+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Switche do monitoringu

(35 produktów)

Switche

Switch to urządzenie, które odpowiada za przełączanie sieci lokalnej pomiędzy wybranymi użytkownikami. Zasada działania sieci opartej na switchach jest zupełnie inna, aniżeli ta z wykorzystaniem routerów WiFi. Warto o tym wiedzieć, gdyż urządzenia tego typu nie tylko tworzą wewnętrzną sieć, ale także przesyłają i analizują adresy IP sprzętu w sieci. Telewizja przemysłowa CCTV to świetna opcja do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w domu, biurze lub innym miejscu. Wszelkie kamery IP, rejestratory i przełączniki muszą być ze sobą połączone. W tym celu warto wykorzystać technologię PoE łączącą w sobie różne elementy. Jakie switche warto wybrać? Czy switch zarządzalny to dobra opcja? Podpowiadamy.

Switche do kamer – czym są?

Przełącznik, czyli switch to urządzenie, które jest najczęściej wykorzystywane w sieciach komputerowych. Sprzęt tego typu pozwala na wygodne połączenie segmentów sieci, zwiększenie jej wydajności oraz przekazywanie informacji. Warto zaznaczyć, iż switche pozwalają na przesyłanie energii elektrycznej do podłączonych urządzeń. Istotne jest jednak to, aby zasilanie było możliwe urządzenia końcowe, czyli kamery muszą być wyposażone w obsługę technologii PoE.

Dlaczego warto kupić switche do kamer?

Switche do kamer monitoringu warto kupić z kilku prostych powodów. Urządzenie tego typu po odpowiednim podłączeniu do sieci gwarantuje spójną i stabilną pracę systemu monitoringu. Nawet przy ciągłym strumieniowaniu switch zapewni wysokiej jakości obraz bez usterek. Do najistotniejszych zalet, jakimi charakteryzuje się switch zarządzalny i nie tylko, zaliczamy:

 

 • gwarancję niezawodności pracy sieci;

 • możliwość zasilania urządzeń z wykorzystaniem technologii PoE;

 • brak kolizji w sieci;

 • możliwość wykorzystania w zwykłej sieci lub usłudze inteligentnego domu.

 

Co jednak warto wiedzieć decydując się na switch? Cena takiego urządzenia nie jest niska i może sięgać nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pamiętaj jednak, że jednorazowy zakup takiego sprzętu pozwoli Ci na zarządzanie w wygodny sposób siecią nawet przez kilkanaście lat bez jakichkolwiek usterek. Oczywiście podstawowy switch światłowodowy można kupić nawet za kilkaset złotych, jednakże ten będzie mieć mocno okrojone funkcjonalności.

Switche do kamer – rodzaje

Ze względu na rodzaje switche dzielimy na:

 

 • niezarządzalne, czyli takie, które są najtańsze i najprostsze w obsłudze. Pamiętaj jednak, że te nie pozwolą Ci na wprowadzenie dodatkowych ustawień i konfiguracji, co w przypadku systemów monitoringu jest kluczowe;

 • inteligentne – w tym przypadku sprzęt już jest nieco droższy i pozwala na konfiguracje podstawowych funkcji, budowę sieci VLAN oraz ograniczenie transmisji dla konkretnych portów;

 • zarządzalne – urządzenia tego typu służą do profesjonalnego zastosowania. Taki sprzęt umożliwia wygodne filtrowanie adresów MAC, tworzenie grup, ustawianie priorytetów i wiele więcej. Do profesjonalnych systemów monitoringu zaleca się właśnie tego typu switche.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu switcha?

Podczas wyboru konkretnego urządzenia, warto sprawdzić switch 24 port i switch 8 portowy. Urządzenia tego typu mają wiele funkcji. Przeglądając ofertę naszego sklepu, warto jednak zwrócić uwagę na takie elementy, jak:

 

 • ilość portów;

 • prędkość transmisji danych;

 • dostęp do technologii PoE;

 • dodatkowe funkcje switcha.

 

Uwzględniając powyższe aspekty pod kątem zapotrzebowania sieci w ramach monitoringu, można wybrać sprzęt, który spełni wszelkie oczekiwania i potrzeby danej instalacji. Switch 10 GB to duży koszt, jednakże do zaawansowanych systemów monitoringu i sieci wewnętrznych okazuje się niezbędny. Na wszystkie urządzenia dostępne w naszym sklepie otrzymasz jednocześnie aż 3 lata gwarancji.

Sekcja FAQ

 1. Jakie funkcje i cechy mają switche dostępne w sprzedaży?

 

Switche, które sprzedajemy to przede wszystkim połączenie wysokie jakości wykonania i funkcjonalności. Do podstawowych funkcjonalności, zaliczamy: limitowanie transmisji danych, ustalanie kolejki priorytetów, aktualizacja tablicy adresów MAC oraz możliwość zarządzania przez www lub wiersz poleceń.

 

 1. Ile kosztują switche?

 

Switche dostępne w naszym sklepie to wydatek od kilkuset złotych w przypadku podstawowych modeli niezarządzalnych. Jeśli szukasz switcha zarządzalnego, przygotuj się na wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych.

 

 1. Z jaką prędkością pracują switche?

 

Switche pracują najczęściej z prędkością 10, 100 oraz 1000 Mb/s. Te prędkości dotycza portów LAN oraz SFP.

 

 1. Czy switch może być źródłem zasilania dla kamery monitoringu?

 

Tak, switche mogą stanowić źródło zasilania dla kamer. Warunkiem jest jednak obsługa przez obydwa urządzenia technologii PoE.

pixel