+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Monitoring Analogowy

(78 produktów)

Monitoring analogowy

Monitoring analogowy to nic innego jak infrastruktura opierająca się na analogowych standardach połączenia. Co to oznacza w praktyce? Nagrania w tym przypadku nie są bardzo wysokiej jakości. Przekłada się to jednak na stosunkowo niski koszt montażu monitoringu, co dla niektórych osób jest kluczowym wyznacznikiem. Czy warto inwestować w system analogowy do monitoringu? Czym wyróżnia się ten typ kamer? Poniżej znajdziesz najistotniejsze informacje w tym zakresie.

Jak działają kamery analogowe?

Kamery analogowe to przede wszystkim połączenie stosunkowo dobrej jakości nagrań z atrakcyjną ceną sprzętu. Kamery same w sobie nie różnią się znacząco budową od tych analogowych. Chodzi tu głównie o sposób połączenia, czyli przekazywania obrazu. Transmisja danych do rejestratora w tym przypadku odbywa się nieco inaczej, czyli trafia do niego za pomocą kabla koncentrycznego. Warto zaznaczyć, że taka forma połączenia często sprawia wiele problemów, gdyż wymaga montażu wraz z kamerami i osprzętem wielu metrów kabli.

Obraz analogowy przesyłany przez kabel koncentryczny nie ma opóźnień i wyświetlany jest w dość dobrej rozdzielczości. Dla osób poszukujących budżetowego monitoringu będzie to najlepsza opcja. Sam montaż nie jest skomplikowany, dzięki czemu poradzi sobie z nim nawet osoba początkująca.

Kamery analogowe – wady i zalety

Rejestrator analogowy, jak każde inne rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Do podstawowych atutów tego typu produktów, zaliczamy:

 

  • cenę – ta jest o wiele niższa niż w przypadku monitoringu cyfrowego;

  • wiele możliwości zastosowania – na działce, w domu, w magazynie itp.;

  • duży wybór produktów – w naszym sklepie i nie tylko znajdziesz wiele modeli kamer analogowych;

  • możliwość samodzielnego montażu.

 

Oczywiście kamery analogowe to nie tylko plusy. Warto również wspomnieć o minusach takiego monitoringu. Dość istotnym aspektem, który sprawia, że coraz mniej osób decyduje się na rejestrator analogowy, jest fakt, że do instalacji potrzebne jest doprowadzenie przewodów do każdego z urządzeń z osobna. Niestety w tym przypadku obsługa sprzętu ze smartfona nie będzie możliwa. Jakość obrazu w porównaniu do rozwiązań cyfrowych również pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo analogowe kamery są wysoce podatne na zakłócenia, co oznacza, że bardzo łatwo np. złodziej będzie mógł je obejść.

Gdzie sprawdzają się analogowe kamery?

Rejestratory analogowe są świetne do rejestrowania obrazu na dużych przestrzeniach. Pamiętaj jednak, że sprawdzą się jedynie wtedy, kiedy nie potrzebujesz dużej szczegółowości obrazu. W przeciwnym razie lepszym wyborem będzie monitoring cyfrowy wysokiej rozdzielczości. Kamera analogowa świetnie nadaje się do monitorowania:

 

  • sklepu;

  • posesji;

  • biura;

  • domu jednorodzinnego;

  • działki ROD.

 

Pamiętaj jednak, że monitoring analogowy to budżetowa opcja, dlatego decydując się na taki sprzęt, musisz pójść na pewne ustępstwa. Co ciekawe, w ramach monitoringu możesz łączyć ze sobą analogowy i cyfrowy. System analogowy sprawdzi się w konkretnych sytuacjach, zapewniając odpowiedni poziom ochrony bez awarii.

Na co zwrócić uwagę, kupując monitoring analogowy?

Podczas zakupu monitoringu analogowego, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów związanych z tym sprzętem. Przede wszystkim sprawdź rozdzielczość nagrywania, sposób podłączenia kamer, a także pobór prądu. Oprócz tego ważny jest materiał, z którego wykonany jest rejestrator analogowy. Najczęściej jest to tworzywo sztuczne połączone z aluminium. Cała obudowa powinna być wodoodporna, dzięki czemu zastosowanie kamery będzie możliwe nawet na zewnątrz.

Sekcja FAQ

  1. Ile kosztują systemy analogowe?

 

W naszym sklepie Elektromaniacy kamery analogowe to wydatek od 100 do nawet kilku tysięcy złotych. Rozbieżności cenowe wynikają z zastosowanych rozwiązań technologicznych oraz rozdzielczości nagrywania obrazu.

 

  1. Jak podłączane są kamery analogowe?

 

Kamery analogowe wymagają połączenia poprzez kabel koncentryczny z rejestratorem. To ważne, gdyż wpływa na sposób projektowania całej instalacji. Warto też wiedzieć, że każda kamera do działania potrzebuje stałego źródła zasilania.

 

  1. Jakie kąty widzenia mają kamery analogowe?

 

Nowoczesne kamery analogowe sprzedawane w naszym sklepie pozwalają na rejestrowanie obrazu od 54 do 120 stopni. Dodatkowe ruchome głowice umożliwiają dowolne ustawienie sprzętu w wybranym miejscu.

 

  1. W jakie systemy wyposażone są kamery analogowe?

 

Kamery analogowe często wyposażone są w system pozycjonowania 3D, redukcję szumu, optymalizacje oświetlenia oraz elektroniczną stabilizację obrazu. Te wszystkie funkcjonalności wpływają na jakość wyświetlanego obrazu.

pixel