+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! TYLKO DO KOŃCA MAJA! GUIDE - 5% Kup teraz
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Monokulary noktowizyjne

(22 produktów)

Co to jest monokular? Jaki monokular jest najlepszy?

Monokulary to urządzenia służące do obserwacji na jedno oko. Są to produkty optyczne bądź optoelektroniczne. W swojej ofercie znajdziemy monookulary z różnych kategorii: noktowizyjne, termowizyjne i zwykłe urządzenia optyczne. Często otrzymujemy pytania ogólnikowe jaki monokular z noktowizorem polecacie?

Wszystko w zależności od zastosowania w dobie rozwijającej się błyskawicznie technologii najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem w naszej ocenie będzie monokular noktowizyjny. Jeśli klient wybierze monokular cyfrowy – będzie mógł z niego korzystać w dzień i w nocy.

W naszej ofercie znajdujemy produkty obserwacyjne na jedno oko bądź parę oczu. Najmocniejszy monokular czy lornetka- zapytaj o dostępność – dobierzemy najkorzystniejsze rozwiązanie. Najpopularniejszy model urządzenia typu luneta monokular jest to ATN X-sight 4k służący do obserwacji oraz do montażu na lunecie. W naszej ofercie poza noktowizyjną w ofercie znajduje się wiodący prym monokular vortex. Obecnie najbardziej zbliżonym do lunety czy zastosowania jako monokular noktowizor 10x50 – jest PARD NV-019. Posiada on bowiem zoom aż 8x optyczny i 4x zoom cyfrowy przy obiektywie 19 mm. Duże powiększenie optyczne daje bardzo szeroki zakres możliwości jeśli chodzi o obserwację nocną.

Inne spojrzenie przez monokulary termowizyjnego

Monokular termowizyjny to bardzo nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie. Termowizyjnym urządzeniom nie potrzeba światła do obserwacji. Za pomocą urządzenia monokular termowizyjny widzimy świat w paśmie dalekiej podczerwieni. Możemy znaleźć obiekty różne od zera bezwzględnego. Przewagą termowziji nad noktowizją jest to, że widzimy niezależnie od panujących warunkach atmosferycznych. Monokular termowizyjny w odróżnieniu od monokular noktowizyjny – ma tę przewagę, że niezależnie od pogody obraz jest w takiej samej jakości.

Urządzenia termowizyjne są coraz bardziej popularne w wielu branżach. Z uwagi na obecną sytuację produkty mogą być zastosowane w każdej branży. Do kontroli pomiaru temperatury w centrach handlowych, sklepach, pracy, przychodniach i wielu wielu innych.

Najpopularniejszych odbiorców monokularów termowizyjnych możemy znaleźć wśród myśliwych bądź biur detektywistycznych, a także w branżach budowlanych. W swojej ofercie posiadamy sprzęt rekomendowany przez koła łowieckie i myśliwych. Każdy monokular był testowany przez nas w terenie, dlatego nasza oferta zawiera produkty sprawdzone i rekomendowane przez naszą firmę.

Monokulary są urządzeniami bardzo wygodnymi do obserwacji, gdyż nie obciążają nam obu oczu. Daje to komfort w czasie nocnych eskapad, gdy musimy mieć wytężone i skoncentrowane oko.
By odpowiedzieć na pytanie jaki monokular wybrać należy określić zastosowanie oraz parametry jakich oczekujemy od lornetki czy monokularu.

Szeroka oferta monokularów

Obecnie topowe produkty z dziedziny monokular termowizyjny to monokular marki Hikvision. W ofercie znajduję się pięć modeli tego producenta. Produkt na każdą kieszeń to monokular termowizyjny LYNX C06. Jest to produkt przełomowy na rynku termowizyjnym. Będący w jak dotąd niespotykanie przystępnej cenie i relatywnie dobrych parametrach. Dających możliwość obserwacji na kilkaset metrów. W ofercie znajdują się też wyższe modele takie jak Lynx H15 i OWL H25, H35 – które różnią się parametrami takimi jak rozdzielczość sensora, rozdzielczość wyświetlacza, powiększenie optyczne oraz co najważniejsze zasięg detekcji jaki uzyskujemy obserwując przez monokular termowizyjny.

Monokulary te pozwalają widzieć obiekty oddalone nawet o kilometr od nas. Z tak super czułym urządzeniem dostrzeżemy to co niewidoczne.

Do zastosowania jako obserwacyjne urządzenia możemy wykorzystać także termowizory marki Pulsar bądź celowniki termowizyjne PARD. Można wykorzystać je jako monokulary, gdyż są to urządzenia uniwersalne. Dające nam daleki zasięg w świetnej jakości.

Niegdyś dostępne były tylko monokulary optyczne służące głównie do obserwacji dziennej takiej jak monokular Vortex, który również znajduję się w naszej ofercie. Dziś po kilku latach mamy dostępny monokular noktowizyjny oraz monokular termowizyjny w przystępnych kwotach dla większości miłośników nocnych wypraw. Niezależnie czy lornetka, czy monokular, czy luneta – wszystkie tego typu produkty optyczne i optoelektroniczne znajdziesz u nas w ofercie.

Posiadamy asortyment bardzo szeroki dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie w naszej ofercie.

FAQ:

1. Co to jest monokular noktowizyjny ?

Monokular noktowizyjny myśliwski to narzędzie, które umożliwia obserwację otoczenia w warunkach słabego oświetlenia lub całkowitej ciemności.

2. Jakie są główne zalety monokulatora noktowizyjnego?

Dzięki zaawansowanym technologiom optycznym, monokular noktowizyjny pozwala na wykrycie i identyfikację zwierząt nocnych na znacznie większej odległości niż zwykła lornetka.

pixel