+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zasilacze

(7 produktów)

Zasilacz - potrzebny każdemu

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń elektronicznych, przy czym sporą część z nich posiadamy u siebie w domu. Wszystkie z nich wymagają obecności źródła zasilania, by móc prawidłowo funkcjonować. Niektóre z nich z powodzeniem mogą być zasilane przez przenośne źródła, typu akumulatory czy baterie, jednak w przypadku niektórych urządzeń jest to niemożliwe. Wówczas konieczne jest zastosowanie należycie dobranego zasilacza sieciowego, którego specyfikacja będzie dostosowana do wymogów danego sprzętu pod względem mocy i napięcia.

Zasilacz cena 

Zasilacze sieciowe muszą posiadać transformator, który obniży napięcie sieci oraz pewien układ, odpowiadający za stałość napięcia przemiennego, dostarczanego z sieci elektrycznej. W skład takowych zasilaczy wchodzą także układy prostownicze, zapewniające zmodyfikowanie prądu zmiennego w prąd jednokierunkowy. Zazwyczaj zasilacze używane są do dostarczania napięcia o właściwej wartości urządzeniom elektronicznym, aczkolwiek zdarza się, że stosuje się je do ładowania akumulatorów.

Zasilacz do komputera cena 

Aktualnie bardzo często stosuje się zasilacze połączone z urządzeniami, które mają one zasilać, aczkolwiek istnieją również te odrębne. Zasilacze jako odrębne mechanizmy są uniwersalne, a ich cechą jest generowanie stałego lub regulowanego napięcia wyjściowego. Mają one stosunkowo jednolite parametry, ich moc jest zbliżona.

Zasilacz jest bardzo przydatnym sprzętem, bez którego trudno jest się aktualnie obejść. Wielość urządzeń elektronicznych, jaka nas otacza, powoduje, że napięcie do nich dostarczane musi mieć odpowiednią, nierzadko specyficzną wartość. Każde z tych urządzeń posiada różne parametry, które wymagają energii dostarczonej w inny sposób, by móc działać bez zarzutu. Brak obecności zasilacza niejednokrotnie prowadzi do awarii, często nieodwracalnych. W związku z tym nie możemy pozwolić na to, by wartość wymaganego napięcia przekraczała normy. Zasilacze pozwolą nam na sprawne działanie wielu naszych urządzeń i sprawią, że nie będziemy musieli obawiać się żadnych uszkodzeń.

pixel