+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przewody antenowe

(1 produktów)

Przewody antenowe - opis i zastosowanie

Instalacja telewizji, zarówno satelitarnej, jak i naziemnej wiążę się z montażem anteny. Jest ona niezbędna do tego, by móc odbierać sygnał z nadajnika i w ten sposób oglądać wszelkie dostępne programy telewizyjne. Wspomniany montaż anteny łączy się z umocowaniem uchwytu do niej dostosowanego, ale także z poprowadzeniem przewodów antenowych. Przewody te, zwane również koncentrycznymi pozwalają na transmisję sygnału telewizji satelitarnej oraz naziemnej. W ten sposób przekaz może dotrzeć do naszych odbiorników i być widzialny oraz słyszalny w obrębie ekranu i głośników telewizora.

Wybór odpowiedniego przewodu antenowego nie zawsze jest rzeczą oczywistą. Istnieje kilka różnych grubości takich przewodów. Mogą one różnić się także wykonaniem rdzenia oraz gęstością oplotu, jak również konstrukcją ekranowania. Każdą z tych cech dostosowuje się odpowiednio do rodzaju anteny. Jakość przewodu koncentrycznego wpływa na to, jak odbierany jest sygnał z nadajnika. W związku z tym problemom z odbiorem przekazu nie zawsze winna jest sama antena, co bardzo często nam się wydaje. Winowajcą może być nienajlepszej klasy przewód, który znacznie pogarsza przepływ sygnału. Jest to powód, dla którego powinniśmy nabyć przewód antenowy o wysokiej jakości. Ponadto warto również zwrócić uwagę na izolację zewnętrzną kabla – powinna ona być stosunkowo gruba i wytrzymała, by była odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne, co pozwoli uniknąć ewentualnych problemów z sygnałem.

Długość przewodu antenowego jest istotna, szczególnie jeżeli odległość między anteną a telewizorem jest dość duża, przez co kabel jest napięty lub nie do końca sięga tam, gdzie powinien. Wtedy można przedłużyć przewód. Do tego celu używa się specjalnego złącza, które dostępne jest również w naszym sklepie. Za pomocą złącza możemy scalić dwa przewody, które następnie trzeba zabezpieczyć, aby instalacja była trwała. Przewody antenowe to niezwykle ważna, integralna część systemu telewizyjnego. Często są pomijane, kiedy myślimy o telewizji, mimo iż to dzięki nim możliwy jest przekaz sygnału. Warto, by przewód koncentryczny posiadał wysoką jakość – wtedy posłuży nam przez długie lata.

pixel