Ranking Optyki Myśliwskiej - noktowizory, termowizory, lornetki, nasadki termowizyjne oraz celowniki

Bazując na naszym doświadczeniu oraz odbiorze klientów przedstawiam ranking najlepszych sprzętów noktowizyjnych i termowizyjnych wraz z podziałem na przeznaczenie i zastosowanie.

Spis treści:

  1. Noktowizory
  2. Binokulary / Lornetki noktowizyjne
  3. Nasadki noktowizyjne
  4. Celowniki myśliwskie
  5. Termowizory

Noktowizory myśliwskie

Monokulary to urządzenia optyczne przeznaczone do obserwacji na jedno oko. Urządzenia są bardzo kompaktowe i poręczne, dzięki czemu wielu użytkowników wybiera właśnie tego typu rozwiązanie do obserwacji.

1. Najpopularniejszy sprzęt wśród myśliwych, który jednocześnie posiada świetną relacje jakości w stosunku do ceny jest Monokular Cyfrowy Bestguarder WG-50 PLUS. Posiada on sześciokrotne powiększenie optyczne oraz pięciokrotny zoom optyczny. Jego cena oscyluje w granicach 1400 złotych. Zasilany 4x akumulatorami AA, które są wymienne i zawsze możemy mieć pod ręką kilka kompletów, dzięki czemu możemy korzystać z niego przez całą noc, gdy wyruszymy na polowanie. Mimo swojej niskiej ceny jest to produkt rzetelnie wykonany i przede wszystkim bezawaryjny. Intuicyjne i odseparowane przyciski pozwalają na łatwą lokalizacje ich w zupełnym mroku będąc w terenie. W naszej opinii może równać się z produktami będącymi na rynku w kilkukrotnie wyższych cenach. Zasięg obserwacji przy zastosowaniu wbudowanego iluminatora o wiązce 850nm jaki jesteśmy w stanie uzyskać przy całkowitej ciemności to około 350 metrów. Ponadto posiada on Polskie menu, więc jego użytkowanie będzie łatwe dla osób początkujących.

WG-50 PLUS posiada wbudowany moduł WIFI za pomocą, którego można uzyskać podgląd na telefonach lub tabletach. Jest to duże udogodnienie, gdy urządzenie zainstalowane jest na przykład na statywie i chcemy obserwować określony teren. Ponadto będąc na łowisku możemy podzielić się obrazem, który widzimy w monokularze z kolegą i razem doświadczać uroków obserwacji nocnej.

2. Drugim noktowizorem wartym uwagi o tych samych parametrach jest noktowizor NH-1. Urządzenia te jeśli chodzi o parametry to są bliźniacze. Różni je design. Mianowicie noktowizor NH-1 wyróżnia się swoją barwą, która odznacza go od noktowizora WG-50 PLUS.

3. Niewątpliwie produktem, który stał się hitem 2019 roku i podbija coraz więcej serc użytkowników jest monokular obserwacyjny PARD NV-019. Jest to pierwszy noktowizor na rynku, który posiada płynne powiększenie optyczne w zakresie od 1 do 8. Ponadto noktowizor posiada 3x zoom cyfrowy co daje nam powiększenie aż 24-krotne. Urządzenia marki PARD słyną z nienagannego wykonania, a także z wysokiej jakości komponentów - tak też jest z NV-019. Zastosowana optyka jest najwyższej jakości przez co uzyskujemy ogromną przyjemność obserwacji nocnych, bowiem jakość otrzymywanego obrazu pozwala mu być bezkonkurencyjnym na rynku. Zasięg obserwacji jaki możemy uzyskać w zupełnej ciemności to ponad 400 metrów. Urządzenie posiada także bardzo szeroki okular 50 mm co daje dużą wygodę obserwacji.

Każde z wymienionych powyżej monokularów to urządzenia cyfrowe, a co za tym idzie umożliwiają obserwacje zarówno w dzień jak i w nocy, bez obaw przed uszkodzeniem!

Binokulary / Lornetki noktowizyjne myśliwskie

Popularny także wśród myśliwych jest wybór Binokularu noktowizyjnego. Wiele osób woli mieć jednak obserwacje na parę oczu. Poniżej ranking najpopularniejszych modeli.

1. Zdecydowanie najpopularniejszym modelem Binokularu jest u nas WG-80. Noktowizor oparty o technologie cyfrową. Posiada 4-krotne płynne powiększenie optyczne i 5-krotny zoom cyfrowy. Zastosowany w nim iluminator 850nm pozwala na obserwacje z odległości 300 metrów. Działa również jako rejestrator, pozwala nagrywać/robić zdjęcia i odtwarzać je z poziomu noktowizora. Świetnie nadaje się zarówno do obserwacji po zmroku jak i w dzień. Łatwy w obsłudze, posiadający menu w języku Polskim, a do tego w atrakcyjnej cenie. Gdyż wraz z akcesoriami jego cena wynosi poniżej 2000 złotych.

2. Kolejnym modelem wartym uwagi jest produkt NV-900. Jest to binokular noktowizyjny, w którym sposób obserwacji różni się od innych lornetek noktowizyjnych na rynku. Wszystko za sprawą specjalnego wyświetlacza, który daje dużą wygodę obserwacji nocnych. Zastosowane specjalne filtry w wyświetlaczu rozpraszają jego światło, przez co nie naświetla oczu ani twarzy użytkownika w takim stopniu jak inne urządzenia noktowizyjne. Produkt jest noktowizorem cyfrowym, więc można korzystać z niego w dzień i w nocy bez obaw. Urządzenie posiada 5W iluminator podczerwieni o wiązce 850 nm, co daje możliwość obserwacji nocnej nawet na ponad 400 metrów. Ważną cechą binokularu jest to, że może służyć jako rejestrator- możliwość robienia zdjęć i nagrywania wideo wraz z jego bezpośrednim odtwarzaniem z poziomu noktowizora. Pozwala to uwiecznić ulotne chwile- do których teraz będziesz mógł wracać!

3. Lornetka Noktowizyjna ATN BinoX-4k 4x16 PRO z dalmierzem laserowym jest binokularem o jednej z najwyższej jakości elektroniki. Zapewnia kolorowe widzenie w dzień, a w nocy czarno-białe lub zielone do wyboru. Obraz wyświetlany jest na wysokiej rozdzielczości ekranie HD 1280x720. Nasze obserwacje możemy zapisać na karcie pamięci do 64GB. Wbudowany akumulator litowo-jonowy naładowany do pełna wystarcza na 15 godzin obserwacji! 

Nasadki noktowizyjne myśliwskie – sprzęt optyczny przeznaczony do montażu na lunecie.

1. Właściwie nie mogło być w tym miejscu innego produktu niż bestsellerowa i wszędzie rozpoznawalna już w kręgu myśliwych nasadka PARD NV-007A V.7 . To produkt bezkonkurencyjny i najlepszy w swojej kategorii. Urządzenie poza swoją przystępną ceną posiada także konkurencyjne parametry do nasadek, które kosztują dwukrotnie więcej niż ona. Czemu zawdzięcza swój fenomen? Superlatywów tego urządzenia jest wiele. Zacznijmy jednak od tego, że jest to urządzenie wielofunkcyjne posiada funkcję monokularu obserwacyjnego oraz nasadki noktowizyjnej. Wszystko za sprawą bardzo łatwego montażu, który zajmuję kilkanaście sekund. Ponadto urządzenie pasuje do każdej lunety za sprawą różnych rozmiarów pierścieni montażowych - które posiadamy w swojej ofercie. Swoje najlepsze parametry nasadka osiąga na niskich krotnościach lunet. Najlepiej regulowanych. W zakresie od 3-5 możemy uzyskać najlepszy obraz, gdyż urządzenie posiada 2-krotny zoom optyczny. Mamy także możliwość 3,5 zbliżania zoomem cyfrowym. Całe urządzenie zamknięte jest w najmniejszym możliwym opakowaniu. Nasadka osiąga wymiary niewiele ponad 10 cm długości oraz 450 g wagi. Kolejną zaletą tego urządzenia jest bardzo proste oprogramowanie, które jest w języku polskim wraz z instrukcją obsługi. Produkt posiada wbudowany iluminator podczerwieni o mocy 850 nm oraz 3 stopniowej regulacji wiązki. Dzięki, któremu zasięg obserwacji to ponad 400 metrów. Po zamontowaniu na lunecie około 200 metrów.

Opieka serwisowa oraz pomoc techniczna znajduję się w Polsce. My jako oficjalny dystrybutor zapewniamy pomoc przed zakupem jak i podczas użytkowania samego urządzenia.

W najbardziej kompleksowym zestawie urządzenie kosztuje mniej niż 3000 złotych. Posiadamy w nim pierścień montażowy, dedykowane redukcję, akumulatory, ładowarkę oraz kartę pamięci. Sprzęt jest natychmiast gotowy do użycia i można śmiało ruszać z nim w teren. O zaletach urządzenia można mówić i pisać godzinami. Sam jednak przekonaj się jak działa nasza nasadka PARD NV-007A V.7. Rozjaśni nawet najciemniejsze zakamarki Twojego łowiska.

2. Kolejnym bestsellerowym produktem na rynku jeśli chodzi o nasadki jest nasadka Pulsar Forward F455. Jest to nasadka odprzodowa w technologii cyfrowej. Posiada dyskretny iluminator podczerwieni, który jest niewidoczny dla ludzi i zwierząt. Możliwość obserwacji z odległości około 400 metrów w przypadku nasadki FN455. Zasięg do oddania strzału około 150-200 metrów. Posiada wbudowaną pamięć 16GB oraz moduł Wifi. Ponadto objęte jest 3 letnią gwarancją, co jest kolejnym argumentem, aby właśnie sięgnąć po ten model. Posiada również możliwość podłączenia zewnętrznego źródła zasilania. F455 oraz FN455 to najnowsze nasadki jakie wydała na rynek renomowana firma Pulsar. Produkty tej marki cechują się ogromną precyzją wykonania za sprawą używania komponentów tylko wysokiej jakości.

Celowniki myśliwskie

1. Podobnie jak w przypadku nasadki PARD NV-007 stworzony przez tę samą markę celownik PARD NV-008P V.3 w krótkim czasie stał się perełką w naszej ofercie. Precyzyjne wykonanie oraz świetna jakość komponentów sprawiły, że stał się produktem najbardziej atrakcyjnym na rynku celowników noktowizyjnych w 2020 roku. Jest to celownik najmniejszy w swojej klasie. Noktowizor może służyć także do obserwacji. Jest to produkt dzienno-nocny. Dający nam zasięg ponad 200 metrów w zupełnej ciemności. Do wyboru ma kilka rodzajów krzyża oraz palet kolorystycznych. Posiada 6,5x zoom optyczny oraz 2-krony zoom cyfrowy. Dzięki czemu lepiej sprawdza się niż zwykłe lunety celownicze. Wsparciem dla niego jest wbudowany iluminator podczerwieni o takiej samej mocy jak w nasadce. Produkt jest kompatybilny z każdym kalibrem broni, bowiem odporność na odrzut to aż 6000J. Jedną z istotniejszych kwestii jest to, że w zestawie posiada on montaż na szynę picatinny, dzięki czemu nie ponosimy dodatkowych kosztów przy montażu jak ma to miejsce w innych modelach.

2. Kolejną innowacją od marki PARD jest celownik NV-008P LRF. Jest to produkt o takich samych parametrach. Jednakże jako dodatek ma zainstalowany z boku dalmierz laserowy. Produkt ten został stworzony na prośby i oczekiwania klientów, którzy tak często o to pytali. Ponadto każde z urządzeń posiada moduł WIFI, dzięki czemu możemy sprzęgnąć noktowizor z urządzeniem mobilnym i uzyskać na nim podgląd.

3. Pulsar DIGEX N455 oraz DIGEX N450 to lunety noktowizyjne. Jest to zupełna nowość od marki Pulsar. Urządzenie noktowizyjne jest zamknięte w lunecie. Jest ono tak samo kompaktowe jak zwykłe lunety celownicze. Do wyboru mamy ilumiantor 850 nm bądź 940 nm w zależności od modelu. Urządzenie osiąga zasięg obserwacji w zupełnej ciemności aż do 500 metrów. Regulowany zoom cyfrowy od 4-16x. Średnica obiektywu 50 mm dająca szerokie pole widzenia. Ponadto bardzo długi czas pracy na iluminatorze bo aż 7H. Sam noktowizor może pracować aż 14 godzin w ciągłej pracy. Jest to produkt o innowacyjnym designie i nowoczesnym spojrzeniu na celowniki noktowizyjne.

Termowizory myśliwskie

Termowizory to urządzenia, którym do obserwacji w odróżnieniu od noktowizorów nie jest potrzebne doświetlenie. Z urządzeń termowizyjnych widoczny mamy obraz zaprezentowany w paśmie dalekiej podczerwieni. Posiadają one obiektywy, które są czułe na temperaturę, więc każde organizmy żywe jak i obiekty, które wydzielają ciepło będą widoczne nawet z odległości kilku kilometrów.

1. Termowizor PARD SA-45 V2 to z pewnością jeden z najlepszych termowizorów tej marki. Kompaktowy i najlżejszy z celowników termowizyjnych dostępnych na rynku. Najmniejsze wymiary, a ogromna funkcjonalność. Posiada on aż 5 palet kolorystycznych i 9 siatek celowniczych. Ogromny zasięg obserwacji bo aż ponad 3000 metrów. W odróżnieniu od innych termowizorów ma bardzo prosty interfejs, dzięki czemu jest bardzo łatwy w obsłudze. Zasilany jest ogólnodostępnymi akumulatorami 18650, co ułatwia ewentualne wyposażenie się w dodatkowe zasilanie byśmy mogli cieszyć się obserwacją przez całą wyprawę nocną. Ponadto w relacji jakość do ceny jest to najbardziej przystępne urządzenie. Bowiem jego koszt to około 14 000 złotych, przy parametrach takich samych, a często i lepszych co termowizory w cenach ponad 20 000 złotych.

2. Delta Optical Neon to kolejny produkt z naszej oferty, któremu warto się przyjrzeć atrakcyjna cena oraz unikatowy wygląd to nie jedyne atuty tego sprzętu. Daleki zasięg na ponad 3000 metrów przy wysokiej częstotliwości odświeżania 50 Hz dają nam płynną obserwację. Ponadto posiada on w zestawie szynę weaver do montażu na broń. Urządzenie zainstalowany ma bardzo nowoczesny microbolometr wysokiej klasy. Wysokiej rozdzielczości obraz HD oraz wysokiej rozdzielczości sensor 384x288 pikseli sprawia, że jest to produkt kompletny śmiało konkurencyjny do innych modeli termowizyjnych na rynku. Przy pomocy Neona nawet najciemniejsze zakamarki lasu stają się widoczne jak na dłoni.

3. Kultowym produktem od wiodącego producenta w dziedzinie termowizji Pulsara jest termowizor Helion XP50. Według nas jest to jeden z najlepszych termowizorów serii Helion. Urządzenie posiada wysokiej rozdzielczości mikrobolometr, a także światłosilny obiektyw 50mm, który pozwala na obserwacje obiektów z odległości około 2km. Rozdzielczość obrazu 640x480 px z 20x powiększeniem cyfrowym. Wbudowane Wifi oraz pamięć 8 GB pozwala na rejestracje widzianego obrazu, a także oglądanie go na żywo z urządzeń mobilnych. Każdy termowizor z serii Helion posiada szerokie możliwości w regulacji obrazu kontrastu czy zoomu cyfrowego. Czas pracy na akumulatorze to około 8 godzin. Kolejną zaletą sprzętów od Pulsara jest to, że są objęte 36 miesięczną gwarancją, a także posiadają wsparcie poserwisowe.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel