+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-03-08

Nasadka termowizyjna INFIRAY MATE MAH50 - RECENZJA

Nasadka-termowizyjna-INFIRAY-MATE-MAH50-recenzja

Recenzja nasadki termowizyjnej INFIRAY MATE MAH50

Infiray posiada na rynku kilka nasadek termowizyjnych, które cieszą się mniejszą bądź większą popularnością. Do pewnego momentu jedną z najpopularniejszych nasadek termowizyjnych była CH50, która oparta jest na rewelacyjnym sensorze 640x512 px. Jednakże po hucznej premierze MAH50 jej popularność uległa zmniejszeniu. Nic dziwnego, gdyż nowszy twór posiada czulszy termobolometr, dzięki któremu jesteśmy w stanie uzyskać dużo wyraźniejszy obraz i większy kontrast między otoczeniem, a żywymi obiektami.

Poniżej znajduje się recenzja produktu szczęśliwego użytkownika MAH50.

Nasadka-nakladka-termowizyjna-Termowizor-Infiray-Mate-MAH50

Opakowanie

Gdybyśmy otrzymali taki prezent mielibyśmy świadomość, ze zawartość jest o wysokiej wartości. Po raz kolejny Infiray nie zawiódł. Czuć, że dostajemy produkt premium i dbałość o detale została zachowana i tym razem.

Wrażenia wizualne

Solidnie wykonane urządzenie. Wydaje się dosyć lekkie. Przyciski odseparowane. Łatwe do zlokalizowania.

Nasadka-nakladka-termowizyjna-Termowizor-Infiray-Mate-MAH50

Nasadka

Kilka słów o nasadce jako nasadce. Montaż od przodu lunety wymaga posiadania specjalnego montażu do konkretnej lunety. Przed zakupem najlepiej zmierzyć średnice zewnętrzną obiektywu lunety bądź chociaż podać model na jaki ma być ona zastosowana. Sam montaż jest dość pewny i intuicyjny. Z powtarzalnością takiej konstrukcji nie ma problemu jeśli urządzenie jest odpowiednio osadzone na lunecie tj. odpowiednio został dobrany montaż. Nasadkę po montażu należy skalibrować na strzelnicy. Produkt użytkowany jest w tym przypadku na lunecie Burris fourx 3-12x56 widocznej poniżej.

 

W przypadku nasadki mamy dalszą odległość od manipulacji przyciskami niż przy wyborze celownika termowizyjnego (za obiektywem lunety), lecz raczej każdy użytkownik ma tego świadomość. Regulacja ostrości jest wysunięta najdalej. W MATE MAH50 dostajemy dodatkowy gadżet w postaci pilota. To znaczy, najważniejsze funkcje możemy zamontować za pomocą magnesu lub opcjonalnie taśmy 3m i rzepu, w dogodnym dla siebie miejscu. Eliminuje to wyżej wymieniony problem ze zmiana ustawień w urządzeniu.

Przyciski działają pewnie. Skok jest wyczuwalny. Mogłyby być większe.

NASADKA-NAKŁADKA-TERMOWIZYJNA-TERMOWIZOR-INFIRAY-MATE-MAH50

Bateria wbudowana. Nie udało mi się jej rozładować. To niewątpliwy atut w przypadku użytkowników, którzy chcą także obserwować z tej nasadki.

Obraz

Optycznie jest to urządzenie topowe w swojej kategorii. Wysokiej klasy sensor termiczny 640x512 / 12um wyświetlane na OLED 1024x768 świetnie ze sobą współgrają. Otrzymywany obraz jest obrabiany przez optyczne powiększenie lunety, czyli żadnych cyfrowych zoomów przy których każde z urządzeń traci na jakości. Całą „pracę” w tym zakresie wykonuje luneta. Obraz jest bardzo dobry. Na dystansie kilkuset metrów obserwowaliśmy sarny. Oczywiście, nie było problemu z identyfikacją obiektu. Natomiast odzwierciedlenie szczegółów i wyrazistość kształtów powoduje, że jakiekolwiek powiększenia cyfrowe nie maja szans z tą nasadką.
Obserwacja zwierzyny w nocy w czasie gęstej mgły(widoczność poniżej 20 m w światłach samochodu). Sarny były na dystansie około 50-60 m. Podręczny termowizor na sensorze 384px identyfikował tylko zmiany w temperaturze. Bez wydzielenia kształtu, bez możliwość identyfikacji obiektu ani nawet możliwej odległości do obiektu. W tych samych warunkach nasadka MATE MAH50 bez problemu pokazywała obraz w bardzo wysokiej jakości. Mogliśmy się z powodzeniem zidentyfikować obiekty znajdujące się przed nami. Gdyby to były dziki można by dokonać pewnego odstrzału włącznie z przeprowadzeniem identyfikacji osobniczej.
Rekomendowany zakres powiększeń lunety: G1/G2: 1 - 5, G3/G4: 6 – 10.
Tryby obrazu oraz sam obraz jest bardzo przyjemny dla oka. Dobrze odbierany bez uczucia zmęczenia i naświetlenia.

 

Menu

Dla użytkowników Infiray nie będzie problemu z obsługą. Trochę praktyki i wiele rzeczy staje się intuicyjne. Natomiast dla użytkowników, którzy pierwszy raz zapoznają się z tego typu sprzętem zalecamy przeczytanie instrukcji.

Podsumowanie

Urządzenie to niewątpliwy top w swojej kategorii. W 2022 roku był najczęściej kupowaną nasadką w Polsce. Mówimy oczywiście wyłącznie o producencie Infiray.

Zachęcamy również do obejrzenia materiału filmowego dotyczącego tego właśnie produktu. 

Dla kogo rekomendujemy ten sprzęt?

Na pewno dla wymagających- w zasadzie dla najbardziej wymagających.
Najczęściej oferujemy ten produkt dla użytkowników, którzy na swoim ulubionym sztucerze mają lunetę, do której są przywiązani, czyli tradycjonalizm i innowacja. Dzięki tej nasadce połączymy 2 w 1.

Polecane

pixel