+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl NOWOŚĆ! NOWA SERIA MONOKULARÓW TERMOWIZYJNYCH GUIDE TD ORAZ TK JUŻ NA SKLEPIE
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Termowizory Obserwacyjne

(108 produktów)

Elektromaniacy Termowizja / Elektromaniacy.pl opinie 

Termowizory obserwacyjne stały się niezwykle popularne wśród myśliwych. Ma je już zazwyczaj każdy myśliwy. Jednak, termowizory obserwacyjne to szerokie zagadnienie i czasem to ciężki wybór by dopasować jakiś do swoich potrzeb. Oto nasze propozycje.

Termowizory obserwacyjne mają również możliwość śledzenia i oznaczania najwyższych temperatur. Idealnie spisują się w ratownictwie, łowiectwie, a także ochronie mienia. Kamery termowizyjne (kamera termowizyjna do obserwacji) Lynx posiadają 4 najpopularniejsze tryby wyświetlania: White hot - ciepłe w jasnym kolorze, Black hot - ciepłe w ciemnym kolorze, Red hot - obraz taki sam jak w trybie "black hot" z czerwonym wyróżnieniem najcieplejszych elementów, Fusion - od wysokiej do niskiej temperatury. Termowizory obserwacyjne Lynx C06 posiadają również 8 GB wbudowanej pamięci do przechowywania zarejestrowanych zdjęć oraz materiałów wideo. Urządzenia posiadają również wbudowany akumulator, który w modelu Lynx C06 pozwala na pracę nawet do 10 godzin! Kolejnym przykładem jest termowizor obserwacyjny Flir Scout Tk. To małe, poręczne kamery, które bez problemu zmieszczą się w naszej kieszeni. Waży zaledwie 170 gra i co bardzo ważne posiada wbudowaną baterię, która wystarczy na 5h ciągłej pracy. Termowizor do obserwacji został wyposażony w detektor 160x120 o odświeżaniu 9Hz wyświetlając obraz na wyświetlaczu LCD o rozdzielczości 640x480p. Wykrywa człowieka na odległości do 100 metrów, a zwierzę spokojnie do aż 200 metrów!  Ponadto posiada klasę szczelności IP67, która jest najwyższą możliwą jeśli chodzi o wnikanie pyłów. Bez najmniejszego problemu możemy jej używać podczas opadów deszczu czy mgły. Odporność na upadek z 2 metrów powoduje, że w razie wypadnięcia nam urządzenia z rąk - nic złego się nie stanie! Kolejną niewątpliwą zaletą kamery termowizyjnej Flir Scout TK jest możliwość nagrywania naszych obserwacji oraz robienia zdjęć. Dzięki temu możemy uwiecznić nasze obserwacje.  Warte podkreślenia jest także rozmieszczenie kilku przycisków na urządzeniu. Są one od siebie zgrabnie odseparowane, a nawigacja nimi to czysta przyjemność.

Kamery obserwacyjne - Termowizja do obserwacji - Monookular termowizyjny

Szczególnie polecanym modelem jest model Pard SA-19 V2. W termowizorze został zaimplementowany wysokiej klasy detektor 384x288 pikseli. Wyposażony został także w funkcję automatycznego poprawiania obrazu oraz wysoką częstotliwość odświeżania 50 Hz. Zapewnia to płynny obraz podczas obserwacji obiektów będących w ciągłym ruchu. Termowizor obserwacyjny posiada wyświetlacz o bardzo wysokiej jakości 1024x768px. Dodatkowo dostępne są w nim różne palety kolorystyczne- do wyboru aż 5 palet. Termowizor ten przystosowany jest do najbardziej ekstremalnych warunków jakie możemy spotkać w terenie. Pracuje bowiem w warunkach od -25' do 50' C. Sprzęt jest odporny na wilgoć, deszcz czy też krótkie zanurzenie w wodzie.  Produkt jest zasilany ogólnodostępnymi ogniwami 18650. Dzięki czemu łatwo możemy wyposażyć się w dodatkowe ogniwa, tak by wydłużyć czas pracy w terenie. Oprogramowanie dostępne jest w języku polskim, angielskim, chińskim, arabskim i rosyjskim.

Termowizory obserwacyjne to nie jedyne urządzenia, dzięki których możemy poprawić widoczność kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają. Można również zdecydować się na lornetki czy celowniki.

pixel