+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wideodomofony Vidos

(238 produktów)

Wideodomofon – co to jest?

Wideodomofony na dobre wtargnęły na rynek automatyki przemysłowej i domowej wypierając tradycyjne domofony, które jeszcze możemy znaleźć w blokach mieszkaniowych. Z racji swoich licznych funkcjonalności i zwiększonego bezpieczeństwa wideodomofony znajdują swoje zastosowanie w :

  • prywatnych domach

  • mieszkaniach wielolokatorskich

  • biurowcach

  • magazynach i produkcjach.

Wideodomofon to domofon z kamerą spełniający takie same funkcje jak znany nam, standardowy domofon, ale wzbogacony dodatkowo o kamerę. Umożliwia ona podgląd obrazu na zewnątrz. Tym samym natychmiast wiemy, kto właśnie do nas przybył. Wideodomofony w swoim zamyśle miały podnieść jakość bezpieczeństwa poprzez lepszą kontrolę dostępu.

Sklep elektromaniacy.pl oferuje w swoim asortymencie wideodomofony przewodowe jak i oparte na technologii bezprzewodowej IP. Te ostatnie pracują z dedykowaną aplikacja mobilną, dzięki czemu mamy kontrolę z dowolnego miejsca na świecie, kto chce właśnie wejść do naszego domu czy firmy.

Vidos domofony

Wiodącym producentem videomofonów, domofonów, zamków szyfrowychstacji bramowych czy skrzynek na listy z kamerą jest Vidos. Oferuje on najwyższej jakości, nowoczesne systemy wideodomofonowe charakteryzujące się bezawaryjnością i nowoczesnym wyglądem. Vidos dostarcza rozwiązania dla domów jednorodzinnych jak i budynków wielolokatorskich.

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup wideodomofonu?

  • pole widzenia kamery

  • możliwość podświetlania się przycisków

  • jakość widzenia w nocy

  • jakość widzenia w dzień.

Następnie należy się zastanowić czy wybrać zestaw wideodomofonowy przewodowy czy bezprzewodowy. Oba rozwiązania mają swoje zalety, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Wideodomofon przewodowy wymaga okablowania i podłącza się go za pomocą kabla telekomunikacyjnego do centrali montowanej wewnątrz budynku. Instalacja jest prosta i nie wymaga dodatkowej konfiguracji ani specjalistycznej wiedzy na temat elektroniki. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które nie mają potrzeby poznawania tajników funkcjonowania wideodomofonów. Montaż zestawu przewodowego jest szybki.

Domofony bezprzewodowe

Z kolei zestaw bezprzewodowy działa we oparciu o technologię IP. Kamera wideodomofonu może łączyć się przez sieć WiFi z monitorem lub aplikacją zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. Jest to opcja przydatna dla osób dużo podróżujących czy lubiących nowinki techniczne. System bezprzewodowy cechuje się dużą wygodą – można bowiem z dowolnego miejsca na świecie w każdej chwili zerknąć, kto próbuje dostać się do naszego domu, biura, magazynu czy hali produkcyjnej. Z rozwiązań opartych na Ip korzystają często administratorzy budynków wielorodzinnych.

Sklep elektromaniacy.pl posiada rozbudowaną ofertę domofonów, wideodomofonów, stacji bramowych Vidos, które można na wiele sposobów konfigurować. Posiadamy rozwiązania jednolokatorskie jak i wielorodzinne.

 

pixel