+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl NOWOŚĆ! NOWA SERIA MONOKULARÓW TERMOWIZYJNYCH GUIDE TD ORAZ TK JUŻ NA SKLEPIE
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lornetki

(61 produktów)

Lornetki

Jeśli lubisz obserwować przyrodę, zwierzęta lub zjawiska z udziałem ludzi to ta kategoria jest właśnie dla Ciebie bowiem jest to dział zawierający różnorodne modele lornetek. Lornetka gdzie kupić? Tutaj znajdziesz sprzęt cechujący się wysoką jakością, wydajnością i dbałością o każdy detal. Zapewniają zwiększoną głębię ostrości oraz bardzo wysoką jasność obrazu, dzięki czemu obserwowane obiekty widać wyraźnie, a obserwacja staje się niebywałą przyjemnością.

Jeśli jesteś miłośnikiem obserwacji nieba, gwiazd to lornetka astronomiczna będzie idealnym wyborem. Ponadto nasz sklep posiada w swojej ofercie lornetki myśliwskie, lornetki wojskowe, lornetki turystyczne jak i również lornetki dla dzieci, idealnie nadające się na prezentowane.

Co niezwykle istotne oferowane przez nas lornetki składają się ze szklanych elementów przyjaznych do obserwacji dla osób z wadami wzroku.

Lornetka 10x50

Jest to jeden z najbardziej niedocenianych modeli w swojej klasie – co jest opinią niezwykle krzywdzącą. Lornetka 10x50 Voyager II posiada wysokiej klasy pryzmaty wykonane ze szkła BK7 oddając jasny obraz o naturalnej kolorach. Lornetka 10x50 co to znaczy? 10 x to przybliżenie; 50 mm to średnica obiektywu. Obudowa pokryta jest gumą odporną na upadki. Ma ergonomiczny kształty dobrze leżąc w dłoniach. Lornetka 10x50 posiada wiele innych zalet. Muszle oczne zostały w niej dokładne dopracowane przekładając się na dobre wyprofilowanie co jest niezwykle istotne podczas długich obserwacji. Jest to także dobra lornetka do obserwacji ptaków jak i lornetka do obserwacji nieba. Soczewka o średnicy 50mm zapewnia naprawdę szerokie pole widzenia. Ponadto ten model ma funkcję korekcji dioptrii – dzięki temu mogą przez nią patrzeć osoby w okularach. Warto dodać, że jest to również dobry pomysł jeśli zastanawiamy się jakie lornetki dla dzieci wybrać.

Lornetka myśliwska

W tej grupie są dobre lornetki myśliwskie przeznaczone dla wymagających użytkowników. Również lornetka wojskowa się do nich zalicza. Są to urządzenia oparte na kilkunastokrotnych powiększeniach. Często w układach optycznych tych lornetek zastosowano pryzmaty typu Porro wykonane ze szkła BaK4, a soczewki pokryte są wielowarstwowymi powłokami typu MC. Nieodłącznym elementem lornetek w tej półce cenowej są wyprofilowane muszle oczne efektywnie blokujące dostęp bocznego światła. Lornetka myśliwska charakteryzuje się wytrzymałą obudową ponieważ podczas polowań istnieje prawdopodobieństwo upadku takiego urządzenia. Trzeba dodać, że taka lornetka wojskowa czy lornetka myśliwska spełnia wymogi międzynarodowej klasy wodoszczelności IPX6. Nawet całkowite zalanie obudowy wodą – nie spowoduje uszkodzenia lornetki.

Lornetka do obserwacji nieba

Jest to jedno z najliczniej zadawanych nam pytań przez klientów: Jaką lornetkę wybrać do obserwacji nieba? Polecamy oczywiście niedrogie lornetki renomowanych firm jak Delta OpticalVortex czy Yukon.

Lornetka z dalmierzem

Nie mogło również w naszej ofercie zabraknąć lornetki z dalmierzem. Lornetka jest wysokiej jakości i wyposażona jest w dalmierz o o zasięgu do 4500 metrów. Lornetka 8x42 czy 10x42? Zastosowano w niej pryzmaty dachowe, aż 10-krotne powiększenie i obiektyw o średnicy 42mm. Szkło użyte w tej lornetce cechuje się bardzo niską dyspersją. Lornetka z dalmierzem jest prosta w obsłudze, a aktywacja samego dalmierza również jest intuicyjna. Pomiaru punktowego dokonujemy poprzez pojedyncze kliknięcie. Wartość pomiaru w przypadku lornetki z dalmierzem wyrażona jest w metrach lub jardach. Dalmierz posiada wyświetlacz z regulowanym podświetleniem natężenia światła.

Lornetka cena / Delta Optical Toruń

Ceny lornetek w naszym sklepie są zróżnicowane w zależności od modelu, ale co należy podkreślić są to ceny przystępne. Zaczynają się już od niecałych 200 zł. Wyposażone w podstawowe funkcje idealnie nadają się jako lornetki dla dzieci lub jako po prostu pierwsza lornetka na bazie której zdobywamy doświadczenie w obserwacjach. Lornetki Toruń: Elektromaniacy posiadają także droższe modele lornetek i tak na przykład najmocniejsza lornetka na rynku kosztuje ponad 5 tys. złotych. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także zasobności portfela.

 

pixel