+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wideodomofony

(65 produktów)

Czym jest wideodomofon i jakie ma zastosowanie?

Wideodomofon to domofon z kamerą, czyli urządzenie do monitorowania osób z zamiarem wejścia do budynku lub na posesje, umożliwiający jednocześnie komunikacje werbalną i wizualną między osobą w budynku a osobą na zewnątrz oraz przekazywanie obrazu. Gdy ktoś chce wejść na naszą posesje wideodomofon rejestruje obraz oraz dźwięk i przesyła te informacje do wyświetlacza znajdującego się wewnątrz budynku, dzięki czemu zapewnia dużo większe bezpieczeństwo niż zwykły domofon. Nowoczesne wideodomofony znajdują głównie zastosowanie w domach, firmach oraz budynkach mieszkalnych i apartamentach, ponieważ zapewniają większą kontrole nad osobami stojącymi przed wejściem i ułatwiają lepszą ich identyfikacje, dzięki czemu możemy zmniejszyć ryzyko niebezpieczeństwa i uniknąć niechcianych osób na naszej posesji. System wideodomofonowy składa się z kamery, mikrofonu, głośnika, monitora lub wyświetlacza oraz zasilacza i może być przewodowy lub bezprzewodowy, który działa dzięki sieci WiFi. Nie musimy się ograniczać także do jednej kamery, możemy zamontować ich kilka w różnych miejscach, a dodatkowo jeśli chcemy kamera może być ruchoma i dzięki podczerwieni umożliwia widoczność w nocy. Wideodomofony mogą posiadać rozmaite funkcje zależne od wymagań i potrzeb użytkownika takie jak zbliżeniowy czytnik kart i breloków, interkom, system ciągłego nagrywania i połączenie z aplikacją na urządzenia mobilne oraz transmisji obrazu i dźwięku.

Wideodomofony bezprzewodowe

Wideodomofon bezprzewodowy działa dzięki falom radiowym (WiFi), dzięki czemu usprawnia, przyśpiesza i redukuje koszty montażu. Nie wymaga położenia kabli, co sprawdzi się w istniejącym już budynku, a w przypadku utraty sygnału przez dużą odległość wystarczy dokupić moduł z automatyką wzmacniającą sygnał. Wideodomofon WiFi posiada częściej dodatkowe funkcje, na przykład szyfrator czy system kontroli dostępu, ponadto domofon WiFi może łączyć się z aplikacją mobilną na smartfonie lub tablecie.  Dzięki czemu otworzenie drzwi jest możliwe z każdego miejsca na świecie. Nie ma w tym przypadku konieczności wstawania z miejsca, dodatkowo umożliwiając podgląd obrazu i dźwięku na urządzeniu mobilnym. Poprawne działanie wideodomofonów bezprzewodowych uzależnione jest od działania sieci, co w niektórych przypadkach może okazać się problematyczne. Dlatego ważne jest, abyśmy dysponowali stabilnym, szybkim łączem, gdy zdecydujemy się na system bezprzewodowy.

Wideodomofony przewodowe

Wideodomofon przewodowy to zdecydowanie mniej problemowa i bardziej wytrzymała na różne warunki atmosferyczne wersja wideodomofonu. Wideodomofony przewodowe zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo niż wideodomofony bezprzewodowe poprzez zdecydowanie trudniejszy do przechwycenia sygnał przez osoby do tego nieuprawnione oraz bez większego problemu można je modyfikować poprzez dodawanie nowych odbiorników, a jakość obrazu i dźwięku w wideodomofonach przewodowych jest zazwyczaj wyższa. Minusem takich wideodomofonów są koszty i możliwa trudność w podłączeniu kabli, dlatego ta opcja zalecana jest szczególnie w przypadku, gdy dom nie został jeszcze wybudowany, co pomoże nam uniknąć niechcianych komplikacji podczas montażu.

Wideodomofony – wybór

Zarówno wideodomofony bezprzewodowe jak i wideodomofony przewodowe to tak samo dobre urządzenia z wieloma możliwymi wariantami i udogodnieniami, a ostateczny wybór między nimi zależy od indywidualnych potrzeb, budżetu, wymagań oraz warunków.

Producent Hikvision oferuje nam najwyższej jakości profesjonalne wideodomofony i modułowe systemy wideodomofonowe. Wideodomofony Hikvision są łatwe w instalacji i dostępne w wielu miejscach a ich oferta jest różnorodna, dzięki czemu użytkownicy mogą bez problemu wybrać produkt spełniający wszystkie ich wymagania. Są to jedne z popularniejszych wideodomofonów dostępnych na rynku. Systemy Hikvision cieszą się dobrymi opiniami ze strony klientów.

Polski producent wideodomofonów Vidos w swojej ofercie ma wiele modeli wideodomofonów analogowych, cyfrowych oraz systemów wideodomofonowych. Przykładem może być  najpopularniejszy Vidos Duo, czyli dwuprzewodowy system cyfrowy. Wideodomofony Vidos sprawdzą się idealnie nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w blokach, a także całych osiedlach. Klienci chwalą Vidos za jakość, nowoczesny design i różnorodność modeli.

Równie trafnym wyborem jest też wideodomofon Eura. Wideodomofony Eura sprzedawane przez firme Eura-Tech cieszą się dużą popularnością i wieloma pozytywnymi opiniami dzięki nowoczesnemu designowi, wytrzymałości i łatwości obsługi oraz montażu.

W swojej ofercie elektromaniacy.pl posiadają wideodomofony wyżej wymienionych firm. Istnieje możliwość personalizacji systemów wideodomofonowych według preferencji oraz budżetu klientów.

pixel