+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-02-03

Hikmicro Stellar, czyli unikalna termowizja w obudowie tradycyjnej lunety.

Celownik-termowizyjny-Stellar-Hikmicro

 

Hikmicro Stellar, czyli unikalna termowizja w obudowie tradycyjnej lunety.

Hikmicro po sukcesie jakim się okazały monokulary termowizyjne z serii Lynx oraz celowniki termowizyjne z serii Panther i Thunder postanowiło pójść za ciosem. Stworzono nową serię lunet termowizyjnych, ale tym razem zamkniętych w korpusie przypominającym do złudzenia tradycyjną lunetę celowniczą. W ten sposób zadbano o to, aby każdy użytkownik tych celowników mógł wygodnie korzystać z posiadanych już przez siebie montaży. Ponadto postarano się o to, aby połączyć tradycję i innowację w jednym.

CELOWNIK TERMOWIZYJNY HIKMICRO STELLAR SH35

Czym różnią się celowniki termowizyjne z serii Stellar?

Cała seria Stellar składa się z czterech modeli różniących się powiększeniem bazowym, polem widzenia, wielkością ogniskowej obiektywu oraz rozdzielczością sensora termicznego. Wyróżniamy celowniki termowizyjne SH35 oraz SH50 – to produkty na sensorze 384x288 px. Dodatkowo dostępne są dwa modele na najwyższym sensorze 640x512 px – SQ35 oraz SQ50. Różnice między poszczególnymi modelami obrazuje poniższa tabela:

hikmicro-stellar

 

Oczywiście dobór odpowiedniego celownika termowizyjnego zdeterminowany jest wieloma aspektami. Głównie naszym budżetem oraz preferencjami podczas polowania. Czy oddajemy strzały do obiektów ruchomych czy statecznych? Na średnich i dalekich dystansach czy na bliskich? Celowniki termowizyjne Stellar mające węższe pole widzenia będą idealnym rozwiązaniem dla osób oddających strzały do zwierząt przemieszczających się powoli. W tym miejscu należy powiedzieć o zaawansowanym algorytmie przetwarzania obrazu jakim dysponują te lunety. Mimo mniejszej rozdzielczości sensora 384x288 pikseli otrzymujemy naprawdę wyraźny obraz i niezwykle daleki zasięg detekcji sylwetki zwierza wynoszący blisko 1800 metrów. To doprawdy imponujący wynik! W przypadku modeli mających szersze pole widzenia, widzimy więcej i możemy strzelać do zwierząt szybkich. Doskonały sensor 640x512 i duży obiektyw generują zasięg detekcji na poziomie 2600 metrów. Dodatkowo możemy powiększyć obraz cyfrowo aż 8 krotnie i tutaj pomocna okaże się funkcja Picture in Picture (obraz w obrazie), dzięki której przybliżony obraz obserwujemy na małym wydzielonym obszarze, obserwując jednocześnie otoczenie bez przybliżenia.

Jakie palety kolorystyczne mają celowniki serii Stellar?

Do wyboru mamy cztery palety kolorystyczne. Te najczęściej używane przez myśliwych, czyli czarny gorący i biały gorący oraz kolorowy (fusion) i czerwony gorący. Szeroki wybór palet pozwala dobrać taką, która najlepiej nam wyróżnia cel na tle otoczenia. Duża liczba krzyży celowniczych pozwala na idealne dopasowanie do strzelca.

CELOWNIK TERMOWIZYJNY HIKMICRO STELLAR SH50L LRF

Czym charakteryzuje się seria celowników termowizyjnych Stellar?

Seria celowników termowizyjnych Stellar charakteryzuje się rozmiarem piksela rzędu 12 mikronów oraz czułością termiczną NETD poniżej 35mK. Taka wartość oznacza, że w Stellarach uzyskujemy większy kontrast otoczenia, co mocno przekłada się na bardziej szczegółowy obraz i wykrywanie nawet najmniejszych różnic między obserwowanymi zwierzętami, a tłem. Optoelektronika zastosowana w tych lunetach jest najwyższej jakości. Apertura o wartości F1.0 cechuje wszystkie modele Stellar i oznacza, że do obiektywu wpada 100% światła. Uzyskany obraz z kamery cechuje się wysoką ostrością i lepszym doświetleniem. Wyświetlacz w celownikach Stellar oparty jest na najnowszej technologii OLED, która pozwala uzyskać maksymalnie żywe kolory oraz największą głębię czerni, co jest jednym z głównych elementów w termowizji. Obraz jest niezwykle kontrastowy i pełen szczegółów. Dodatkowo OLED charakteryzuje się ogromną energooszczędnością. Ponadto nie naświetla oczu. To problem, który często zarzucany jest urządzeniom termowizyjnym. Poza ustawieniem kontrastu i jasności obrazu w termowizorze istotny jest rodzaj wyświetlacza. W tym wypadku OLED jest najbardziej ,,łaskawy” dla naszego oka, gdyż najmniej jest ono naświetlane. Przez to nie czujemy efektu zmęczenia oka i możemy precyzyjnie oddać strzał.

Czy celowniki termowizyjne Stellar są energooszczędne?

Celowniki Stellar cechują się niskim zużyciem energii. W ciekawy sposób została rozwiązana kwestia zasilania. Luneta Stellar posiada wbudowany akumulator oraz przedział na dwie baterie CR123A. Nominalnie urządzenie korzysta właśnie z energii tych baterii. Jeśli się wyczerpią, celownik korzysta z wbudowanego akumulatora. Taki sposób zasilania generuje kolejne możliwości. Nie musimy wyłączać lunety, gdy wymieniamy baterie. Posiadając większą ilość baterii CR123A wydłużamy działanie sprzętu. Czas pracy na jednym ładowaniu to 13h z możliwością wydłużenia do 15h.

CELOWNIK TERMOWIZYJNY HIKMICRO STELLAR SQ35

Jak zamontować celownik termowizyjny Stellar?

Należy także podkreślić sposób montażu. Zastosowano tradycyjny tubus 30 mm. Kompatybilny z każdymi obejmami o tej średnicy. Zaspakaja to potrzeby myśliwych ceniących tradycje. Obudowa w Stellar jest wykonana z anodowanego aluminium. Charakteryzuje się dużą odpornością na wstrząsy, dzięki czemu bez problemu poradzi sobie z funkcjonowaniem na sztucerach strzelających mocnymi kalibrami.

Czy lunety termowizyjne Stellar posiadają aplikację mobilną?

Oprogramowanie w urządzeniach Stellar jest bardzo intuicyjne. Poruszanie się po menu jest instynktowne, a duże i cicho pracujące przyciski dodatkowo ułatwiają pracę z celownikiem wśród zwierzyny. Do sterowania sprzętem dedykowana jest aplikacja mobilna. Dzięki aplikacji mamy możliwość sterowania lunetą przy pomocy smartfona. Hikmicro Sight posiada takie funkcje jak: ustawienie jasności, przybliżenia, wyboru palety kolorystycznej czy ustawienie kalibracji. Aplikacja umożliwia zapisywanie nagrań wideo oraz wykonanych zdjęć. W ten sposób nie umknie nam żadna ważna chwila podczas polowania. Pamięć wbudowana w celowniki Stellar jest obszerna, bo wynosi 16GB. To wystarczy na zapis kilku godzin materiałów video.

CELOWNIK TERMOWIZYJNY HIKMICRO STELLAR SQ50

Czy warto wybrać celownik termowizyjny Stellar??

Jak widać marka Hikmicro zadbała o to, aby lunety termowizyjne Stellar były urządzeniami kompletnymi, które są w stanie komplementarnie zaspokoić potrzeby nie tylko początkujących myśliwych, ale tych również tych najbardziej wymagających. Zaimplementowana elektronika sprosta najtrudniejszym warunkom atmosferycznym czyniąc nasze polowanie bezpieczniejszym i bardziej efektywnym.

 

Polecane

pixel