+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Optyka

(877 produktów)

Optyka myśliwska to specjalistyczne narzędzia optyczne wykorzystywane przez myśliwych podczas polowań. W dziale optyki znajdziesz wiele produktów, takich jak noktowizory, termowizory, lornetki, mikroskopylunety celownicze oraz wiele innych akcesoriów myśliwskich.

Dobrej jakości optyka myśliwska jest bardzo ważnym narzędziem dla miłośników łowiectwa, ponieważ pozwala na dokładne i skuteczne polowanie oraz obserwowanie życia zwierząt.

Jakie przyrządy optyczne znajdziesz w naszym sklepie internetowym?

Przeglądając ofertę sklepu, możesz znaleźć wiele specjalistycznych produktów myśliwskich znanych i renomowanych producentów, takich jak Hikmicro, Infiray, ATN, Guide, ThermtecSytong i wiele innych.

Najpopularniejsze przyrządy wykorzystywane przez myśliwych oraz wielu oddanych miłośników natury to:

  1. Lunety myśliwskie – nasz sklep oferuje różne modele lunet o różnych powiększeniach, średnicach obiektywu i innych parametrach technicznych. Można znaleźć lunety do polowań w dzień i w nocy, a także modele z różnymi celownikami.
  2. Lornetki myśliwskie – w swojej ofercie posiadamy wiele lornetek myśliwskich różniących się od siebie parametrami technicznymi, takimi jak powiększenie, średnica obiektywu, pole widzenia i jasność obrazu. Możesz wybrać lornetki do obserwacji w dzień lub w nocy.
  3. Termowizory myśliwskie – popularne kamery termowizyjne służące do obserwacji nocnych. Oferujemy wiele modeli wyposażonych w wytrzymałe baterie oraz szeroki zakres zastosowań. Dostępne w sprzedaży sprzęty firmy Hikmicro wyposażone są w najniższą na rynku czułość termiczną <25mK.
  4. Noktowizory – w przypadku myślistwa, noktowizor może pomóc w obserwacji dzikiej zwierzyny, co może być szczególnie przydatne w przypadku zwierząt aktywnych nocą lub kryjących się w ciemnych miejscach. Noktowizor wykorzystuje fale podczerwone, które emitowane są przez obserwowany obiekt.
  5. Fotopułapki – pozwalają na dokładną obserwację i monitoring zwierzyny. Mogą być wykorzystywane przez myśliwych, a także miłośników przyrody w badaniach związanych z przyrodą, zwierzętami i roślinami. Doskonale sprawdzą się jako kamery monitorujące działki ROD, stawy czy tartaki.

Jakie akcesoria optyczne są najczęściej stosowane w myślistwie?

Optyka to dział, w którym znajdziesz wiele sprzętów oraz mechanizmów przydatnych podczas obserwacji i polowań. W swojej ofercie posiadamy między innymi akcesoria umożliwiające zwiększenie zasięgu noktowizorów, które mogą okazać się niezbędne w trudnych warunkach.

Akcesoria, które w znaczny sposób ułatwiają wykonywanie zadań oraz zapewniają bezpieczeństwo podczas polowań to:

  1. Iluminatory podczerwieni – są niezbędne w noktowizji i pozwalają doświetlić teren nocą. Występują w dwóch wiązkach: 940nm oraz 850nm. Pierwsza wiązka jest niewidoczna dla zwierząt i ludzkiego oka i doświetla teren do 150m, natomiast druga wiązka doświetla teren do 300 metrów, ale jest widzialna dla zwierzyny.
  2. Pokrowce na sprzęty – pamiętaj, aby odpowiednio zadbać o narzędzia typu termowizory czy lornetki. Powinny być one przechowywane w specjalnych pokrowcach, które zabezpieczą urządzenie podczas transportu i przechowywania.
  3. Dalmierz laserowy – jest to bardzo przydatne narzędzie w optyce myśliwskiej, ponieważ umożliwia precyzyjne określenie odległości między myśliwym a zwierzęciem, co pozwala na dokładniejsze celowanie.
  4. Adaptery i pierścienie – pozwalają w szybki i prosty sposób połączyć dowolną lunetę z nasadką noktowizyjną. Aktualnie w sprzedaży posiadamy wiele modeli o różnych średnicach.

Czy warto inwestować w specjalistyczne sprzęty optyczne?

Jeśli jesteś pasjonatem myślistwa lub fotografii przyrodniczej, inwestycja w specjalistyczne sprzęty optyczne może okazać się bardzo wartościowa i przynieść satysfakcję z osiągniętych wyników. Produkty optyczne, takie jak termowizory, lunety, dalmierze laserowe, noktowizory czy mikroskopy, umożliwiają osiągnięcie wysokiej jakości obrazów, precyzyjne określanie odległości czy obserwację zwierząt w nocy

Produkty dostępne w naszym sklepie internetowym to optyka wysokiej jakości, która pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów w pracy z nimi. Ponadto oferujemy szeroki wybór narzędzi o różnych specyfikacjach i funkcjach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Przyrządy optyczne - dla kogo?

Optyka to dział przeznaczony przede wszystkim dla miłośników łowiectwa, obcowania z naturą, obserwowania zachowań zwierząt i roślin (optyka myśliwska). Znajdziesz tu co wszystko co potrzebne do bezpiecznego i skutecznego polowania. Posiadamy w swojej ofercie najwyższej jakości noktowizory, termowizory i wszelkie akcesoria myśliwskie.  Dla nas bezpieczeństwo polowania w skutecznym doborze selekcyjnej sztuki ma nadrzędne znaczenie. Dlatego proponujemy wiele znakomitych rozwiązań w postaci lornetek myśliwskich, lunet obserwacyjnych i lunet celowniczych. Ofertę w tym zakresie uzupełniają kolimatory oraz dalmierze. Posiadamy sprzęt takich renomowanych firm jak Bestguarder, Delta Opitical, PulsarYukon czy Dedal, Pard (pard nv008s lrf). Do wymienionych urządzeń oferujemy także dodatki takie jak adaptery, iluminatory podczerwieni, banki pamięci, montaże i pierścienie redukcyjne.

Fotopułapki - dodatki w akcesoriach myśliwskich

Optyka to także zyskujące coraz większa popularność fotopułapki nazywane kamerami leśnymi. Fotopułapki to nic innego jak zaawansowane urządzenie posiadające kamerę połączoną z czujnikiem ruchu, który aktywuje robienie zdjęć lub nagrywanie filmów w momencie wykrycia ruchu. Kamery leśne swoje zastosowanie mają także przy ochronie mienia (od monitoringu obiektów takich jak budynki mieszkalne, biurowe, działki czy parkingi po inspekcję terenów leśnych pod kątem nielegalnego wywozu śmieci czy kradzieży drewna) oraz podczas obserwacji przyrody. Dzięki kolorystyce oraz mocowaniom są idealne do montażu na drzewach. Posiadamy różnorodny wybór fotopułapek - dostępnych na każdą kieszeń.

Okryj świat mikro - czyli mikroskopy w ofercie sklepu

Najmłodsi pasjonaci przyrody także znajdą w tej kategorii coś dla siebie.  W ofercie naszego sklepu elektromaniacy.pl znajdują się mikroskopy dla dzieci, młodzieży, szkół, firm - doskonale wyposażone - pozwalające także na obserwację na monitorze komputera. Posiadamy mikroskopy wysokiej jakości, powszechnie znane, które zadowolą nawet tych najbardziej wymagających pasjonatów. Obserwacja obiektów to nie tylko świetna forma nauki i poszerzania własnych horyzontów, ale również doskonały sposób spędzania rodzinnego czasu. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszego Klienta dlatego doradzamy i oferujemy sprzęt w różnych wariantach cenowych.

FAQ:

1. Co to jest optyka myśliwska?

Optyka myśliwska to specjalistyczny rodzaj optyki stosowanej przez myśliwych do celów polowania.

2. Jakie są rodzaje optyki myśliwskiej?

Rodzaje optyki myśliwskiej to między innymi celowniki kolimatorowe, celowniki lunetowe, celowniki laserowe, lornetki myśliwskie, teleskopy, monokulary i noktowizory.

pixel