+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-06-09

Xspecter T-Crow XRII - statyw do kamer noktowizyjnych i termowizyjny, który zapewni Ci nowy wymiar polowania

Zastanawiasz się właśnie - czy można jeszcze bardziej ułatwić i uprzyjemnić swoje polowania? Oczywiście, że tak! Inwestując z wyjątkowy statyw prosto od niemieckiego producenta Xspecter. Nie jest to jednak typowy statyw przeznaczony do użytku z kamerami noktowizyjnymi i termowizyjnymi. Statyw T-Crow XRII, zwany inaczej gimbalem, powstał na bazie najnowocześniejszych standardów w branży w parze z wysoką wydajnością i wygodą użytkowania. Czego na polowaniu można chcieć więcej? Statyw Xspecter jest bardzo otwarty na swoich użytkowników, a to dlatego, że poza polowaniami, przysłuży się również m.in. straży granicznej, wojsku lub też w branży ochroniarskiej. Chcesz wiedzieć więcej o tym wyjątkowym produkcie? Czytaj dalej.

Jak działa statyw Xspecter T-CROW XRII?

T-Crow XRII to gimbal stabilizowany żyroskopowo na dwuosiowej konstrukcji, dzięki czemu umożliwia swojemu użytkownikowi pełnowymiarowe i zarazem bardzo stabilne rejestrowanie ruchu w pobliżu używanej kamery. Żyroskop umożliwia obrót przymocowanej kamery o 360 stopni oraz pochylenie do 55 stopni. Jego stabilna forma pozwala na obsługę większych urządzeń. Jednym z aspektów związanych z komfortem użytkowania statywu jest to, że nie wymaga on ręcznego ustawiania kamery.

Urządzenie można połączyć z dedykowaną aplikacją oraz pilotem, które umożliwiają zdalne sterowanie statywem.

Co go wyróżnia?

Statyw Xspecter jest doskonałym narzędziem dla wymagających myśliwych. Urządzenie oparte jest o zasilanie wysoce wydajnej baterii litowej o mocy aż 3350 mAh. Jedno ładowanie zapewnia użytkownikowi bardzo długi czas pracy bez martwienia się o niski poziom baterii. Sprzęt został wyposażony w gniazdo USB oraz magnetyczny POWERPORT, umożliwiający szybkie odłączanie i podłączanie gimbala.

Urządzenie to wbrew pozorom jest bardzo kompaktowe i w pełni komfortowe w użytkowaniu. Ponadto, gimbal ten jest wodoodporny, ale i również pyłoodporny, dlatego nie straszne są mu ekstremalne warunki! Głowica T-Crow XRII opiera się specjalnych przyssawkach magnetycznych RAW-MOUNT, dzięki którym to sprzęt automatycznie przylega do każdej powierzchni, która współpracuje z magnesami. Xspecter gwarantuje wygodne obserwacje nawet i z wnętrza pojazdu!

Dlaczego warto brać gimbal na polowanie?

Gimbal jest niezwykle przydatnym narzędziem podczas polowania z kilku powodów. Niejednokrotnie używanie takiego narzędzia potrafi podnieść nie tylko sam komfort polowań, ale i zwiększyć ich finalne rezultaty, Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z posiadania gimbala na polowaniu:

  • Stabilność  

Polowanie często wymaga długiego oczekiwania w nieruchomej pozycji. Statyw umożliwia stabilne oparcie dla twojej broni lub lornetki, co minimalizuje drgania i wstrząsy, które mogą wpływać na precyzję strzału lub obserwację zwierzyny. W tym przypadku możesz prowadzić obserwacje również z wnętrza samochodu. Dzięki stabilności statywu, możesz utrzymać celność przez dłuższy czas i uniknąć problematycznego zmęczenia mięśni.

  • Dokładność 

Poprzez umieszczenie kamery na gimbalu, możesz znacznie zwiększyć dokładność swoich obserwacji. Stała podpora pozwala utrzymać kamerę na wybranym celu, eliminując lub ograniczając drgania ręki i ciała. To szczególnie ważne podczas polowań na większe zwierzęta, gdzie trafienie w odpowiednie miejsce jest niezbędne dla humanitarnego odstrzału.

  • Wygodne obserwacje

Jeśli polujesz z lornetką lub lunetą, gimbal zapewnia stabilną platformę do obserwacji zwierzyny. Bez konieczności trzymania lornetki, możesz skupić się na spokojnym i wygodnym obserwowaniu detali, zachowań i ruchów zwierząt.

  • Redukcja zmęczenia

Bardzo długie godziny spędzone na polowaniu mogą być bardzo męczące dla ludzkiego ciała, co niesie ze sobą długoterminowe konsekwencje. Wspierając broń lub lornetkę na gimbalu, zmniejszasz obciążenie na mięśnie ramion i szyi, co pozwala ci utrzymać pozycję przez dłuższy czas. To może przynieść ulgę i pozwolić na skoncentrowanie się na polowaniu bez odczuwania szybkiego zmęczenia.

pixel