+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Vidos 2IP

(18 produktów)

 

Monitory analogowe   Monitory analogowe  Monitory analogowe   Monitory analogowe

 

Vidos 2IP: Nowoczesne Rozwiązania Wideodomofonowe

Vidos 2IP to zaawansowana seria wideodomofonów, zaprojektowana z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu użytkowników w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Dzięki innowacyjnemu podejściu i najnowocześniejszej technologii, wideodomofony z serii Vidos 2IP oferują nie tylko niezawodność, ale także wyjątkową jakość obrazu i dźwięku, oraz szereg funkcji ułatwiających codzienne życie. Poznaj naszą ofertę i odkryj, jak Vidos 2IP może zabezpieczyć Twój dom i zapewnić Ci spokój umysłu.

Monitory i Stacje Zewnętrzne

Seria Vidos 2IP oferuje szeroki wybór monitorów wewnętrznych oraz stacji zewnętrznych, które umożliwiają użytkownikom kontrolę nad wejściem do ich domu lub budynku. Monitory charakteryzują się nowoczesnym designem, wygodnym interfejsem użytkownika oraz wyświetlaczami wysokiej rozdzielczości, zapewniając klarowny obraz i dźwięk podczas komunikacji z gośćmi. Stacje zewnętrzne natomiast są solidnie wykonane, wyposażone w kamery HD oraz moduły audio, gwarantując płynną komunikację nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Łączność PoE i ONVIF

System Vidos 2IP wykorzystuje technologię PoE (Power over Ethernet), co umożliwia zasilanie i przesyłanie danych za pomocą jednego kabla Ethernet. Dzięki temu rozwiązaniu, instalacja jest szybka i łatwa, a użytkownicy mogą cieszyć się stabilnym połączeniem oraz wysoką jakością transmisji wideo i dźwięku. Ponadto, seria Vidos 2IP jest w pełni kompatybilna z protokołem ONVIF, co pozwala na integrację z innymi kamerami IP oraz systemami monitoringu, zapewniając elastyczność i skalowalność systemu.

Funkcje Dodatkowe

Wideodomofony z serii Vidos 2IP oferują szereg funkcji dodatkowych, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Do tych funkcji należą m.in. możliwość przekierowania rozmów na telefon komórkowy, co umożliwia użytkownikom być w stałym kontakcie ze swoim domem z dowolnego miejsca na świecie.

Możliwość przekierowania rozmów z wideodomofonu na telefon komórkowy to jedna z kluczowych funkcji, która znacząco podnosi komfort i elastyczność użytkowania systemu Vidos 2IP. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, użytkownicy nie tylko mogą komunikować się z osobami przed drzwiami swojego domu z dowolnego miejsca, ale również mają możliwość kontrolowania sytuacji bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdują.

Gdy ktoś dzwoni do wideodomofonu zainstalowanego przed domem, zamiast odbierać rozmowę na tradycyjnym monitorze wewnątrz budynku, użytkownik może odebrać połączenie na swoim telefonie komórkowym. To oznacza, że nawet będąc poza domem - na przykład w pracy, w podróży służbowej czy na wakacjach - możesz nadal mieć pełną kontrolę nad tym, kto przychodzi do Twojego domu oraz komunikować się z osobami na zewnątrz.

Ta funkcja stwarza użytkownikom możliwość natychmiastowej reakcji na sytuacje, które wymagają ich uwagi, nawet gdy są poza domem. Jeśli otrzymasz powiadomienie o rozmowie z wideodomofonu na swoim telefonie komórkowym, będziesz mógł szybko odpowiedzieć na wezwanie, udzielić instrukcji czy nawet otworzyć drzwi za pomocą zdalnego otwierania zamka elektrycznego. To nie tylko zwiększa poczucie bezpieczeństwa, ale również ułatwia codzienne funkcjonowanie, zapewniając spokój umysłu niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

Dodatkowo, możliwość przekierowania rozmów na telefon komórkowy daje użytkownikom większą swobodę i elastyczność, umożliwiając im aktywne uczestnictwo w życiu domowym nawet wtedy, gdy są poza domem. To rozwiązanie idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia, które chcą być w stałym kontakcie ze swoim domem i reagować na sytuacje na bieżąco, niezależnie od swojej lokalizacji.

Dodatkowo, wideodomofony posiadają kilka wejść alarmowych, co pozwala na zwiększenie kontroli i dozoru nad otoczeniem, oraz możliwość integracji z systemami automatyki domowej, umożliwiając użytkownikom zarządzanie różnymi urządzeniami z jednego interfejsu.

Wideodomofony mogą być wyposażone w różne rodzaje wejść alarmowych, w zależności od modelu i producenta. Oto kilka przykładowych rodzajów wejść alarmowych, które mogą być obecne w wideodomofonach:

  1. Wejścia alarmowe dla czujników ruchu: Pozwalają na podłączenie czujników ruchu, które mogą wykrywać obecność osób w okolicy wideodomofonu. W momencie wykrycia ruchu, wideodomofon może uruchomić alarm lub podjąć inne działania, na przykład rozpocząć nagrywanie wideo.
  2. Wejścia alarmowe dla czujników otwarcia: Umożliwiają podłączenie czujników otwarcia, które monitorują stan drzwi lub okien. Jeśli drzwi lub okna zostaną otwarte, wideodomofon może uruchomić alarm lub powiadomić użytkownika o niepożądanym zdarzeniu.
  3. Wejścia alarmowe dla czujników dymu: Te wejścia są przeznaczone do podłączenia czujników dymu, które mogą wykrywać obecność dymu lub ognia w pomieszczeniu. W przypadku wykrycia dymu lub ognia, wideodomofon może uruchomić alarm dymowy lub powiadomić użytkownika o zagrożeniu.
  4. Wejścia alarmowe dla czujników zalania: Pozwalają na podłączenie czujników zalania, które mogą wykrywać obecność wody lub wilgoci w określonym obszarze. Jeśli zostanie wykryte zalanie, wideodomofon może uruchomić alarm lub powiadomić użytkownika o zagrożeniu.
  5. Wejścia alarmowe dla innych czujników: Wideodomofony mogą być również wyposażone w wejścia alarmowe dla innych rodzajów czujników, takich jak czujniki temperatury, czujniki gazów, czujniki zbicia szyby itp. Dzięki nim można rozszerzyć funkcjonalność wideodomofonu i zintegrować go z innymi systemami alarmowymi lub monitoringu.

Ostateczne rodzaje wejść alarmowych dostępnych w konkretnym wideodomofonie mogą różnić się w zależności od producenta i modelu, dlatego zawsze warto sprawdzić specyfikację urządzenia przed zakupem.

Prosta Konfiguracja i Obsługa

Konfiguracja i obsługa urządzeń z serii Vidos 2IP są niezwykle proste, dzięki czemu nawet osoby niezaznajomione z technologią mogą szybko i łatwo skonfigurować system. Stacje zewnętrzne wystarczy skonfigurować za pomocą jednego przycisku, natomiast monitory należy połączyć z siecią i nadać im odpowiednie numery budynków i lokali. To wszystko, co potrzebne jest do uruchomienia systemu Vidos 2IP i cieszenia się jego funkcjonalnościami.

Seria Vidos 2IP to kompleksowe rozwiązanie dla klientów poszukujących nowoczesnych i niezawodnych systemów wideodomofonowych. Dzięki zaawansowanej technologii, prostocie obsługi i wysokiej jakości wykonania, Vidos 2IP zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort i spokój umysłu. Odkryj naszą ofertę i dołącz do grona zadowolonych użytkowników Vidos 2IP już dziś!

pixel