+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki alkomat warto kupić w 2019? Dmuchaj na zimne!

Jaki alkomat kupić 2022?

Niejednokrotnie zdarza się, że nie jesteśmy pewni czy w naszym organizmie znajduje się jeszcze alkohol. Często brak możliwości sprawdzenia tego stanu kończy się bardzo przykrymi konsekwencjami. Teoretycznie czujemy się pewnie, że możemy już wsiąść „za kółko”, a tymczasem okazuje się, że w wydychanym powietrzu posiadamy jeszcze resztki, które dyskwalifikują nas z prowadzenia wszelkich pojazdów na długie lata. Dzięki alkomatowi bo o nim jest niniejszy artykuł mamy możliwość skontrolowania ilości stężonego alkoholu w naszym organizmie. 

Gdzie kupić alkomat? 

Na rynku dostępna jest cała gama różnorodnych urządzeń, a większość z nich jest do siebie wizualnie podobna. Jednakże różnią się one od siebie jakością i żywotnością sensora oraz dokładnością wskazań. Ponadto musimy wiedzieć w jakim celu planujemy zakup alkomatu i jak często zamierzamy z niego korzystać. Warto wybrać tester z dokładnością do części setnych. Nie pomijamy również czujników alkomatów. Sensory półprzewodnikowe są najtańsze. Charakteryzują się jednak tym, że są bardziej podatne na działanie innych substancji takich jak soki, pokarmy czy np. guma do żucia.

Jaki alkomat 2022?

Jako sklep elektromaniacy.pl polecamy alkomaty z sensorem elektrochemicznym ponieważ zastosowane w tym sensorze ogniowo paliwowe reaguje wyłącznie na molekuły alkoholu. Inne substancje takie jak mięta, nikotyna, aceton (u cukrzyków), węglowodory nie są w stanie zakłócić pomiarów. Do najpopularniejszych i najbardziej efektywnych należą między innymi: Alkomat AL-8000 Plus marki Promiler cechuje najwyższa jakość wykonania, bardzo wysoka precyzja i powtarzalność pomiarów. Najnowsze oprogramowanie alkomatu AL-8000 PLUS bardzo efektywnie wpływa na szybkość i dokładność wykonywanych pomiarów. Posiada 4 cyfrowy wyświetlacz LED, a czas poboru próbki to 3 sekundy. Dzięki nowemu procesorowi alkomat w porównaniu do starszej wersji jest bardziej zaawansowany, otrzymał przydatne funkcje w menu takie jak:


• informacja o czasie jaki minął od ostatniego pomiaru
• pamięć ostatnich 10 pomiarów
• ilość dni pozostałych do kalibracji


Kalibracja to pojęcie nierozłącznie związane z każdym alkomatem. Oznacza, że co około 12 miesięcy lub co 1000 pomiarów, alkomat należy ponownie skonfigurować, tak aby poprawnie interpretował wskazania zużywającego się czujnika. Żywotność sensora to ponad 4000 pomiarów. Kolejnym prezentowanym modelem jest Alkomat marki AlcoForce, który z pewnością znajdzie uznanie wśród osób poszukujących testera do użytku osobistego. Duża precyzja badania, intuicyjna obsługa, czytelny wyświetlacz LCD to główne cechy powodujące przewagę EVO nad konkurencją. Alkomat EVO jest jednym z najbardziej popularnych alkomatów elektrochemicznych. W alkomacie EVO wykorzystano technologię elektrochemiczną, którą stosuje się w urządzeniach policyjnych i profesjonalnych, co gwarantuje dużo większą wiarygodność wyników badań niż w przypadku alkomatów półprzewodnikowych. Dodatkową przewagą sensora zastosowanego w EVO jest odporność na działanie np. papierosów, picia i jedzenia.

Kolejnym atutem AlcoForce EVO jest przemyślana obudowa. Kształt i wymiary alkomatu zostały dostosowane do wymagań użytkowników indywidualnych: alkomat jest poręczny i lekki. Obudowa alkomatu jest wykonana z wytrzymałego tworzywa, a wykończenie frontu daje ciekawy efekt chromowanego aluminium. Ogromną wartością prezentowanego alkomatu AlcoForce EVO jest wskaźnik ilości wykonanych pomiarów, dzięki czemu użytkownik wie, kiedy alkomat trzeba skalibrować. Niezwykle ważną funkcją jest podświetlenie ekranu na czerwono i wyświetlenie komunikatu „HI”, gdy wynik testu przekracza zakres pomiarowy urządzenia. Alkomat PRO X-5 PLUS to urządzenie zadedykowane najbardziej wymagającym Klientom – wysokiej klasy, niezawodny alkomat elektrochemiczny. Produkt ten został dopieszczony w każdym calu. Znany w świecie koreański producent DaTech zadbał tutaj o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Blisko 2-letnia gwarancja sprawia, że alkomat ten nie ma sobie równych. Wysokiej jakości podzespoły gwarantują płynność i szybkość działania. Dzięki sensorowi elektrochemicznemu wykonanemu w technologii PRO X+ pomiary alkomatu są stabilne, a błąd pomiarowy stosunkowo niski.


Nowa wersja oprogramowania gwarantuje stabilne działanie urządzenia, a także uwzględnia dodatkowe funkcje takie, jak: wskaźnik kalibracji, pamięć 10 pomiarów czy licznik wykonanych testów. Nowoczesny, zaawansowany technicznie i przystępny cenowo. Nie da się ukryć, że obecna cena jest wyjątkowo kusząca. Model ten doskonale sprawdzi się w przypadku nieco bardziej wymagających użytkowników prywatnych, a także w zakładach pracy, szkołach, hotelach etc. Wysoka jakość i maksymalna niezawodność sprawiają, iż alkomat może być eksploatowany nawet ze wzmożoną intensywnością. Jako ostatni prezentujemy alkomat stosowany najczęściej przez policję, ale nie tylko. Najwyższej klasy alkomat opracowany, by w 100% zaspokoić potrzeby służb mundurowych. Idealne narzędzie do błyskawicznego badania grup ludzi oraz sytuacji, których wymagana jest natychmiastowa interwencja (również gdy osoba badana nie chce współpracować podczas wykonywania testu). Alkomat Promiler iBlow świetnie sprawdzi się w Twojej firmie do badania trzeźwości pracowników.

Szybkość przygotowania do testów i wykonywania badania jest bardzo wysoka, co pozwala na przebadanie dużej grupy osób w krótkim czasie. Dużą szybkość pracy iBlow zawdzięcza zastosowaniu innowacyjnego sensora elektrochemicznego typu Suracell. Najwyższej klasy czujnik i podzespoły sprawiają, że pomiar trwa zaledwie kilka sekund, co może być szczególnie przydatne np. na imprezach masowych. iBlow to pierwszy na polskim rynku alkomat przesiewowy z wyświetlaczem, dzięki czemu można odczytać orientacyjny wynik stężenia alkoholu. Bardzo przydatne urządzenie dla służb mundurowych. Dzięki zastosowaniu niezwykle szybkiego, nowoczesnego sensora elektrochemicznego typu Suracell pomiar trwa zaledwie 4 sekundy, co może być szczególnie przydatne np. na imprezach masowych. Również służby mundurowe cenią sobie krótki czas przygotowania alkomatu do następnego pomiaru i błyskawiczne przeprowadzenie testu.

Zaprezentowane urządzenia cieszą się wysoką wydajnością, skutecznością i popularnością. Ich ceny są bardzo atrakcyjne i relatywnie niskie do ryzyka jakie podejmujemy, gdy nie czując się do końca bezpiecznie decydujemy się prowadzić dany pojazd. Wymienione alkomaty są intuicyjne w obsłudze, poręczne i mogą okazać się bardzo pomocne w podjęciu tej ostatecznej decyzji.

pixel