+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl UWAGA! TERMOWIZOR INFIRAY XEYE E3 PLUS V.2 JUŻ ZA 8 490 PLN 8 990 PLN
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-01-11

Ranking fotopułapek 2023

Ranking fotopułapek 2023

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz wiele ciekawych modeli fotopułapek, które znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach – nawet do ochrony mienia. Zachęcamy do sprawdzenia naszego najnowszego rankingu fotopułapek na 2023 rok. Z pewnością ułatwi to wybór nie tylko fotopułapki, ale także innej kamery zewnętrznej dopasowanej do swoich potrzeb.

Czym jest fotopułapka i jak można ją wykorzystać?

Fotopułapka nazywana także kamerą leśną to urządzenie, które służy do automatycznego wykonywania zdjęć lub nagrywania filmów w momencie, gdy zostanie wykryty ruch w obserwowanym obszarze. Tego typu urządzenia często są też używane do badania zwierząt, monitorowania siedlisk czy kontrolowania obszarów przyrodniczych. Fotopułapki są też często wykorzystywane przez myśliwych do sprawdzania aktywności zwierząt w lesie, a także przez osoby prywatne do ochrony swojego terenu przed nieproszonymi gośćmi takich jak tartaki, ogródki działkowe czy posesje. Są to idealne urządzenia do monitoringu nie wymagającego zasilania sieciowego.
Fotopułapki są wyposażone w czujniki ruchu, które aktywują się w momencie wykrycia ruchu jakiegoś obiektu. Po aktywacji fotopułapka wykonuje zdjęcie lub nagrywa film, a następnie przesyła na kartę pamięci lub na zewnętrzne urządzenie, takie jak komputer czy telefon komórkowy poprzez sieć komórkową. Kamery leśne monitorują teren także nocą, ponieważ mają wbudowane diody podczerwieni o wiązce 850nm, które doświetlają rewelacyjnie obszar. Warto dodać, że diody podczerwieni są całkowicie niewidoczne dla człowieka oraz zwierząt. Fotopułapka podczas wykonywania zdjęć czy nagrywania video nie wydaje z siebie żadnych dźwięków. Jest to urządzenie całkowicie dyskretne - do ukrycia.

Jakie fotopułapki są polecane na 2023 rok? 

Ze względu na coraz większy wybór kamer leśnych oraz pomoc w optymalnym dla Państwa wyborze przygotowaliśmy specjalny ranking fotopułapek, polecanych do zakupu na 2023 rok. Fotopułapki podzieliliśmy na dwie kategorie: zawierające moduł GSM oraz jego brak. W tym drugim przypadku zdjęcia, filmy zapisywane są tylko na karcie pamięci i nie są przesyłane przy pomocy gprs na telefon.
Poniżej przedstawiamy modele, które naszym zdaniem są najlepszym wyborem.

Fotopułapki bez modułu GSM:

1.  KAMERA LEŚNA FOTOPUŁAPKA TOPHUNT HC800A 1080p 42IR 16MPIX - pełna polska wersja! - jest to fotopułapka, która doskonale sprawdzi się do obserwacji dzikiej zwierzyny czy będzie stanowić dopełnienie już istniejącego monitoringu. W kamerze leśnej zostały wbudowane 42 szt. diody podczerwieni doskonale doświetlające teren w warunkach bardzo słabego oświetlenia. Automatyczne włączanie diod IR LED w nocy pozbawia nagrania i zdjęcia koloru ale nawet w całkowitej ciemności mamy idealny obraz. Dzięki zastosowaniu trzech czujników PIR (czujników ruchu) reagujących na zmianę obiektów ciepłych kąt detekcji został zwiększony aż do 120 stopni, dzięki czemu osoba / zwierzę wchodzące w pole widzenia kamery już wcześniej wzbudzi pracę kamery. Kamera generuje jakość zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 16 Mpix oraz filmy w jakości FullHD. Wszystko zapisywane jest na karcie pamięci. Koszt tej kamery w naszym sklepie to 239 zł brutto.

Fotopulapka-kamera-lesna-TOPHUNT-HC800A-FHD-42xIR

KAMERA LEŚNA - FOTOPUŁAPKA TOPHUNT HC800A 1080p

2.  Fotopułapka TOPHUNT HC-900A to kolejna propozycja fotopułapki bez modułu GSM. Posiada wbudowany szerokokątny obiektyw 90 stopni oraz kąt widzenia czujnika PIR 120 stopni. Dzięki 2-calowej matrycy użytkownik w prosty i komfortowy sposób może obsługiwać fotopułapkę. Obraz jest wyraźny i szczegółowy, przez co użytkowanie fotopułapki jest przyjemnością. Zdjęcia wykonywane są w rozdzielczości 36Mpix. Oprócz możliwości robienia zdjęć, kamera leśna posiada również możliwość nagrywania filmów z dźwiękiem w rozdzielczości 2,7k/20fps. Wszystko zapisywane jest na karcie pamięci do 64GB. Za monitorowanie terenu w nocy odpowiadają 44 diody podczerwieni doświetlające obszar do 25 metrów. Fotopułapka kosztuje 299 zł.

https://elektromaniacy.pl/pol_pl_Fotopulapka-kamera-lesna-HC-900A

Fotopułapka TOPHUNT HC-900A

Fotopułapki z modułem GSM:

1. Fotopułapka HC-300M, 40 IR, 16Mpx – to najtańszy model fotopułapki z modułem GPS. Posiada 40 diod podczerwieni, które doskonale doświetlają teren nocą na odległości do 20 metrów. Należy jednak zaznaczyć, że jest to kamera pracująca w sieci 2G. Gdy fotopułapka przełączy się na wyższą sieć wówczas zdjęcia i filmy zapisuje tylko na kartę pamięci , ale nie wysyła ich na naszego smartfona lub maila. Fotopułapka HC-300M posiada wbudowany mikrofon – nagrywając filmy z dźwiękiem. Filmy oraz zdjęcia są bardzo dobrej jakości. Bez problemu dzięki nim zidentyfikujemy zwierzę lub daną osobę. Aparat pracuje z 8 bateriami alkalicznymi AA. Użytkownik dostanie powiadomienie SMS o niskim poziomie baterii. Istnieje także możliwość podłączenia do większości standardowych baterii słonecznych wbudowanych w 6V baterie litowe. Urządzenie kosztuje 375 zł.

Fotopulapka-GSM-kamera-lesna-HC-300M-40-IR-940nm-Czujnik-Ruchu-v3

 

FOTOPUŁAPKA GSM HC-300M 40 IR 940NM CZUJNIK RUCHU V3

2. Fotopułapka HC-900 LTE – w stosunku do HC-300M model ten został udoskonalony o dużo szybszy czas wzbudzenia, szerokokątny obiektyw oraz o dużo dalszy zasięg doświetlania. Fotopułapka działa w sieci 4G. Produkt z szerokokątnym obiektywem (120°) - zapewnia bardzo duże pole widzenia z małej odległości. Błyskawiczne wyzwolenie 0,5 sekundy i funkcja multi-shot sprawia, że produkt wyłapuje wszystkie niezapomniane chwile. Rozdzielczość wykonywanych zdjęć wynosi 16Mpx, a filmy kręcone są w jakości FullHD. Fotopułapka posiada możliwość wkręcenia śruby montażowej do drzewa oraz możliwość podłączenia zewnętrznego zasilania. Za tę kamerę należy liczyć się z wydatkiem 699 zł.

https://elektromaniacy.pl/pol_pl_Fotopulapka-Kamera-Lesna-HC-900LTE

Fotopułapka HC-900 LTE

3. Fotopułapka SF3.5CG – to zaawansowany i najpopularniejszy model kamery leśnej. Aż 58 diod doświetla obszar w nocy nawet do 30 metrów. Dzięki zastosowaniu matrycy CMOS 5 Megapikseli otrzymujemy świetnej jakości zdjęcia w rozdzielczości nawet 12 Megapikseli, bez tzw. "szumów". Fotopułapka jest konfigurowalna oraz sterowalna z pozycji aplikacji mobilnej. Menu jest proste i przejrzyste, a co najważniejsze jest w języku polskim. Można ją w łatwy sposób skonfigurować, gdyż wgrane są gotowe ustawienia polskich operatorów sieci komórkowych. Bardzo szybki czas wzbudzenia - poniżej 0,5 sekundy - niweluje do minimum ilość "pustych zdjęć", pozwala uchwycić nawet najszybciej przemieszczający się obiekt w zasięgu czujnika ruchu. Dzięki możliwości zastosowania 12 sztuk baterii możemy cieszyć się bardzo długim czasem działania fotopułapki. Kamera leśna 3.5CG kosztuje 889 zł.

Fotopulapka-GSM-Kamera-lesna-SF3-5CG-940nm

FOTOPUŁAPKA GSM - KAMERA LEŚNA SF3.5CG 940NM

4. Fotopułapka SF4.8CG PL 24 Mpx 4G LTE – jest to kamera pracująca w sieci 4G LTE. Sieć 4G umożliwia bardzo sprawny przesył zdjęć i filmów. Kamera może przesyłać zdjęcia na 4 numery telefonów lub 4 adresy e-mail. Fotopułapka wykonuje zdjęcia w niezwykle wysokiej jakości 24 Mpx, a za doświetlenie nocą odpowiada aż 60 diod IR 940nm. Cechuje się najnowszą technologią i jest wyposażona w wysokiej jakościowo podzespoły, które sprawiają, że jest to urządzenie z najwyższej półki. Wszystkie ustawienia kamery można zmieniać bezpośrednio w menu fotopułapki. Jest to bardzo wygodne i proste rozwiązanie zwłaszcza dla początkujących użytkowników. W modelu SF4.8 konfiguracja ustawień wysyłania zdjęć na telefon i e-mail jest wyjątkowo prosta. Fotopułapka ma już wprowadzone wszystkie dane polskich operatorów GSM. Wystarczy włączyć fotopułapkę, włożyć kartę SIM, a fotopułapka automatycznie rozpozna sieć. Po wprowadzeniu numeru telefonu jest ona gotowa do przesyłania zdjęć. Oczywiście do fotopułapki jest dedykowana aplikacja mobilna z poziomu, której możemy z dowolnego miejsca zmienić większość ustawień bądź wymusić zrobienia zdjęcia i odesłanie go na nasz telefon. Za ten produkt należy zapłacić 1289 zł.

Fotopulapka-SF4-8CG-PL-24-Mpx-4G-LTE

FOTOPUŁAPKA SF4.8CG PL 24 MPX 4G LTE

5. Fotopułapka SF4.8AES Szyfrowanie zdjęć 24 Mpx 4G LTE – ostatnią pozycję w tym rankingu stanowi kamera leśna z funkcją szyfrowania danych RODO. Jest to fotopułapka, z której bardzo chętnie korzystają takie instytucje jak:
Straż leśna,
Nadleśnictwa,
instytucje publiczne
Parki Krajobrazowe
Urzędy Gmin i Miast.
Instytucje te muszą odpowiednio zabezpieczyć zdjęcia przed dostępem do nich osób niepowołanych. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość automatycznego kasowania zrobionych zdjęć z karty pamięci po uprzednim ich wysłaniu na telefon lub mail. Ta kamera leśna z modułem GSM ma możliwość regulacji mocy doświetlenia. Do wyboru mamy 30 lub 60 diod podczerwieni. Na uwagę zasługuje także szybkość wybudzania się tego urządzenia. Od momentu wykrycia ruchu wynosi on tylko 0,5 sekundy - a to oznacza, że naszemu urządzeniu nie umknie żadna sytuacja. Szybko poruszające się zwierzęta czy nieproszeni goście będą zatem uwiecznieni. Możliwość zdjęć seryjnych w wysokiej rozdzielczości 24 Mpx oraz filmy w jakości Full-HD czy mobilna aplikacja to tylko niektóre z wielu jej zalet. Kamera leśna SF4.8AES kosztuje 1559 zł.

Fotopulapka-Kamera-lesna-SF4-8AES-PL-RODO-24-Mpx-4G-LTE

 

FOTOPUŁAPKA - KAMERA LEŚNA SF4.8AES PL RODO

Na co zwrócić uwagę, wybierając fotopułapkę?

Ranking fotopułapek nie przekonał Cię do wyboru konkretnego rodzaju fotopułapki? W naszej ofercie znajdziesz też wiele innych urządzeń. Jeśli chcesz wybrać odpowiednią fotopułapkę, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

  1. Moduł GSM / brak modułu: mając wbudowany moduł GSM, fotopułapka po wykryciu ruchu natychmiast wysyła nam powiadomienie w postaci MMS-a lub maila ze zdjęciem. Gdy tego modułu nie ma, zdjęcia są zapisywane tylko na karcie pamięci bez wysyłania ich za pomocą gprs. Jest to opcja szczególnie przydatna dla tych użytkowników, którzy nie potrzebują stale monitorować obszaru, który objęty jest przez kamerę.
  2. Jakość obrazu: ważne jest, aby fotopułapka wykonywała wysokiej jakości zdjęcia lub nagrywała filmy o wysokiej rozdzielczości – najlepiej FullHD.
  3. Zasięg czujnika: ważne jest, aby fotopułapka miała odpowiedni zasięg czujnika – topowe urządzenia powinny zapewniać co najmniej 20 metrów zasięgu.
  4. Budowa i rozmiary: ważne jest, aby fotopułapka była poręczna i łatwa do przenoszenia w terenie.
  5. Łatwość obsługi: fotopułapka powinna być prosta w obsłudze i mieć intuicyjny interfejs.
  6. Odporność na warunki pogodowe: dobrej klasy kamera zewnętrzna powinna być odporna na różne warunki pogodowe, takie jak deszcz czy mróz.

Mamy nadzieję, że powyższy ranking znacząco poszerzył wiedzę z zakresu kamer leśnych i pomoże Państwu w podjęciu decyzji, która fotopułapka będzie dla Państwa najlepszym wyborem.

Polecane

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel