+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-05-19

Jak działa system przywoławczy? W jakiej branży najlepiej sprawdzą się systemy przywoławcze?

Systemy przywoławcze - innowacyjne rozwiązanie dla wielu branż pozwalające zaoszczędzić czas, poprawić komunikację, skrócić kolejki i zwiększyć wydajność pracy.

Czym jest i jak działa system przywoławczy?

System przywoławczy, zwany również systemem przyzywowym to rozwinięte i zaawansowane urządzenie, które służy do przekazywania informacji między dwoma osobami, znajdującymi się w różnych miejscach. Ich głównym celem jest efektywne powiadamianie personelu o potrzebie obsługi lub interakcji z klientem. Okazuje się, że tego rodzaju technologia wykorzystana jest w wielu branżach, takich jak hotele, restauracje czy chociażby medycyna.

Z czego składa się system przyzywowy?

W skład takiego systemu przywoławczego wchodzą dwa elementy, czyli gniazdo przywoławcze oraz centralka. Gniazda nie wyglądają jednakowo w przypadku każdej firmy, jednak zasada ich działania jest niezmienna. Szczególna różnorodność występuje w szpitalach i hospicjach, gdzie takie gniazda znajdziemy pod postacią różnych kształtów i oznaczeń. Patrząc na takie gniazdo można zauważyć jeden lub dwa przyciski, przeznaczone do użytku przez pacjenta.

Niektóre z modeli gniazd przywoławczych mają również możliwość wyzwolenia alarmu przyzywającego w kilku miejscach. Często spotyka się, że modele gniazd z dwoma przyciskami mają możliwość współpracowania z dwoma centralkami. Oznacza to dokładnie tyle, że centralka może znajdować się zarówno w gabinecie lekarza, jak i w pokoju dla pielęgniarek. To samo tyczy się systemów na użytek domowy, gdzie centralki możemy rozmieścić w różnych pomieszczeniach w domu.

Gdzie stosowane są systemy przywoławcze?

1. Szpitale, przychodnie i inne punkty związane z ochroną zdrowia.

W ośrodkach medycznych systemy przywoławcze mogą być wykorzystywane do wywoływania pacjentów na konsultacje lub badania. Pacjent otrzymuje przywołujący sygnał lub numer, informujący go o potrzebie udania się do odpowiedniego gabinetu lub stanowiska, minimalizując czas oczekiwania i ułatwiając organizację pracy personelu medycznego.
Systemy przywoławcze świetnie sprawdzą się w placówkach takich jak szpitale, kliniki , przychodnie lekarskie, gabinety specjalistyczne, domy opieki, hospicja, apteki i laboratoria medyczne.

KALER-dla-szpitali-i-hospicojw

2. Hotele, pensjonaty oraz sanatoria.

W hotelach systemy przywoławcze mogą być używane do powiadamiania personelu o potrzebie obsługi gości, np. zamówienia jedzenia, dostawę bagażu, usługi pokojowej itp. Dzięki nim personel może szybko i skutecznie reagować na potrzeby gości, zapewniając im wygodę i satysfakcję.

3. Sklepy i centra handlowe.

W sklepach i centrach handlowych systemy przywoławcze mogą być używane do powiadamiania personelu o potrzebie pomocy klientowi, obsługi na kasie lub asystencji w konkretnym dziale. Ułatwiają one koordynację personelu i zapewniają szybką reakcję na potrzeby klientów.
Są to tylko niektóre możliwości użycia systemów przywoływania.
W naszym sklepie internetowym można także znaleźć systemy przywoławcze dedykowane dla branży hotelarskiej, medycznej i gastronomicznej.

4. Restauracje, bary, puby i inne punkty gastronomiczne.

Systemy przywoławcze mogą być stosowane w restauracjach i barach do powiadamiania kelnerów o gotowych zamówieniach lub potrzebie obsługi gości. Pozwalają one na efektywną komunikację między obsługą a kuchnią lub barem, co zwiększa efektywność pracy oraz poprawia jakość obsługi.

KALER_dla_restauracji

Zalety używania systemów przywoływania:

  • Wygoda użytkowania: dzięki możliwości korzystania z urządzenia mobilnego, użytkownicy mogą szybko i łatwo korzystać z systemu przywoławczego, bez konieczności szukania specjalnego urządzenia.
  • Skrócenie czasu oczekiwania: systemy przywoławcze umożliwiają klientom lub pacjentom natychmiastowe zgłoszenie swojej obecności lub potrzeby obsługi. Dzięki temu personel może szybko zareagować i skrócić czas oczekiwania, minimalizując frustrację i poprawiając ogólne doświadczenie użytkowników.
  • Poprawa organizacji pracy: systemy przywoławcze ułatwiają organizację pracy personelu. Pracownicy otrzymują jednoznaczne powiadomienia o zgłoszeniach i mogą skoncentrować się na odpowiednim obsługiwaniu klientów lub pacjentów w kolejności zgłoszeń. Pozwala to na bardziej płynny przepływ pracy i uniknięcie chaosu lub pomyłek.
  • Zwiększenie efektywności: dzięki systemom przywoławczym personel może skuteczniej zarządzać czasem i zasobami. Mogą skoncentrować swoje wysiłki na obsłudze konkretnych zgłoszeń, co prowadzi do bardziej efektywnej pracy. Dodatkowo, eliminacja zbędnego czekania pozwala personelowi wykorzystać czas na inne ważne zadania.
  • Poprawa obsługi klienta lub pacjenta: systemy przywoławcze umożliwiają bardziej spersonalizowaną obsługę. Personel może indywidualnie reagować na zgłoszenia i dostosować swoje podejście do potrzeb klienta lub pacjenta. To prowadzi do zwiększenia satysfakcji użytkowników i budowania pozytywnego wizerunku placówki.
  • Monitorowanie i analiza danych: wiele systemów przywoławczych oferuje również możliwość monitorowania i analizy danych. Personel może śledzić czas obsługi, ilość zgłoszeń, czasy oczekiwania itp. Dzięki temu mogą identyfikować obszary wymagające ulepszeń i podejmować świadome decyzje dotyczące optymalizacji procesów.
  • Uniwersalne zastosowanie: Systemy przywoławcze mogą być stosowane w różnych branżach i placówkach, takich jak restauracje, szpitale, hotele, sklepy czy nawet salony kosmetyczne. Ich wszechstronność sprawia, że są praktyczne i wartościowe zarówno dla dużych, jak i małych przedsiębiorstw.

Systemy przyzywowe KALER

W naszej ofercie znajdziesz systemy przywoławcze marki KALER, która w swoich produktach stawia na nowoczesność i wysoką jakość. Posiadamy systemy zarówno nadające się na użytek domowy, jak i te przeznaczone do użytku w szpitalach i hospicjach. Które z modeli są szczególnie warte uwagi?

• System przywoławczy na użytek domowy - KALER T1

Okazuje się, że coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w system przyzywowy do domu. Jest on szczególnie przydatny, jeśli ktoś opiekuję się osobą starszą lub też chorym dzieckiem. Tego rodzaju urządzenie wyjątkowo usprawnia całą komunikację oraz ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo, pozwalając uniknąć wielu nieprzyjemnych i nieprzewidywalnych sytuacji. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak taki system może usprawnić całokształt codziennego funkcjonowania.

Podstawowy-System-Teleopieki-Kaler-T1

• Podstawowy system teleopieki KALER T2

System ten jest szczególnie kierowany do osób, które samotnie opiekują się osobami starszymi lub chorymi. Będzie to doskonała opcja na początek, aby wytestować sobie całe funkcjonowanie takiego urządzenia. Zestaw ten zawiera centralę Wi-Fi wraz z dzwonkiem oraz wodoodporny przycisk GEN-CA. Ten podstawowy system pozwala na kontrolę osoby pod opieką przez cały czas, nawet jak wyjdziesz z domu. Model ten pozwala 11 użytkownikom na natychmiastową reakcję w razie naciśnięcia przycisku SOS. Powiadomienia wyświetlają się na poziomie powiadomień w smartfonie.

Podstawowy-System-Teleopieki-Kaler-T2• Rozszerzony system teleopieki KALER T3

Model T3 jest to bardziej rozwinięta wersja opcji podstawowej. Sprawdzi się ona równie dobrze właśnie na użytek domowy. W skład systemu rozszerzonego wchodzą centrala Wi-Fi z dzwonkiem, przycisk wraz z paskiem i smyczą, czujnik kontaktronowy, czujnik zalania oraz czujnik ruchu. Inwestując w taki zestaw zyskujesz możliwość bezpiecznej kontroli swojego podopiecznego z każdego miejsca poza domem. Tak jak w przypadku wersji podstawowej, powiadomienia systemowe może otrzymać 11 osób jednocześnie. Bardzo ciekawy w tym zestawie jest czujnik ruchu, który za pomocą detektora PIR aktywuje się po wykryciu ruchu i monitoruje obszar o zasięgu 12 metrów.

Rozszerzony-System-Teleopieki-Kaler-T3

• System przywoławczy KALER w zestawach dla szpitala, domu pomocy społecznej, hospicjum i innych placówek ochrony zdrowia.

Ten model systemu KALER jest szczególnie rekomendowany dla szpitali i hospicjów, ze względu na jego rozbudowanie. Jest to kompletny zestaw, który wystarczy na 10 sal, w których znajdują się po 4 łóżka. W skład systemu wchodzą sygnalizatory optyczno-akustyczne, które montowane są nad wejściem do sali. Ten model systemu KALER posiada bezprzewodowy, wodoodporny przycisk pociągany, który rekomendowany jest do montowania w szpitalnych toaletach.

system-przywolawczy-kaler-do-domu-pomocy-spolecznej-dps-szpitala-

• Systemy przywoławcze KALER dla restauracji, pubów, barów i innych punktów gastronomicznych.

Zestawy systemów przywoławczych Kaler znane są głównie ze swojego szerokiego zastosowania w dziedzinie medycyny, jednak warto zauważyć, że te zaawansowane technologicznie narzędzia znajdują również zastosowanie w branży gastronomicznej, przynosząc wiele korzyści restauracjom i ich klientom. Tradycyjnie, gdy restauracja jest pełna, klienci muszą czekać w kolejce, a personel restauracji ma trudności z utrzymaniem jasnej kolejności obsługi. Zestawy systemów przywoławczych Kaler eliminują te problemy, umożliwiając precyzyjne powiadamianie klientów o gotowych zamówieniach. Klient otrzymuje pager, który informuje go, gdy jego stolik jest gotowy do obsługi lub gdy zamówienie jest gotowe do odbioru. Dzięki temu klienci mogą spokojnie usiąść, relaksować się i cieszyć atmosferą restauracji, zamiast stać w kolejce lub gapić się na swoje dania.

KALER-ZESTAW-DO-RESTAURACJI-18-PAGEROWPodsumowując, systemy przywoławcze Kaler znajdują zastosowanie w różnych branżach, przynosząc korzyści zarówno dla klientów, jak i personelu.

Polecane

pixel