+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zasilacze awaryjne UPS

(78 produktów)

Co to jest zasilacz UPS?

Zasilacz awaryjny UPS jest to jak sama nazwa podpowiada urządzenie mające na celu podtrzymać zasilanie w sprzęcie, które do niego podłączymy na wypadek nagłego zaniku prądu. Czyli w sytuacji awaryjnej. UPS monitoruje stabilność dostarczanego prądu oraz koryguje przez cały czas spadki i skoki napięcia. Jest to urządzenie niezwykle przydatne, bowiem przeważnie nie spodziewamy się nagłego braku prądu, a praca, którą dotychczas wykonaliśmy pozostaje dzięki zasilaczowi awaryjnemu zachowana.

Zasilacz UPS – zastosowanie

Zasilacz awaryjny UPS ma swoje zastosowanie w dziedzinach o wielu szerszych niż mogłoby się wydawać. Zasilacz UPS stosowany jest najczęściej w biurach, serwerowniach czy monitoringach. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie mamy urządzenia podłączone do prądu, a ich nagłe zaprzestanie pracy byłoby dla nas bardzo złe. W ofercie sklepu elektromaniacy.pl znajdują się zasilacze UPS renomowanej firmy East-UPS typu line-interactive oraz online. Posiadamy ponadto także inwertery napięcia i akcesoria UPS dedykowane do poszczególnych modeli zasilaczy.

Zasilacz UPS line-interactive

Zasilacz UPS typu line-interactive w przypadku awarii zasilania zapewniają przełączenie na za zasilanie z falownika, który jest połączony z zasilająca siecią. Falownik taki jest podłączony do napięcia zasilania jednocześnie ładując baterię akumulatorów. Najczęściej tego typu zasilacze stosowane są przy zabezpieczeniu systemów teleinformatycznych czy miejscach wyposażonych w stacje robocze. Zasilacze UPS wyposażone są także w inne przydatne funkcjonalności jak: zimny start i AVR. Pierwsza możliwość wymusza prace akumulatora bez podłączenia UPS do sieci zasilającej. Korzystamy z tej opcji wówczas jeśli istnieje potrzeba pilnego wysłania e-maila czy zgrania niezbędnych danych na inny dysk przenośny, a tu nagle następuje zanik prądu. Z kolei AVR jest użyteczna przy pracy z baterią w warunkach skoków napięcia – dostosowując odpowiednie zużycie baterii.

Zasilacz UPS typu online

Podobnie jak zasilacze awaryjne typu line-interactive zasilacz UPS także jest wyposażony w funkcje zimny start oraz AVR, ale w tym przypadku mają one swoje główne zastosowanie tam, gdzie kładzie się większy nacisk na odpowiednią jakość trwającego zasilania. Innymi słowy, zasilacze UPS przetwarzają energie w taki sposób, że oferują na wyjściu napięcie o naprawdę rewelacyjnych parametrach. Ogromną zaletą tych zasilaczy jest fakt, że całkowicie izolują podłączone do siebie urządzenia od sieci, która je zasila. 

Zasilacze Ups współpracują z komputerami, serwerami i wszelkimi urządzeniami podłączonymi do sieci elektrycznej. Jeśli zdecydujemy się na zakup zasilacza Ups minimalizujemy ryzyko utraty danych bądź uszkodzenia pamięci masowej. Oczywiście czas podtrzymania napięcia jest uzależniony od obciążenia zasilacza oraz pojemności akumulatora.

Do zasilaczy UPS dedykowana jest aplikacja na urządzenia mobilne UPSmart. Dzięki niej mamy permanentny nadzór nad naszym zasilaczem. Jesteśmy na bieżąco informowani o aktualnym stanie technicznym urządzenia oraz mamy monitoring wszystkich parametrów pracy zasilacza. Mamy możliwość otrzymywania powiadomień pop-up, SMS i na nasz adres mailowy. Zdalnie zarządzamy naszym sprzętem – co jest bardzo przydatne, bowiem, nie musimy być na miejscu w sytuacji, gdy wystąpi zanik prądu. Kolejnym atutem oprogramowania są również rozbudowane dzienniki zdarzeń oraz zaawansowane opcje konfiguracji pozwalające na ścisłe określenie momentu zamknięcia systemu.

Zasilacz awaryjny cena 

Ceny zasilaczy oferowanych przez nasz sklep są bardzo konkurencyjne, a tym samym atrakcyjne dla klientów. Cena podstawowego zasilacza UPS zaczyna się już od trochę ponad 200 zł. Im większy akumulator – tym taki zasilacz jest w stanie dłużej podtrzymać napięcie w danym urządzeniu. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika oraz zasobności portfela. Jako sklep elektromaniacy.pl zawsze jesteśmy w stanie doradzić, jaki zasilacz będzie odpowiedni tak by w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów.

 

pixel