+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl NOWOŚĆ! NOWA SERIA MONOKULARÓW TERMOWIZYJNYCH GUIDE TD ORAZ TK JUŻ NA SKLEPIE
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Termowizory myśliwskie

(196 produktów)

Termowizory - czym charakteryzuje się ten sprzęt? Termowizja mysliwska

Termowizja to narzędzia służące do obserwacji wybranych obszarów nocą zarówno w miastach, jak i poza nimi. Warto zauważyć, iż najlepszy sprzęt dostępny w naszym sklepie elektromaniacy.pl działa nawet do 10 godzin na zasilaniu bateryjnym, a to wszystko w cenie niecałych 3000 złotych. Termowizory to kamery termowizyjne myśliwskie - występują w wielu rozmiarach oraz w odmiennych funkcjonalnościach. Warto jednak nadmienić, że wszystkie kamery termowizyjne dostępne w sprzedaży najczęściej mieszczą się w jednej dłoni, co sprawia, że zyskały miano kompaktowych. Podczas polowania używana termowizja myśliwska jest niezbędna, a łowy bardziej precyzyjne. Celownik termowizyjny używany jest po to, aby bez problemu trafić w cel. 

Elektromaniacy Termowizja

Sprzedawane przez nas zestawy termowizyjne wyposażone są między innymi w gniazda USB-C, niewielkie ekrany wysokiej rozdzielności oraz liniowe pole widzenia sięgające nawet do ponad 400 metrów. Warto również zaznaczyć, iż większość urządzeń dostępnych w ofercie ma obiektywy wysokiej jasności (nawet do F1,1). Oprócz tego termowizory charakteryzują się odpornością na wodę ze względu na posiadanie certyfikatu IP67.

Kamery termowizyjne - przydatne w wielu sytuacjach - Termowizor myśliwski 

Kiedy przydają się termowizory mieszczące się w dłoni? Przede wszystkim przy obserwacji w przypadku łowiectwa, ratownictwa oraz ochrony mienia. Można powiedzieć, że sprzęt tego typu mogą z powodzeniem wykorzystać leśniczy, ratownicy górscy oraz ochrona w przypadku nocnych obserwacji. Kamery termowizyjne, które sprzedajemy, wykorzystują także opcję śledzenia obiektów z oznaczeniem wyższych temperatur, dzięki czemu wykrycie np. człowieka w górach staje się o wiele łatwiejsze.

Kamera termowizyjna myśliwska / Monokular termowizyjny używany na polowaniu / Kamera termowizyjna na polowanie

Jaki jest zasięg detekcji typowego termowizora? W przypadku samochodów osobowych może to być około 500 metrów, dla człowieka 250-300 metrów oraz dla dzika około 200 metrów. Te wartości mogą się jednak różnić w zależności od klasy urządzenia oraz zastosowanego obiektywu wraz z czujnikami ruchu.

Sekcja FAQ - kamera termowizyjna cena/ Termowizja dla myśliwych/ Termowizja myśliwska 

  1. Jakie technologie posiadają najpopularniejsze termowizory?

 

Termowizory dostępne w sprzedaży posiadają wiele funkcjonalności, działających na podstawie nowoczesnych technologii takich, jak: dalmierz statyczny, cyfrowe wzmocnienie detali, redukcja szumów oraz kontrola wzmocnienia przez automatyzowany moduł cyfrowy.

 

  1. Ile średnio ważą kamery termowizyjne?

 

Termowizory ręczne ważą średnio około od 200 do 400 gram w zależności od wybranego modelu oraz zastosowanych akcesoriów.

 

  1. Jaka jest temperatura pracy termowizora?

 

Bazowe wartości, w jakich termowizory poprawnie pracują na co dzień, mieszczą się w przedziale od -20 stopni Celsjusza do 55 stopni Celsjusza.

pixel