+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-09-14

Rewolucyjne celowniki noktowizyjne- ATN X-SIGHT 5

O marce ATN

Noktowizja i termowizja to dwie innowacyjne technologie, które od dawna podbijają serca myśliwych. Pozwalają nam spojrzeć na świat w zupełnie inny sposób, odkrywając ukryte detale i nadając zdolność do widzenia w warunkach, które byłyby dla nas w pełni ciemne lub niewidoczne. Jednym z czołowych producentów zaawansowanych noktowizyjnych i termowizyjnych urządzeń jest firma ATN, której rozwiązania stały się standardem w dziedzinie sprzętu optoelektronicznego dla niemalże każdego myśliwego w każdym zakątku świata.

O starej kultowej serii 4K pro

Seria celowników X-sight 4K firmy ATN to prawdziwe flagowce na Polskim jak i Europejskim rynku noktowizji. Wiele lat na rynku i niezawodność tych urządzeń, a także rozwinięte funkcjonalności sprawiły, iż jest to sprzęt po który bardzo chętnie sięgają myśliwi. Dostępne w dwóch wariantach - 3-14x i 5-20x. Poniżej najważniejsze parametry wyróżniające celowniki noktowizyjne X-sight 4K.

Wysokiej klasy sensor 3864x2218: Jednym z kluczowych atutów serii X-sight 4K jest wysokiej jakości sensor o rozdzielczości 3864x2218 pikseli. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się niezwykle ostrymi i szczegółowymi obrazami, które pozwalają rozpoznać cele na dużą odległość i zyskać pewność co do swoich obserwacji, niezależnie od oświetlenia czy pogody. Dodatkowo sensor ten jest niezwykle świałoczuły, dzięki temu przy szczątkowym świetle uzyskujemy przyzwoitą jakość obrazu.

Wysoka rozdzielczość wyświetlacza 1280x720px: Towarzyszący temu celownikowi wyświetlacz o rozdzielczości 1280x720 pikseli zapewnia jasny, kontrastowy obraz, który doskonale odzwierciedla obserwowane sceny. Bez względu na to, czy jesteś myśliwym, entuzjastą outdooru czy obserwatorem przyrody, będziesz zachwycony jakością wyświetlanego obrazu.

Długi czas pracy urządzenia aż do 18 godzin: Seria X-sight 4K zapewnia nie tylko doskonałą jakość obrazu, ale również imponujący czas pracy na jednym naładowaniu baterii. Dzięki niemu użytkownicy mogą cieszyć się długimi sesjami obserwacji bez konieczności ciągłego ładowania. Jednorazowe naładowanie sprzętu pozwala nawet na kilka nocy spędzonym w łowisku na jednej sesji pracy akumulatora.

Wbudowany kalkulator balistyczny: To funkcja, która wyróżnia celowniki X-sight 4K od innych. Wbudowany kalkulator balistyczny pozwala dostosować celownik do różnych rodzajów amunicji i warunków strzelania, co zwiększa precyzję trafienia.

Warto jednak podkreślić, że aby w pełni wykorzystać potencjał sensora tych noktowizorów, warto rozważyć dodatkowy iluminator podczerwieni X-hog. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli obserwować cele nawet w zupełnej ciemności, co stanowi nieocenioną zaletę, zwłaszcza w trudnych warunkach terenowych. Podsumowując, seria celowników X-sight 4K firmy ATN to topowe produkty w swojej klasie. Dodatkowo do każdego z celowników X-sight można dołączyć dalmierze laserowe, które pracują na odległości 1000 oraz 1500 metrów (ABL1000 oraz ABL1500).

Porównanie X-sight 4K pro vs X-Sight 5

No właśnie, skoro seria X-sight 4K jest taka udana to dlaczego powstała seria X-sight 5? X-sight 4K to produkty, które na rynku są niespełna 7 lat. Bez większych modernizacji, co świadczy o ich jakości i ponadczasowości jak na tamten czas. Producenci chcieli pójść o krok dalej i dać świeższy produkt odpowiadający nowym trendom i potrzebom myśliwych.

Jakie są różnicę między wersją 4K, a X-sight 5?

Otóż na pierwszy rzut oka widać, iż posiada czystszy obraz w dzień i bardziej wyraźny. Odzwierciedla wiernie kolory i pozwala na komfortową obserwację bez nadmiernego naświetlenia oczu. Wygląd całej lunety jest zupełnie inny. Urządzenie jest wysmuklone. Zdecydowanie widać lepszą jakość wykonania. Zbliżona jest ona bardziej do klasycznej lunety dziennej. Dodatkowo posiada zupełnie inny iluminator podczerwieni o znacznie lepszej jakości, który posiada potencjometr. Dzięki temu mamy możliwość dostosowania poziomu doświetlenia do obserwowanych zwierząt – tak, aby ich nie wypłoszyć. Gdyż iluminator w zestawie z nowymi X-sightami jest o wiązce 850 nm. Iluminator, iluminatorem, ale najważniejszą różnicą jest wyższa rozdzielczość i światłoczułość sensora. Sensor, który posiadamy ma obecnie 4056 x 3040 px oraz wyświetlacz 1280x 960 px. Jednakże czas pracy z uwagi na większy wyświetlacz jest nieco krótszy, bo wynosi około 14 godzin. Z iluminatorem który wchodzi w skład zestawu mamy detekcję maksymalną na odległość 600 metrów, co daję nam dwukrotnie większy zasięg niż przy podstawowym zestawie X-sight 4K. Dodatkowo obraz dzięki mocniejszemu sensorowi znacznie mniej śnieży, a całe oprogramowanie jest dużo bardziej zoptymalizowane. Przyciski do sterowania urządzeniem są ultraciche i dyskretne, dzięki czemu nie zdemaskują nas w nocy.

Dzisiaj wielu myśliwych potrzebuję dalmierza laserowego – w nowych X-sightach 5 mamy możliwość wyboru wariantu z od razu zintegrowanym dalmierzem laserowym, który działa bez zarzutu i pozwala na pomiar na nawet 600 metrów!

Warianty jakie są dostępne w nowej wersji X-sight 5:

Zakresy, które wskazane są powyżej dotyczą bazowych powiększeń. Pierwsza cyfra oznaczająca odpowiednio 3 lub 5 dotyczy powiększenia optycznego. Druga cyfra dotyczy maksymalnego powiększenia w połączeniu z powiększeniem optycznym. Wynosi one odpowiednio 15 lub 25x. Są także opcje w wersji z dalmierzem (dopisek LRF).         

Reasumując celowniki X-sight 5 to młodszy, nowszy, czulszy zamiennik X-sightów 4K. Jeśli spojrzymy na parametry sensora oraz funkcjonalność – bez wątpienia są to najbardziej zaawansowane technologicznie celowniki noktowizyjne na rynku. Jak wygląda to w praktyce? Przekonaj się sam!

Polecane

pixel