+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-12-05

Najlepszy termowizor obserwacyjny na rynku w roku 2023 

Najlepsz-termowizor-myśliwski-2023

.

Najlepszy termowizor obserwacyjny na rynku w roku 2023

.

Noktowizja i Termowizja w 2023 

W dobie prężnie rozwijającego się rynku termowizji i noktowizji w Polsce pojawia się coraz więcej produktów, nowych producentów, a także coraz więcej wątpliwości jaki sprzęt wybrać. Jeśli chcesz rozwiać te wątpliwości ten artykuł jest dla Ciebie. Ten artykuł powstał w celu ułatwienia wyboru termowizora obserwacyjnego. Najczęściej kupowanymi produktami termowizyjnymi były monokulary do kwoty 10 tysięcy złotych brutto. 

Termowizor myśliwski do 10 tysięcy brutto 

Termowizor obserwacyjny - czym się kierować przy wyborze produktu? Poniżej opiszemy jedne z najważniejszych parametrów na jakie zwrócić uwagę przed zakupem. Jednakże pamiętaj, ze specyfikacja techniczna to nie wszystko. W celu doboru optymalnego rozwiązania najlepiej skontaktuj się z nami! 

Jakie parametry decydują o jakości termowizora?

Sensor termiczny

Sensor termiczny to niejako serce noktowizora. W budżecie do 10 tysięcy złotych otrzymamy monokular termowizyjny opary o sensor na 384x288 px. Warto zwrócić uwagę, aby sensor miał piksel 12 mikronów. Na rynku na ten moment wyróżniamy produkty na mikronach 12 i 17. Wersja z 12 mikronami to nowocześniejsza wersja. Na mniejszej matrycy jest większe zagęszczenie pikseli, a co za tym idzie lepsza jakość obrazu i dalsze rozpoznanie żywych obiektów. Dla przykładu dzika. 

Czułość termiczna 

Kolejnym arcyistotnym parametrem jest czułość termiczna wyrażana jako NETD. W skrócie zapewnia większy kontrast między otoczeniem, a obiektam żywymi. Im mniejszą liczbą wyrażany jest ten wskaźnik tym lepiej. Czułość termiczna poniżej 40 mk to standard w tym budżecie. 

Wyświetlacz 

Wyświetlacz stanowi równie ważną role co dwa powyższe parametry. Poza rozdzielczością, która jest niezwykle ważna wyróżniamy także  różne rodzaje wyświetlacza zastosowane w termowizji. Najpopularniejszym w tej chwili jest LCOS oraz OLED. Ten drugi zapewnia efekt głębi czerni, mniej naświetla oko dając większy komfort obserwacji. Przy zastosowaniu sensora termicznego o wysokiej czułości daje na prawdę rewelacyjną jakość obrazu i komfort obserwacji nocnej. 

Ogniskowa obiektywu 

Soczewka obiektywu także ma ogromne znaczenie, gdyż określa liniowe pole widzenia, a także przyblizenie optyczne. Minimalnym powiększeniem optycznym do zastosowania myśliwskiego jest powiększenie około 2x. Natomiast najbardziej optymalne od 3,5-5x. W określonym budżecie poruszać się będziemy w ogniskowej 35-50 mm. 

Jaki termowizor wybrać? 

Skoro mamy już podane najważniejsze parametry, to które z urządzeń spełniają te kryteria? 

W naszej ofercie znajdziecie wszystkie wiodące marki na rynku outdoorowym, lecz najlepsze w tej chwili termowizory obserwacyjne znajdziecie pod brandem HikmicroInfiraya oraz Thermteca

W budżecie do 10 000 złotych najbardziej optymalnym termowizorem dla myśliwego będą następujące modele. Każdy z poniżej wymienionych ma swoje atuty, które warto wymienić. Poniżej krótki opis atutów. 

Termowizor E3max v3 

monokular-termowizyjny-infiray-xeye-e3-max-v-3W porównaniu z innymi modelami urządzenie mimo tych samych parametrów ma nieco bardziej czuły sensor, który radzi sobie najlepiej w trudnych warunkach atmosferycznych takich jak mgła. 

Falcon FH35
termowizor-kamera-termowizyjna-hikmicro-falcon-fh35

 

Zdecydowanym atutem Falcona od Hikmicro jest ultranowoczesny i ergonomiczny design. Urządzenie to jest najbardziej poręczne ze wszystkich. Dodatkowo posiada wymienny akumulator 18650. W zestawie s urządzeniem znajdują się dwa takie ogniwa. Urządzenie ma najbardziej intuicyjną obsługę, a także menu w języku polskim, które prowadzi użytkownika krok po kroku. Tak, ze instrukcja jest zbędna. Dodatkowo super czuły przetwornik termiczny sprawia, że mamy bardzo dokładny obraz na bardzo dalekim zasięgu. Kontur zwierza jest najbardziej przejrzysty, a pozostały krajobraz wygładzony co ułatwia rozpoznanie sylwetki. 

 Thermtec Cyclops CP335

TERMOWIZOR-OBSERWACYJNY-CYFROWY -thermtec-CYCLOPS-CP-335

Atutem tego urządzenia jest także niewątpliwie design, a także bardzo intuicyjny joystick, który stanowi główna obsługę urządzenia. Dodatkowo urządzenie posiada bardzo konkurencyjna cenę w swojej kategorii. Ponadto tym, co stworzył Thermtec jako pierwszy w termowizji jest ultraczuły aktywny dalmierz stadiametryczny. 

Który termowizor wybrać? 

Podsumowując każde z urządzeń ma swoje atuty. Oparte są o ekrany OLED, a także sensory oparte na pikselu 12 um w tej samej rozdzielczości 384 px. Dodatkowo każde z nich ma wbudowana pamięć, a także funkcje nagrywania i robienia zdjęć. Dodatkowo każde z nich ma dalmierz, jednak tylko Cp335 ma aktywny dalmierz stadiametryczny. Każdy z termowizorow cechuje się łatwą obsługą i bezawaryjnością. Serwisy każdego z urządzeń znajdują się w Polsce. Czas naprawy trwa do 14 dni. Każde z urządzeń ma swoje atuty i każde jest warte uwagi. To najlepiej sprzedające się modele termowizji obserwacyjnej w 2022 roku. 

Obecnie są to najlepsze wybory jeśli chodzi o kwotę do 10 000 złotych. 

Co zrobić przed zakupem termowizora?

Najlepiej przed wyborem optymalnego urządzenia udać się do salonu, który wszystkie z 3 urządzeń ma na miejscu. 

Jako dystrybutorzy marki Hikmicro, Thermtec oraz Infiray produkt mamy na stałe w ofercie i na półce w naszym sklepie stacjonarnym. 

Przetestuj urządzenie przed zakupem w naszym salonie! 

Polecane

pixel