+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-12-06

Przegląd serii Condor od Hikmicro: Nowa era termowizji.

Przegląd serii Condor od Hikmicro: Nowa era termowizji.

W świecie zaawansowanej technologii obserwacyjnej, termowizja odgrywa kluczową rolę, oferując możliwości widzenia, które wykraczają poza zdolności ludzkiego oka. W tym kontekście, seria Condor Hikmicro stanowi znaczący przełom, wprowadzając nową erę w termowizji. W naszym artykule, dokonujemy szczegółowego przeglądu serii Condor Hikmicro, eksplorując jej innowacyjne cechy, zaawansowaną technologię i szeroki wachlarz zastosowań. Przedstawimy zarówno techniczne aspekty urządzeń z serii Condor, jak i praktyczne ich zastosowania. Seria Condor Hikmicro nie jest tylko kolejnym krokiem w rozwoju termowizji, to skok ku przyszłości, w której granice percepcji są poszerzane, a możliwości obserwacyjne – nieograniczone. Zapraszamy do lektury naszego przeglądu, który odkrywa jak seria Condor Hikmicro otwiera nowe horyzonty w świecie termowizji, przynosząc innowacje i rozwiązania, które były dotychczas nieosiągalne.

Wyjątkowo czuły sensor, oferujący innowacyjną kontrastowość

Kontrastowość dotychczas używanych przez Ciebie urządzeń nie była wystarczająco satysfakcjonująca? Sprawy mają się zupełnie inaczej w przypadku serii Condor od Hikmicro. Seria ta charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem czułości termicznej, który wynosi

Wbudowany dalmierz laserowy

Dalmierz laserowy to wbudowane z termowizją Hikmicro Condor urządzenie służące do pomiaru odległości poprzez wykorzystanie wiązki laserowej. Działa na zasadzie pomiaru czasu, jaki laser potrzebuje, aby wrócić od celu po odbiciu od niego, co pozwala precyzyjnie określić odległość między dalmierzem a celem. Zawarty w urządzeniu dalmierz laserowy o zasięgu 1000 metrów jest użytecznym narzędziem do precyzyjnego mierzenia odległości podczas polowań lub obserwacji w warunkach ograniczonego oświetlenia. Może być szczególnie przydatny w trakcie polowań w lasach lub podczas poszukiwań zwierząt.

Aż 8 godzin ciągłej pracy!

Termowizor Obserwacyjny HIKMICRO Condor CH25L oferuje bardzo długi interwał pracy, dzięki zastosowaniu wymiennego akumulatora 18650, gdzie w zestawie znajdują się trzy takie akumulatory. To niezwykle przydatna cecha, szczególnie w przypadku urządzeń termowizyjnych. Kiedy udajemy się np. na akcję ratunkową, możemy być pewni, że nie będziemy musieli martwić się o nagłą potrzebę ładowania, ponieważ łatwo i szybko możemy wymienić akumulator na nowy 18650. Dodatkowo, istnieje możliwość podłączenia monokulara do zewnętrznego źródła zasilania, takiego jak powerbank, za pomocą kabla USB-C.

Nowe możliwości z ekranem OLED

Kamera termowizyjna Hikmicro Condor wyposażona jest w ekran oparty na technologii OLED o imponującej rozdzielczości 1024x768 pikseli. Technologia OLED cechuje się wyjątkowym kontrastem oraz zdolnością do osiągnięcia absolutnie doskonałych czerni. Piksele OLED mogą całkowicie wyłączać emisję światła, co oznacza, że czarne obszary na ekranie są całkowicie ciemne, co przekłada się na bardziej wyrazisty i realistyczny obraz. To pozwala na głębsze czernie, większą ilość szczegółów w ciemniejszych fragmentach obrazu i ogólnie poprawia jakość wyświetlanego obrazu. Ponadto, technologia OLED jest energooszczędna, ponieważ piksele emitują światło tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Czarne piksele zużywają praktycznie zerową energię, co przekłada się na oszczędność, a czas działania w urządzeniach przenośnych wydłuża się.

Co więcej możemy powiedzieć o serii Condor?

Kompaktowa konstrukcja w kształcie walca, o najwyższej jakości wykonania, gwarantuje wyjątkową wygodę podczas użytkowania. Urządzenie można obsługiwać jedną ręką, co sprawia, że jest idealne zarówno dla użytkowników prawo- jak i leworęcznych. Dzięki błyskawicznie uruchamiającemu się trybowi gotowości w zaledwie 3 sekundy, Hikmicro Condor jest zawsze gotowy do działania! Dostępna aplikacja jest kompatybilna z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak smartfony i tablety. Dzięki niej możesz śledzić obraz z urządzenia w czasie rzeczywistym. Co więcej, jedno urządzenie może być podłączone do wielu telefonów, co umożliwia całemu zespołowi jednoczesne korzystanie z własnej aplikacji HIKMICRO Sight. Funkcja obracania ekranu pozwala dostosować widok zarówno w trybie pionowym, jak i poziomym.   Dodatkowo, algorytm przetwarzania obrazu Image Pro opracowany przez Hikmicro zapewnia maksymalną optymalizację jakości obrazu cyfrowego, dostosowaną do różnych celów i warunków obserwacji. Dzięki niemu uzyskasz wysoką jakość odwzorowania zarówno obiektów docelowych, jak i tła, co zwiększa efektywność obserwacji.

Polecane

pixel