestratorów cyfrowych nagrywa obraz w rozdzielczości HD, FullHD, a obecnie nawet 4K. Do zastosowania domowego wystarczająca będzie kamera z rozdzielczością HD lub Full HD. Jeśli chodzi o zastosowanie zewnętrzne lub w ciemnych miejscach, opcją wartą uwagi będzie rejestrator cyfrowy do monitoringu 4K.

 

Jeśli chodzi o parametry techniczne tego typu rozwiązań, należy nadmienić, iż większość kamer wyposażona jest w jasne obiektywy o ogniskowej nawet 2,8 mm. Takie parametry gwarantują niezwykle ostry obraz oraz szerokie kąty widzenia. Warto nadmienić też, że większość kamer dostępnych w sprzedaży wyposażona jest w filtr IR mechaniczny i promiennik podczerwieni. Dzięki temu nagrywanie klipów wideo nocą nie jest już żadnym problemem. Istotny jest też moduł umożliwiający na pracę kamery na protokołach IP. Dzięki temu podgląd obrazu z kamery jest możliwy z dowolnego miejsca na ziemi z dostępem do Internetu.

Gdzie sprawdzą się cyfrowe kamery?

Monitoring cyfrowy IP sprawdza się świetnie nie tylko w domu, ale i poza nim. Jeśli prowadzisz własną firmę, chcesz zabezpieczyć magazyn lub po prostu mieć podgląd na swoich pracowników ? koniecznie zainwestuj w nowoczesny rejestrator cyfrowy do monitoringu. Tego rodzaju kamery z powodzeniem możesz wykorzystać wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Podczas zakupu sprawdź dokładnie parametry techniczne sprzętu, gdyż te często są zupełnie inne. Warto zaznaczyć, że podgląd obrazu masz poprzez: przeglądarki Internetowe i urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Rejestratory cyfrowe dostępne u nas są szczelne i wodoodporne, co potwierdzają liczne certyfikaty. Chcesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa wokół domu, w biurze lub w pobliżu garażu? Postaw na wysokiej klasy monitoring. Kamery cyfrowe sprawdzą się świetnie tam, gdzie liczy się niezawodności i wysoka jakość obrazu.

SEKCJA FAQ

  1. Ile kosztują kamery cyfrowe IP?

 

Koszt zakupu kamer cyfrowych w naszym sklepie Elektromaniacy to wydatek około kilkuset złotych za modele polecane przez specjalistów. Na sprzęcie tego typu nie warto nadmiernie oszczędzać. Dobry stosunek ceny do jakości wykonania to podstawa.

 

  1. Ile gwarancji otrzymam na sprzęt do monitoringu cyfrowego?

 

Wszystkie kamery i osprzęt dostępne w naszym sklepie są objęte 36-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

 

  1. Gdzie można zastosować rejestratory cyfrowe do monitoringu?

 

Sprzedawane kamery do monitorowania cyfrowe można bez problemu zamontować wewnątrz budynku, jak i na jego zewnętrznych elementach. Dzięki temu nasze kamery zyskały miano wielofunkcyjnych.

 

  1. Jakie funkcjonalności oferują kamery cyfrowe?

 

Kamery cyfrowe do monitoringu oferują przede wszystkim szerokie kąty widzenia, dostęp do poglądu w czasie rzeczywistym oraz autokorektę obrazu.

pixel