+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-05-18

Wizjer elektroniczny a tradycyjny? Czy warto kupić wizjer elektroniczny do domu?

Czy warto kupić do domu wizjer elektroniczny?

Wizjery elektroniczne nadal w Polsce uznawane są za gadżet, zaś za granicą spotykane są na porządku dziennym. W większości domów i mieszkań spotykamy raczej tradycyjne wizjery, gdy te elektroniczne widuje się naprawdę rzadko i zazwyczaj jedynie w nowoczesnym budownictwie. Wiele osób może znać taki wizjer z zabawnych filmików na Tik Toku, gdzie np. kot lub pies dobijają się do domu. Okazuje się jednak, że inwestycja w taki sprzęt nie jest wcale niczym dziwnym, a może okazać się prawdziwie trafiona.

Przeanalizujmy zatem - czy warto zainwestować w wizjer elektroniczny?

MBG-Line-Wizjer

Jak działa wizjer elektroniczny?

Wizjer elektroniczny składa się z dwóch urządzeń, tj. z kamery (często połączonej z przyciskiem dzwonka) oraz z wyświetlacza LCD, który daje nam podgląd na to co dzieje się po drugiej stronie drzwi. Obraz na wyświetlaczu pokazuje się nam w momencie, gdy ktoś zadzwoni do drzwi, wówczas otrzymamy podgląd na naszego gościa.
Jest także możliwość, iż uruchamia się wywołaniu detekcji ruchu. Np. model SF550 posiada czujnik ruchu, który uruchamia się po tym jak ktoś przejdzie na klatce. W takim momencie uruchamia sie kamera i robi zdjęcia bądź nagranie wideo.

Wizjer to element elektroniczny i będzie wymagać od nas ładowanie co jakiś czas. Większość modeli produkowana jest z wymiennym akumulatorem, który wystarczy tylko naładować poprzez kabel dołączony w zestawie.

Czy wizjer elektroniczny będzie lepszy od tego tradycyjnego?

Wiele osób zastanawia się, czy wizjer elektroniczny to tylko fanaberia, czy faktycznie jest on o wiele lepszym wyborem od standardowych “judaszy”. Zasada obu tych elementów jest niemal taka sama, jednak wersja nowoczesna oferuje nam o wiele więcej możliwości. Korzystanie z tradycyjnego judasza może niejednokrotnie stanowić problem, szczególnie gdy chce z niego skorzystać dziecko lub osoba ze słabszym wzrokiem. Ekran wizjera elektronicznego będzie o wiele wygodniejszy w użyciu. Nie tylko nie będziemy musieli gimnastykować się, żeby zerknąć przez tą mikroskopijną dziurkę, ale również nie będziemy mieć żadnego problemu z rozpoznaniem gościa. Ekran oferuje wyjątkowy komfort, ponieważ obraz uzyskiwany przez urządzenie jest naprawdę dobrej jakości. W przypadku klasycznego judasza obraz jest często mocno zniekształcony i rozmyty. Cechą wartą pochwały jest zdolność do nagrywania w nocy, kiedy jest całkowicie ciemno.

Kolejny aspekt wart poruszenia to aspekt bezpieczeństwa, które gra tutaj pierwsze skrzypce. Nie da się ukryć, że to właśnie wizjer elektroniczny zyskuje tutaj znaczącą przewagę nad konkurentem. Wersja nowoczesna oferuje przede wszystkim czytelny obraz na żywo, możliwość zdalnego podglądu, czy też dostępną w kilku modelach opcję powiadomienia o wykryciu ruchu w obrębie wizjera.

Jakie wizjery elektroniczne są warte uwagi?

W naszym sklepie możesz znaleźć kilka modeli wizjerów elektronicznych, zaś dziś chcemy przedstawić Ci dwa modele szczególnie warte Twojej uwagi. Jak się prezentują?

WIZJER MBG LINE SF550 to bardzo popularny wizjer elektroniczny, charakteryzujący się prostą oraz intuicyjną obsługą. Wyróżnia się nowoczesnym designem, który odnajdzie się w każdym wnętrzu. Model ten wyposażony jest w czujnik PIR odpowiadający za detekcję ruchu. W przypadku takiego wykrycia może zrobić zdjęcie lub nagrać materiał wideo o długości 10 sekund. Dzięki wbudowanym dwóm diodom na podczerwień, kamera wizjera nie ma żadnego problemu z widzeniem w ciemności. W ten sposób jeszcze lepiej wpływa na Twoje bezpieczeństwo.

 

Wizjer-elektroniczny-MBGLine-SF550-BLACK-EDITION-14-mm-35-120-mm-120

WIZJER MBG LINE DD2 to kolejny polecany przez nas model. Marka go produkująca, MBG Line to gorąca nowość na polskim rynku. DD2 posiada wbudowaną kartę pamięci oraz pojemny akumulator, zapewniający pracę nawet do 120 dni. Tak samo jak powyższa propozycja, produkt marki MBG Line posiada dobrej jakości tryb nocny. Wizjer ten ma funkcję dzwonka.

Wizjer-elektroniczny-do-drzwi-z-kamera-DD2-Judasz-Dzwonek-Zdjecia

Wizjer elektroniczny - jak wygląda montaż?

Montaż urządzeń takich jak wizjer elektroniczny jest zazwyczaj banalnie prosty i można go wykonać samodzielnie. Oba wspomniane już wyżej przez nas produkty posiadają instrukcje w języku polskim, napisane łatwym językiem.

Naturalnie, każdy model będzie różnić się od siebie niektórymi cechami, w tym i również sposobem montażu, dlatego niezwykle kluczowe jest to, aby kierować się wytycznymi prosto od producenta. Nie musisz też martwić się o swoje ściany, taki montaż przebiega bezinwazyjnie.

Polecane

pixel