+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Hdmi

(2 produktów)

Przewody HDMI - do przesyłania dźwięków i obrazu

W dobie ciągle rozwijających się technologii w każdej dziedzinie dąży się do tego, by wszelkie urządzenia były dostosowane do rosnących wymagań konsumentów i by mogły one w jak największym stopniu ułatwiać życie. W związku z tym powstają rozwiązania, które integrują niektóre z tych urządzeń w ten sposób, aby połączyć ich zalety. Tak dzieje się również w przypadku telewizji, która dostosowuje się do aktualnych oczekiwań technologicznych.

Rozwiązaniem w kwestii telewizji, które znacznie ułatwia życie i korzystanie z codziennych multimedialnych urządzeń jest tak zwane HDMI, które aktualnie staje się niezbędnikiem w każdym domu. HDMI jest multimedialnym interfejsem wysokiej rozdzielczości. Przeznaczony jest on do przesyłania cyfrowego sygnału audio i wideo w wersji nieskompresowanej. Dzięki zastosowaniu HDMI możliwe jest połączenie ze sobą sprzętów audio oraz wideo, takich jak konsole gier, komputery, telewizory cyfrowe, odtwarzacze DVD czy same monitory. Głównym zadaniem HDMI jest przesyłanie dźwięków oraz obrazów z różnych, wymienionych wcześniej urządzeń do naszego telewizora. Ponadto interfejs ten pozwala na stworzenie kina domowego poprzez przestrzenny dźwięk. Złącze HDMI jest więc niezwykle praktycznym sprzętem, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.

Kabel nie jest jedyną formą złącza HDMI, choć to zdecydowanie najbardziej znany wariant. Oprócz wersji w postaci kabla, HDMI występuje także jako EXTENDER, który posiada swoje zastosowanie podczas transmisji sygnału pilota. Ponadto dostępna jest również forma łącznika regulowanego HDMI. Niezależnie od formy, złącze HDMI jest niezwykle wygodne i pozwala na bardziej zaawansowane korzystanie ze sprzętów multimedialnych, które posiadamy w domu. Dzięki niemu bez problemu możemy na przykład obejrzeć w urządzeniu telewizora film, który znajduje się na komputerze. Ogrom zalet tego niewielkiego, niepozornego sprzętu sprawia, że jego popularność wciąż rośnie, przez co staje się to ono bardzo powszechne, a w pewnym sytuacjach wręcz niezbędne.

pixel