+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Monitory Wideodomofonów

(10 produktów)

Monitory wideodomofonów – czym są, do czego służą?

Monitory do wideodomofonów to urządzenia montowane wewnątrz budynku, które w odróżnieniu od zwykłego domofonu oprócz łączenia głośników posiada funkcje wideo, czyli komunikacje oraz kontrole z zewnątrz budynku. Obraz z zewnątrz przekazywany jest razem z głosem do monitora zamontowanego w środku, dzięki czemu budynek ma dodatkowe bezpieczeństwo oraz wygodę. Wideodomofony pozwalają na kontrolę oraz monitorowanie posesji, są stosowane zarówno przy systemach jednorodzinnych, wielorodzinnych jak i prywatnych firmowych. Oferują wiele potrzebnych funkcji takich jak integracja smart, obsługa aplikacji mobilnej, kontrola bram i furtek oraz obsługa wielu kamer.

Monitory wideodomofonów – budowa oraz funkcje 

Monitory do wideodomofonów składają się z monitora głównego umieszczonego w budynku oraz z panelu bramowego. Systemy mogą być rozbudowywane kolejnymi monitorami oraz różnego rodzaju modułami dopasowanymi do potrzeb konsumenta i mają możliwość synchronizacji. Nowoczesne monitory Dauha oraz monitory Hikvision wyposażone są w ekran dotykowy LCD podobny do tych w urządzeniach mobilnych. Wyświetlacz ma regulowaną jasność, kontrast i kolor, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie go pod indywidualne potrzeby. Monitory do wideodomofonów mogą być przewodowe i bezprzewodowe działające poprzez WiFi, a kompatybilność z aplikacja smart home umożliwia podgląd wyświetlania obrazu z kamery zewnętrznej na urządzeniu mobilnym, dzięki czemu możliwy jest podgląd nie tylko z wyświetlacza umieszczonego w budynku, ale także ze smartfona lub tabletu oddalonego od monitora.

Monitory Dauha oraz Hikvision to urządzenia posiadające wiele ciekawych, dodatkowych funkcji, takich jak zdalne sterowanie, które umożliwia sterowanie monitora nie tylko z domu lub biura, prowadzenie rozmów z osobami znajdującymi się na zewnątrz, zdalne otwieranie drzwi, bram lub furtek, monitoring, nagrywanie i zapisywanie obrazu, robienie zdjęć, rozpoznawanie twarzy, tryb nocny wideorozmowy pomiędzy różnymi interkomami, komunikacja z portiernia biura lub osiedla oraz liczne zabezpieczenia, na przykład antystatyczne czy przeciwpięciowe.

Monitory Hikvision i monitory Dauha – czym się kierować podczas zakupu?

Przy wyborze monitora do wideodomofonu warto zwrócić uwagę na monitory Dauha oraz monitory Hikvision, które są topowymi, najchętniej wybieranymi urządzeniami na rynku. Są zarówno profesjonalne jak i proste w użytkowaniu, dzięki czemu sprawdzą się zarówno do firm jak i do mieszkań i domów. Podczas wyboru odpowiedniego monitora do wideodomofonu warto zwrócić uwagę na rozmiar ekranu, zapewniającego widoczne i czytelne wyświetlanie obrazu, jakość obrazu, która jest ważna do klarownej widoczności oraz dodatkowe funkcje, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb. Przy monitorach Dauha warto rozważyć takie modele jak Monitor VTH2421FW-P, Monitor VTH5221DW-S2, Monitor VTH2611L-WP, Monitor VTH5341G-W;

a w przypadku monitorów Hikvision modele Monitor DS-KH6320-WTE1, Monitor DS-KH9510-WTE1, Monitor DS-KH6320-TE1.

pixel