+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl NOWOŚĆ! NOWA SERIA MONOKULARÓW TERMOWIZYJNYCH GUIDE TD ORAZ TK JUŻ NA SKLEPIE
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-02-16

Na jakiego rodzaju zwierzynę najlepiej polować za pomocą termowizora myśliwskiego?

Na-jakiego-rodzaju-zwierzyn-najlepiej-polowa-za-pomoc-termowizora-myśliwskiego?

Na jakiego rodzaju zwierzynę najlepiej polować za pomocą termowizora myśliwskiego?

Termowizor dla wielu myśliwych jest urządzeniem wręcz niezastąpionym podczas każdego polowania. Termowizja to technologia naprawdę imponująca i coraz więcej osób się o tym fakcie przekonuje. Urządzenia termowizyjne zwiększają w znacznym stopniu prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu podczas wyprawy, jak i również sprawiają, że są one dużo prostsze i przyjemniejsze. Po zakupie termowizora i jego pierwszym uruchomieniu dostrzeżesz, jak wiele do tej pory mogło Cię omijać! Podczas polowania na jakie zwierzęta termowizor okazuje się być niezwykle pomocnym dodatkiem?

Używanie termowizora podczas czatów.

Czaty, inaczej zasiadka, wzbudza najmniej niepokoju w okolicy łowiska, a to dlatego, że zwierzęta mogą wcale nie wiedzieć o Twojej obecności. Podczas czatów korzysta się ze specjalnie przystosowanych ambon i naziemnych stanowisk obserwacyjnych, ale również specjalnych koszy z wikliny, gałęzi lub chrustu, które przeznaczone są specjalnie do zasiadek. Jeśli myśliwy zna miejsca żerowania zwierzyny i ma ze sobą sprzęt w postaci termowizora, to polowania z góry może uznać za udane.

Taki sposób pozwala na dokładne oględziny zwierzyny, co termowizor dodatkowo ułatwia. Czaty z termowizją to doskonała okazja na upolowanie zwierzyny płowej, dzików, królików, gęsi, dzikich kaczek lub też piżmaków.

Używanie termowizora podczas polowania z podchodu.

Ten rodzaj polowania najczęściej wykorzystywany jest podczas polowań na zwierzynę płową, dziki, grzywacze, bądź też dzikie gęsi. Pokrótce sposób ten polega na podchodzeniu do zwierzyny na odległość, która umożliwia myśliwemu sposobność oddania celnego strzału.

Podczas tego rodzaju polowania wymagana jest maksymalna dyskrecja, dlatego też z pomocą przychodzi nam termowizor myśliwski. Kluczem jest nasz bezszelestny ruch oraz doskonała znajomość obyczajów zwierząt, które w połączeniu z dobrodziejstwami termowizji poskutkują udanym polowaniem. Często można sparzyć się poprzez nieodpowiedni moment wykonania ruchu lub zbyt głośne poruszanie się. Termowizor zdecydowanie pomoże Ci w wybraniu dobrego momentu.

Używanie termowizora podczas polowania po tropie

Polowanie po tropie to rodzaj polowania, z którego korzysta się tuż po spadnięciu świeżego śniegu. Jeśli natrafi się na odpowiedni moment, myśliwy będzie w stanie zaobserwować widoczne ślady, które pozostawiły po sobie zwierzęta. W ten sposób będzie on w stanie dojść nawet do kryjówki zwierzyny. Polowanie po tropie stosuje się na zwierzynę płową, kuny oraz dziki.

Termowizor w takim przypadku może okazać się nieoceniony, ponieważ pozwoli nam on określić naszą odległość od zwierzyny, kierunek w jakim się porusza oraz gdzie dokładnie się znajduje.

Dlaczego warto używać termowizora podczas polowań?

Termowizory dają nieocenioną możliwość dostrzegania oraz identyfikowania zwierzyny dużo szybciej, niż kiedykolwiek byłbyś w stanie dokonać tego bez takiego urządzenia. Dużo termowizorów wyróżnia się szeroką paletą barw, która znacznie ułatwia polowania o różnych porach dnia w różnych warunkach atmosferycznych i terenowych. Termowizor daje myśliwemu możliwość doskonałego widoku podczas nocnych polowań i wykrywa cel niezależnie od tego ile i jak dostępne w okolicy jest światło. Zastanawiasz się jakie modele termowizorów są warte polecenia?

Warto zwrócić uwagę m.in. na:

Luneta-termowizyjna-Pulsar-Thermion-2-XP50-PRO-elektromaniacy

Celownik-termowizyjny-ATN-MARS-4

 Celownik-termowizyjny-termowizor-HIKMICRO-Panther-PH35-LRF-dalmierz

Kolejny atut termowizji to również bezpieczeństwo dla myśliwego. Termowizor gwarantuje nam dobry widok na całe otoczenie, dzięki czemu myśliwy może mieć pewność, że żadne zwierzę nie podejdzie do niego zbyt blisko.

Termowizory to urządzenia niezawodne w praktycznie każdych warunkach atmosferycznych. Charakteryzują się one zazwyczaj wysoką trwałością, wytrzymałością i odpornością na szkodliwe czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz i śnieg.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu termowizora idealnego do polowań na zwierzynę?

Specyfikacja urządzenia bardzo często odgrywa niemalże kluczową rolę, jeśli chodzi o poziom efektywności polowań. Najważniejsze są tutaj parametry techniczne, w postaci chociażby pola widzenia, obiektywu oraz zdolności powiększenia. Konieczne jest również zwrócenie uwagi na wagę termowizora, ponieważ zbyt duży rozmiar, bądź zbyt duża waga mogą sprawić, że urządzenie będzie nieporęczne i bardzo niekomfortowe w użytkowaniu. Jeśli chcesz być w pełni zadowolony ze swojego termowizora, postaw wówczas na taki, który będzie dla Ciebie w pełni komfortowy.

Polecane

pixel