+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Lokalizator do auta

(26 produktów)

Lokalizator do auta – co to jest?

Lokalizator do auta jest niewielkim oraz poręcznym urządzeniem. Służy on do śledzenia i określania położenia samochodu w którym się znajduje. Umożliwia szybkie i wygodne sprawdzenie lokalizacji pojazdu. Lokalizator GPS do samochodu znajduje zastosowanie zarówno u firm jak i u prywatnych użytkowników. Dzięki niemu możemy sprawdzić pokonaną przez samochód trasę, prędkość oraz różne inne parametry dotyczące pojazdu. Lokalizator GPS do samochodu nie sprawia trudności w montażu, bez problemu można go zamontować w danym pojeździe. Zwykle wystarczy umieścić lokalizator w wybranym miejscu samochodu. GPS do śledzenia auta przydaje się ludziom w celu ułatwienia znalezienia zaparkowanego auta, jest szczególnie pomocny w momencie, gdy auto zostanie skradzione lub jest wykorzystywany przez firmy do sprawdzania i monitorowania trasy swoich pojazdów. Cena lokalizatorów do auta jest zazwyczaj nieduża, co sprawia, że te urządzenia zyskują na popularności, jest to koszt od około 100zł do 300zł.

Jak działa lokalizator GPS do samochodu?

Lokalizator do samochodu działa na podstawie technologii GPS (Global Positioning System), czyli systemu nawigacji satelitarnej, który polega na odbieraniu sygnałów radiowych z satelit umieszczonych na orbicie ziemskiej, a nadajnik na podstawie czasu który minął od wysłanego sygnału potrafi podać dokładne położenie auta. Taki nadajnik GPS do samochodu działa bardzo podobnie jak nawigacja czy mapy w smartfonach i tabletach. System GPS jest powszechnie stosowany do różnych urządzeń używanych w codziennym życiu.

Odbieranie danych GPS auta są zazwyczaj dostępne dla użytkownika za pośrednictwem aplikacji mobilnej na smartfony oraz tablety lub poprzez zalogowanie się na stronę internetową. Z poziomu aplikacji GPS do śledzenia auta możemy nie tylko sprawdzić aktualne położenie pojazdu. Poprzez aplikacje lub stronę internetową można sprawdzać przebyte trasy, widzieć prędkość samochodu oraz otrzymywać powiadomienia w przypadku gdy auto wjedzie na strefę, której nie powinien przekraczać lub w momencie gdy dotrze do celu. Trzeba pamiętać, że działanie aplikacji do lokalizowania pojazdu wymaga połączenia z internetem oraz działającego modułu GPS. Niektóre aplikacje GPS do śledzenia samochodu oferują tryb offline, dzięki któremu nawet bez połączenia z internetem lokalizacja auta jest monitorowana i zapisywana w bazie danych. W takim przypadku lokalizator samochodu zsynchronizuje dane i wyświetli je po ponownym połączeniu z internetem.

Jak i gdzie zamontować lokalizator do samochodu?

Dzięki niewielkim rozmiarom i prostocie działania montaż GPS auta nie powinien sprawiać problemów. Jeśli jednak potrzeba trwałego i profesjonalnego zamontowania takiej instalacji, bez jakichkolwiek uszkodzeń lub zarysowań auta, zamontowanie lokalizatora auta może zostać wykonane przez wykwalifikowane osoby, które znają się na tym co robią. Pierwszą rzeczą, którą warto przemyśleć, jest wybranie odpowiedniego miejsca na montaż lokalizatora. Zazwyczaj lokalizator auta można zamontować w różnych miejscach zależnych od preferencji. Do najpopularniejszych miejsc zamontowań należą: schowek lub konsola środkowa, dzięki czemu lokalizator jest niewidoczny dla osób z zewnątrz; miejsce pod deską rozdzielczą, które zapewnia nam całkowitą niewidoczność urządzenia, jednak zamontowanie lokalizatora w takim miejscu może sprawić większą trudność; przestrzeń pod siedzeniem; przestrzeń pod maską,w takim wypadku nadajnik GPS do samochodu będzie wymagał połączenia z zasilaniem samochodu oraz warto zwrócić uwagę aby był on zabezpieczony przed wilgocią oraz uszkodzeniami.

Jeśli istnieje potrzeba zamontowania lokalizatora GPS do samochodu w innym miejscu niż wyżej wymienione, warto zwrócić uwagę na niektóre kwestie: lokalizator powinien być zamontowany w miejscu niewidocznym na pierwszy rzut oka, nie powinien przeszkadzać kierowcy w jeździe oraz powinien być zabezpieczony przed zniszczeniem oraz zalaniem. W zależności od modelu pojazdu oraz rodzaju GPS do śledzenia auta podłączenie będzie się różnić. W samochodach osobowych używa się gniazda OBD II, które znajduje się zazwyczaj pod deską rozdzielczą w pobliżu kierownicy lub gniazda zapalniczki. Zalecane jest stosowanie się do instrukcji zawartej w pudełku przy zakupie lub w przypadku problemów, skontaktowania się z specjalistami montażu.

Jaki lokalizator GPS wybrać? 

Lokalizatory GPS do samochodu różnią się od siebie funkcjami, sposobem montażu, wielkością, zakresem monitorowania oraz ceną. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia warto zastanowić się jaki model będzie najbardziej optymalny pod preferencje konsumenta. Do najpopularniejszych funkcji lokalizatorów samochodowych należą:

  • śledzenie w czasie rzeczywistym – monitorowanie dokładnej lokalizacji pojazdu w aktualnym momencie
  • zapis tras – zapisywanie wszystkich przebytych tras i możliwość ich odtworzenia
  • dane o prędkości – monitorowanie i wyświetlanie prędkości z jaką samochód się porusza
  • powiadomienia o ruchu i prędkości – wysyłanie powiadomienia w przypadku gdy pojazd znajdzie się w ruchu lub w momencie przekroczenia danej prędkości
  • geofencing – wysyłanie powiadomienia gdy pojazd znajdzie się poza wyznaczoną strefą lub gdy dotrze do danego miejsca
  • dane o ilości paliwa – monitorowanie zużycia paliwa
  • nasłuch otoczenia – możliwość podsłuchiwania co się dzieje w samochodzie
  • zdalne wyłączenie zapłonu – możliwość zdalnego zgaszenia zapłonu pojazdu
  • korzystanie z sieci GSM – używanie zarówno sieci GPS jak i GSM do dokładniejszego ustalenia lokalizacji oraz przechodzenie w tryb GSM w przypadku braku połączenia GPS

 

pixel