+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-03-15

Stół do pakowania paczek 4lop - usprawnij proces wysyłki w swojej firmie.

4Lop-stoy-do-pakowania-paczek

Stół do pakowania paczek - usprawnij proces wysyłki w swojej firmie

Zaraz po wybuchu pandemii koronawirusa, branżę handlową zaczęło stopniowo przejmować e-commerce, czyli sklepy internetowe. W związku z rozpoczęciem swojej działalności w sieci, wielu przedsiębiorców musiało przeprowadzić rewolucję logistyczną, związaną z wprowadzeniem sprzedaży wysyłkowej. Umówmy się, wysłanie jednej paczki to żaden problem, ale co jeśli w ciągu jednego tych paczek jest kilkanaście, a nawet i dużo więcej? Rozwiązaniem takiej kwestii są profesjonalne stoły do pakowania paczek, których to zalety i zastosowanie omówimy sobie w tym artykule.

Stoły do pakowania przesyłek - Dlaczego są tak ważne dla e-commerce?

Odpowiednie stanowisko do pakowania paczek to klucz do sukcesu sprawności całego procesu wysyłania zamówień klientów. W związku z ogromną ilością codziennie obsługiwanych wysyłek, konieczne jest przygotowanie profesjonalnego stanowiska dla swoich pracowników. Niestety, ale zwykły stół, taśma i parę kartonów nie zdadzą egzaminu. Dzisiaj, dla klientów liczy się nie tylko sam produkt, ale i estetyka jego zapakowania. Mówiąc krótko, im ładniejsza i estetyczna paczka, tym klient bardziej to doceni. Dodatkowo, przykuwające wzrok paczki oraz ich zawartość mają wielki wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku marki oraz stałej i dobrej relacji ze swoimi klientami.

Stoły do pakowania paczek dają pracownikowi dostęp do wszystkich materiałów, które są potrzebne do zapakowania zamówienia. Ponadto, wszystko jest wówczas w zasięgu ręki, co nie tylko gwarantuje ogromny komfort, ale i szybszą, sprawniejszą pracę ze zminimalizowaną ilością pomyłek.

Jakie zalety niesie ze sobą wprowadzenie stołów pakowniczych do Twojej firmy?

Profesjonalny stół do pakowania paczek oferuje wiele zalet i okażą się być niezastąpione już w pierwszych momentach ich użytkowania. Stoły do pakowania stoją przede wszystkim pod znakiem ergonomii pracy, ponieważ doskonale dopasowywane są do potrzeb pracownika, jak potrzeb samej firmy. Większość tego typu stołów posiada regulację wysokości, dzięki czemu pracownik będzie mógł dopasować je indywidualnie do swojego wzrostu. Taka funkcja gwarantuje o wiele większy komfort poprzez utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, co przełoży się na zminimalizowanie bólów kręgosłupa i narastającego zmęczenia.

Zwiększenie komfortu oraz zredukowanie bólu pleców oraz zmęczenia to również zwiększenie wydajności przebiegu całego procesu wysyłkowego. Do tego design stołów znacznie przyspiesza tempo i uskutecznia czynność pakowania paczek. Oba te elementy przekładają się na efektywność i wyjątkową wydajność, przez co firma będzie w stanie nadać więcej paczek w ciągu jednego dnia, niż mogłaby tego dokonać bez stołów pakowniczych. Poniżej prezentujemy nagranie, na którym można zaobserwować jak stół 4LOP sprawdza się w pracy codziennej, w sklepie e-commerce.

Profesjonalne stanowisko do pakowania przesyłek to również o wiele większa precyzja, której mogłoby zabraknąć, gdyby takiego stołu w firmie nie było. Stoły do pakowania paczek, które dostępne są w naszej ofercie, możliwe są do wyboru w różnych konfiguracjach np..

Znajdziesz u nas nie tylko wersję zupełnie podstawową, ale też i taką, która wyposażona jest w największą ilość elementów dodatkowych w różnych rozmiarach. Naturalnie, jeśli odczujesz taką potrzebę możesz dokupić u nas dodatkowe elementy, jeśli zakupiona przez Ciebie wersja po czasie okaże się niewystarczająca. Wiele nadprogramowych uchwytów może okazać się niezbędne, jeśli chcesz, aby paczki, które opuszczają Twój magazyn były zapakowane schludnie, z najwyższą dokładnością.

Masz wrażenie, że Twój magazyn jest bardzo ciężki, a optymalizacja procesu wysyłkowego jest w Twojej firmie codziennym wyzwaniem? Stoły do pakowania są idealną odpowiedzią na ten problem. Stanowiska do pakowanie przesyłek 4lop projektowane są w taki sposób, aby zajmowały jak najmniejszą ilość miejsca, będąc tym samym jak najbardziej praktyczne i wydajne. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na optymalne zagospodarowanie przestrzeni magazynowej.

W co pakować paczki wysyłane do klienta?

Jak już zdążyliśmy wspomnieć wyżej, klienci coraz częściej zwracają uwagę na to w jakiej formie przychodzą do nich przesyłki. Dzisiaj kładzie się nacisk na jak najwyższy poziom estetyki oraz mile widziane dodatki, w postaci cukierka, ładnego wypełnienia, kartonu z nadrukiem lub też listu z podziękowaniem od firmy.

Zastanawia Cię w co pakować paczki do paczkomatu?

Najlepszym wyjściem będą tutaj kartony lub też solidne koperty, które sprawdzą się w przypadku produktów małych wielkości. Karton, bądź też koperta pełnią tutaj praktycznie najważniejszą funkcję, dlatego musimy zadbać o jego odpowiednie dobranie. Kluczowe jest tutaj dopasowanie rozmiaru kartonu to produktów z zamówienia, zbyt małe, bądź też zbyt duże kartony mogą okazać się bardzo niepraktyczne lub łatwiej ulegać zniszczeniu (w tym produktów wewnątrz) w transporcie. Ponadto, nieodpowiedni rozmiar kartonu rzutuje również na sam koszt wysyłki oraz ilość zużytego wypełnienia.

Wypełnienie to kolejna kwestia warta uwagi. Ze względu na coraz szerzej funkcjonującą kulturę ekologii, należy wybierać wypełnienia eko, w postaci chociażby tzw. chrupków. Poza wypełnieniem nie można zapominać o samym zabezpieczeniu produktów. Szczególną uwagę należy przykuć do produktów szklanych lub tych, które zawierają w sobie płyny.

Podsumowując, biorąc pod uwagę dzisiejsze potrzeby i oczekiwania naszego klienta, musimy wychodzić im naprzeciw. Nie chodzi tutaj już tylko o samą estetykę paczki, ale i sprawność wysłania, którą znacznie przyspieszą stoły do pakowania. Myślimy, że doskonale przedstawiliśmy Ci zalety inwestycji w profesjonalne stoły pakownicze i to, jak usprawnią cały proces wysyłkowy w Twojej firmie.

Polecane

pixel