+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprzęt do samodzielnego montażu monitoringu w domu

Monitoring w domu montaż profesjonalny/ Kamery do samodzielnego montażu/ Monitoring dla firmy

Żyjemy obecnie w czasach, kiedy każdy stara się jak najlepiej chronić swoje mienie i swoją własność. Winą za to obwiniamy coraz bardziej rozwijającą się przestępczość. Nie dziwi, zatem, że wielu z nas stara się, dbając o bezpieczeństwo swoje, swojej rodziny i mienia decyduje się na monitoring do firmy, monitoring do domu i monitoring do domu na zewnątrz.
Zestaw do monitoringu domu często sprawdza się nie tylko w momentach, gdy boimy się rabunku. Często, bowiem monitoring zakładany jest w momentach, gdy zatrudniamy pomoc domową lub posiadamy dzieci. Odpowiednio dobrany monitoring jest w stanie zapewnić nam spokój ducha - mamy, bowiem niemal nieustanną kontrolę nad swoją posiadłością, możemy mieć na oku poczynania swoich dzieci, a także osób pracujących w naszym domu.

Kamery do monitoringu domu lub kamery do monitoringu domu zewnętrznego z nagrywaniem

Warto tutaj zauważyć, że niejednokrotnie monitoring w domu uratował wiele osób i rozstrzygnął niezliczoną ilość sporów, spraw w sądzie czy kłótni. Nagrania monitoringu, bowiem okazywały się niezbitym dowodem na czyjąś winę lub niewinność, a także były w stanie dokładnie odwzorować zaistniałą sytuację.
Ciekawym zauważenia jest tutaj fakt, że monitoring w mieszkaniu wbrew pozorom nie jest trudno samemu zamontować. Przy obecnej technologii i możliwościach, z jakich można skorzystać między innymi wybierając zakupy w sklepie Elektromaniacy, montaż kamer do monitoringu odbywa się bez problemu, bez pomocy specjalisty, dzięki czemu można stworzyć własną sieć monitoringu w swoim domu. W takim razie jak zamontować kamery na budynku lub jak zamontować kamerę w domu?

Kamera do domowego monitoringu

Jaka kamera do monitoringu podwórka bezprzewodowa? Jednym z najważniejszych elementów monitoringu jest oczywiście odpowiednia kamera. Warto tutaj zauważyć, że istnieje wiele ciekawych modeli kamer IP. Kamery tego typu są łatwe w montażu a ponadto sprawdzają się świetnie w różnych warunkach, nie tylko rejestrując obraz i dźwięk, ale i mając połączenie z siecią, umożliwiają zdalne sterowanie. Przy wykorzystaniu kamery IP możemy bez problemu przy pomocy laptopa czy smartfona między innymi obrócić kąt kamery czy też przybliżyć lub oddalić widok.

Profesjonalne kamery do monitoringu

Do ciekawych modeli kamer należą z całą pewnością takie modele jak: Kamera IP obrotowa Dahua IPC-A35P, kamera ta nagrywa w wysokiej rozdzielczości 3 Mpix i jest kamerą obrotową rejestrującą obraz i dźwięk. Dzięki tym właściwościom, kamera ta sprawdza się idealnie jako elektroniczna niania. Jeśli szukasz kamery do domowego monitoringu, to ten model sprawdzi się idealnie - umożliwia, bowiem rejestrowanie obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym ze zdalnym dostępem wifi. Przy wykorzystaniu tej kamery możemy mieć swoje pociechy lub zwierzęta na oku tak, jakbyśmy byli obok nich.

Kolejnym wartym wymienienia jest model kamery IP DH-IPC-HDW 1230SP-028 0B 1080P 2.8mm Dahua. Kamera ta cechuje się przede wszystkim bardzo płynnym przesyłaniem obrazu w wysokiej rozdzielczości 1920x1080 2 Mpix. Kamerka ta rejestruje obraz w kącie około 100 stopni. Ten model, wraz ze swoim szerokim obiektywem i wysoką rozdzielczością to doskonała propozycja w niskiej cenie.

Instalacja kamer monitoringu jest bardzo ważna, dlatego użytkownik musi zdecydować najpierw jakiej kamery potrzebuje – do wewnątrz czy na zewnątrz budynku. Instalacja kamer w domu lub montaż kamery zewnętrznej to nic trudnego, trzeba jednak zastanowić się dobrze, jaki monitoring jest dla nas bardziej istotny lub wybrać zarówno montaż kamer w domu, jak i montaż kamer zewnętrznych.

Ciekawym wyborem zarówno do pomieszczeń jak i na zewnątrz jest wybór kamery IP Dahua DH-IPC-HFW2531TP-ZS MOTOZOOm. Kamera ta posiada funkcję motozoomu, co umożliwia zdalne przybliżanie widoku. Funkcja ta zdaje się idealnie zwłaszcza przy monitorowaniu furtki wjazdowej czy drzwi.

Jaka kamera do monitoringu podwórka? Bardzo ciekawą jednak pozycją, którą postanowiliśmy przedstawić na koniec jest kamera IP szybkoobrotowa zewnętrzna DH-SD40212T-HN - 1080 P 5.1, 6.12 mm Dahua. Kamera ta to rewelacyjny produkt w dość przystępnej cenie, nadający się do zamontowania przede wszystkim na zewnątrz budynku. Kamera ta jest w stanie rejestrować obraz w czasie rzeczywistym, obracając się o 360 stopni. To natomiast pozwala zaglądać nawet w najbardziej niedostępne miejsca.

Rejestrator do domowego monitoringu

Po wybraniu spełniające nasze wymagania kamery, warto pomyśleć o odpowiednim rejestratorze IP. Rejestrator to urządzenie, które, jak sama nazwa mówi, rejestruje obraz przechwytywany z kamer. Tutaj mamy dostępne też kilka ciekawych opcji, takich jak chociażby REJESTRATOR IP DHI-NVR4216-8P 16 KANAŁÓW + 8-PORTOWY SWITCH POE DAHUA - ciekawe, proste rozwiązanie pozwalające na utrzymanie porządku w okablowaniu. Rejestrator ten posiada wbudowany switch PoE umożliwiając błyskawiczną konfigurację systemu.

Bardziej skomplikowanym rejestratorem jednak sprawdzającym się w każdych warunkach jest REJESTRATOR DAHUA DHI-XVR5116H-4KL urządzenie to bowiem pozwala na obsługę kamer w każdej z 5 technologii tj IP, HDCVI, AHD i TVI PAL w rozdzielczości do 8 Mpix. Jest to rejestrator, do którego możemy podłączyć 16 kamer różnej technologii oraz dodatkowo 8 kamer IP, co oznacza że rejestrator możemy nazwać 24 kanałowym. Rejestrator ten sprawdza się przy dużych sieciach.

Kolejną propozycją jest opcja stricte odmienna od poprzedniej: REJESTRATOR AHD, HD-CVI, HD-TVI, PAL, TCP/IP APTI-NX0401-S3 4 KANAŁY to prosty rejestrator nadający się do niskobudżetowych sieci, obsługuje on bowiem 4 kamery w 5 trybach pracy. Jest to urządzenie łatwe montażu i gwarantujące kompatybilność z większością kamer.

Ostatnią naszą propozycją jest REJESTRATOR IP DHI-DHI-NVR2104-S2 4 KANAŁY DAHUA - najbardziej podstawowy, najtańszy rejestrator o możliwościach zbliżonych do wymienionego poprzednika. Niska cena idzie tu w parze z renomowaną firmą.

Dysk twardy do domowego monitoringu

Ważnym elementem całej instalacji jest również dysk twardy. W sklepie Elektromaniacy.pl można kupić dyski dedykowane do ciągłej pracy renomowanej firmy Seagate Skyhawk. Najbardziej polecanymi są dyski o pojemnościach 1, 2, 4 a także 8 TB i 10TB. Tu ciężko podać konkretne wymagania, warto jednak pamiętać o zasadzie, że zapis z kamery w rozdzielczości 2 Mpix pobiera ok 50 GB danych, a co za tym idzie, im większy dysk tym dłużej będą archiwizowane nagrania. Dla przykładu: wyliczając, ile 4 kamery potrzebują na zapis na ok 10 dni mnożymy (4 x 50 GB)x 10 = 200 GB x 10 = 2 TB, w przypadku 16 kamer i zapisu na ok 20 dni (16 x 50 GB) x 20 = 800 GB x 20 = 16 GB. Należy się zatem sugerować tym mnożnikiem.

Przykładowe dyski twarde:

  • Dysk 1TB
  • Dysk 2TB
  • Dysk 4TB
  • Dysk 8TB

Okablowanie domowego monitoringu

Ostatnim elementem całej naszej instalacji są kable, bez nich montaż kamer praktycznie nie istnieje. Bez nich cała nasza sieć monitoringu nie miałaby bytu. Do najbardziej polecanych przewodów należą KABEL UTP 4X2X0.5 KAT. 5E WEWNĘTRZNY MADEX ULTRALINK 1M nadający się do użytku wewnętrznego. Są jednak dwa inne modele kabla idealne do użytku zewnętrznego, odporne na warunki zewnętrzne: PRZEWÓD UTP KAT.5E ZEWNĘTRZNY UV SUCHY 1M a także PRZEWÓD UTP KAT.5E ZEWNĘTRZNY ŻELOWANY UV 1M - ten drugi przewód może być kładzione w ziemi bez dodatkowej rurki ochronnej.

Monitoring do domu – sklep ze sprzętem i zakładanie monitoringu

Jeśli już wiesz, jak zamontować monitoring, to możesz zdecydować się na jedną z dwóch możliwości – wybrać zestaw monitoringu do samodzielnego montażu lub zleć to profesjonalistom. Jeżeli samodzielny montaż monitoringu (pomorskie) jest dla Ciebie problemem albo chcesz zaoszczędzić czas lub dowiedzieć się, jaki jest koszt monitoringu domu, możesz zgłosić się do firmy służącej profesjonalne usługi tego typu. Mieszkańcom Torunia i całego województwa kujawsko-pomorskiego polecamy usługi i montaż kamer monitoringu firmy Instal Project. Ponadto torunian zapraszamy do naszego sklepu na ulicy Żółkiewskiego 12.

pixel