+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl NOWOŚĆ! NOWA SERIA MONOKULARÓW TERMOWIZYJNYCH GUIDE TD ORAZ TK JUŻ NA SKLEPIE
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-02-06

Fotopułapka HC-300m - prosta konfiguracja i niezawodne działanie.

kamera-lesna-fotopulapka-HC-300M

Fotopułapka HC-300m - prosta konfiguracja i niezawodne działanie.

Czym są fotopułapki?

Fotopułapka to inaczej kamera Leśna, która wyposażona jest w czujnik ruchu oraz niewidzialne dla zwierzyny diody podczerwieni, najczęściej o wiązce 940 nm. Urządzenia te  działają na wewnętrznym zasilaniu. Najczęściej bateriach typu AA. Choć zdarzają się i takie, które są zasilane popularnymi akumulatorami 18650 Ni-MH.  Poza tym wyposażona jest w obiektywem i matryce podobnie jak standardowe kamery przemysłowe. 

Krótki  opis zasady  działania fotopułapek.

Nie wdając się w szczegóły techniczne, aby nie zanudzać Ciebie czytelniku postaramy się opisać w zdaniu, no może kilku jak działają fotopulapki. 
Zadaniem tych urządzeń jest zrobienie zdjęcia bądź nagrania na pamięć zewnętrzna po wzbudzeniu czujnika ruchu. Gdy jakaś zwierzyna bądź nieproszony gość wejdzie w obręb działania czujnika ruchu, wtedy urządzenie ulega wzbudzeniu i w zależności od indywidualnych ustawień dokumentuje to co w danym momencie znajduje się przed obiektywem kamery. Średnio można przyjąć, iż zasięg nocny kamer leśnych to około  20 metrów. 

Zastosowania fotopułapek. 

Tak na prawdę wachlarz zastosowań fotopułapek jest szeroki. Kamery te służą z powodzeniem do: 

  • Ochrony mienia 
  • Zabezpieczenia posesji
  • Zabezpieczenia placu budowy 
  • Doraźnego monitoringu, gdy jest problem z doprowadzeniem zasilania
  • Zabezpieczenia stawu
  • Zabezpieczenia lasów państwowych 
  • Wykrycia zwierzyny na nęcisku 
  • Wiele innych 

Zastosowań jak widać jest wiele, a wymienione zostało tylko kilka najpopularniejszych. Podsumowując ten wątek- fotopułapki to uniwersalne urządzenia, które sprawdza się w zasadzie w każdym miejscu, gdzie nie mamy dostępu do zasilania, a chcemy wiedzieć co się dzieje. Jak wiadomo- przezorny zawsze ubezpieczony. 

O najpopularniejszej fotopułapce HC-300m.

Kamera Leśna Top-hunt HC-300m od Suntek-a to jeden z niewątpliwie najbardziej chodliwych modeli na rynku. Wszystko za sprawą na prawdę przystępnej ceny jak na urządzenie z modułem GSM i funkcja wysyłania MMS, gdyż jej koszt to niespełna 400 złotych. Na próżno szukać na ten moment konkurenta w tym segmencie cenowym, gdyż kolejne wyższe modele o lepszych parametrach zaczynają się od niespełna 800 złotych.
Skąd tak korzystna cena? Cena w wielu przypadkach świadczy o jakości, ale nie jest tak źle. Po prostu urządzenie jest wyposażone w moduł GSM obsługujący wyłącznie sieć 2G. Co to dla nas oznacza? A to, że gdy karta sim zamieszczona w urządzeniu przełączy się do nadajnika o częstotliwości np. 3G wówczas nie otrzymamy MMS na telefon. Otrzymamy go z dużym opóźnieniem bądź wcale. Dlatego w przypadku tego modelu dobrze wybrać opcje robienia serii przynajmniej 3 zdjęć. Minimalizuje to wyżej wymienione ryzyko.

fotopułapka-HC-300M

Jak skonfigurować kamerę HC-300m?

Sprawa jest prosta, lecz trzeba zapoznać się z instrukcją.. Spokojnie, dla wygodnickich- wyjaśnimy jak to zrobić poniżej! Konieczny będzie dostęp do komputera bądź laptopa. 

Szybka konfiguracja krok po kroku

  1. Pobieramy ze strony podanej na instrukcji program MMS Config. Do obsługi fotopulapek Suntek.

  2. Po pobraniu programu otwieramy program na sekcji ustawień podstawowych „MENU”. Tutaj dowolnie dostosowujemy ilość zrobionych zdjęć po wywołaniu detekcji, czułość czujnika, czas, harmonogram i tak dalej.

konfiguracja-fotopuapki-HC-300m-1.png

  3. Następnie wchodzimy w zakładkę „MMS”. Wybieramy ustawienia GSM – włączone. Tryb ustawień – mimo iż jest wybrany auto rozwijamy pasek trybu ustawień i ponownie wybieramy Auto. Następnie kraj - Polska. Kolejny krok to wybór operatora. Potem wpisujemy numery telefonu do odbioru zdjęć z fotopułapki. Ustawienia wysyłania MMS na telefon zakończone pomyślnie.

konfiguracja-fotopuapki-HC-300m-2.png

  4. Kolejna zakładka SMTP. Służy  do skonfigurowania urządzenia w taki sposób, aby wysyłało one zdjęcia na maila. Uwaga urządzenie można ustawić albo zdjęcia na maila albo na telefon. W innym wypadku często urządzenie nie wysyła ani zdjęć na maila ani na telefon. Jak konfigurujemy? Funkcja SMTP – włączona, tryb ustawień analogicznie jak w przypadku MMS – auto, kraj – Polska. Operator – wybór operatora. Następnie należy wypełnić serwer SMTP. Serwer dedykowany do danej poczty, na którą mają być wysyłane zdjęcia. Następnie wpisujemy maila.

konfiguracja-fotopuapki-HC-300m-3.png

  5. Następnie zapisujemy ustawienia.
  6. Wrzucamy plik na kartę pamięci. Uprzednio sformatowana. Nie można zmieniać nazwy pliku konfiguracyjnego! 
  7. Instalujemy kartę do urządzenia i voile! Urządzenie jest gotowe do pracy. 

Mamy nadzieje, ze instruktaż był pomocny. 

Urządzenie HC-300m nie ma sobie równych w tym segmencie cenowym. Jest to na pewno świetny wybór na pierwsze urządzenie, kiedy nie jesteśmy pewni co do przeznaczenia bądź, gdy miejsce docelowe nie wydaje nam się bezpieczne i grozi nam utrata sprzętu przez kradzież. 

Ogólnie fotopułapki to bardzo specyficzny asortyment. Poza wyborem dla siebie odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na obsługę posprzedażowa. Duża cześć klientów potrzebuje kontaktu i rozjaśnienia tego jak działa sprzęt bądź poszczególne funkcje. To,co było celem tego artykułu to objaśnienie konfiguracji urządzenia oraz krótkie objaśnienie specyfiki działania kamery HC-300m. Artykuł jest owocem potrzeb i zapytań klientów. Mamy nadzieje, że był przydatny. 

Polecane

pixel