+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY HIKMICRO DO -15%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2023-09-12

Zasilacz awaryjny - czym jest i dlaczego powinien znaleźć się w Twoim domu?

W dobie wszechobecnej technologii i licznych urządzeń elektronicznych, które są nieodzowną częścią naszego życia, warto zastanowić się, jak zadbać o ich ciągłą i stabilną pracę. W sytuacjach nieprzewidzianych przerw w dostawie energii czy nagłych skoków napięcia, kluczowym elementem chroniącym nasze sprzęty przed uszkodzeniem staje się zasilacz awaryjny. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć jego zakup.  

Zasilacz awaryjny UPS

Czym dokładnie jest zasilacz awaryjny i dlaczego warto, aby znalazł się on w każdym domu? W poniższym artykule pokażemy pełny obraz tego niezwykle użytecznego urządzenia, które może stać się Twoim osobistym strażnikiem w świecie pełnym elektroniki. Czytaj dalej i zapoznaj się z tym wyjątkowym sprzętem. Kto wie, może już wkrótce staniesz się jego właścicielem.

Posiadanie zasilacza awaryjnego w domu - poznaj zalety.

Jeśli nadal nie jesteś pewny, czy zasilacz awaryjny będzie niezbędnym sprzętem w Twoim domu, wychodzimy Ci naprzeciw prezentując najważniejsze zalety tego produktu. Poznaj argumenty, dlaczego zasilacz stanie się doskonałą inwestycją w bezpieczeństwo energetyczne Twojego domu:  

●     Ochrona cennych urządzeń elektronicznych  

Współczesne urządzenia, takie jak komputery, telewizory, czy sprzęt audio, są nie tylko kosztowne, ale również wrażliwe na nagłe zmiany napięcia. Nagłe przerwy w zasilaniu czy skoki napięcia mogą je uszkodzić, a w niektórych przypadkach nawet zniszczyć. Zasilacz awaryjny działa jako bufor, chroniąc je przed takimi nieprzewidzianymi zdarzeniami.  

●     Utrzymanie ciągłości pracy  

Dla wielu osób praca zdalna stała się normą. Nagłe przerwy w dostawie prądu mogą oznaczać utratę ważnych danych, nieskończonych projektów lub problemów w trakcie wideokonferencji. Zasilacz awaryjny gwarantuje, że będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zapisać swoją pracę i wyłączyć komputer.  

●     Bezpieczeństwo w domu  

Wiele domów jest wyposażonych w systemy bezpieczeństwa, które wymagają stałego zasilania. Zasilacz awaryjny zapewnia, że systemy te pozostaną aktywne nawet podczas przerwy w dostawie energii, co gwarantuje ciągłą ochronę.  

●     Komfort w codziennym życiu  

Wyobraź sobie sytuację, w której w środku upalnego lata przerwano dostawę prądu, a Twoja klimatyzacja przestaje działać. Z zasilaczem awaryjnym nie musisz martwić się o przerwy w korzystaniu z podstawowych udogodnień.  

●     Oszczędność w dłuższej perspektywie  

Naprawa lub wymiana uszkodzonych urządzeń elektronicznych może być kosztowna. Inwestycja w zasilacz awaryjny to zabezpieczenie przed takimi wydatkami, dzięki czemu w dłuższej perspektywie możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.  

●     Eko-aspekt  

Dzięki możliwości podtrzymania zasilania, zasilacze awaryjne mogą wspomóc w efektywniejszym korzystaniu z energii, co przekłada się na mniejszy ślad węglowy.

ZASILACZ AWARYJNY AT EAST UPS1200R RACK 1200VA OFF LINE

Model AT-UPS1200-R RACK to niezawodny zasilacz typu line-interactive o mocy 720W i 1200VA. Posiada czytelny wyświetlacz LCD, informujący o stanie baterii i napięciu. Z tyłu obudowy znajdują się gniazda dla różnych urządzeń, port USB umożliwiający połączenie z komputerem oraz port RJ45 dla urządzeń sieciowych.

Akumulatory kwasowo-ołowiowe (2 x 7Ah/12V) zapewniają pracę na baterii, a ich wymiana jest banalnie prosta. Zasilacz można zamontować w szafie RACK 19".   Zaawansowana technologia line-interactive umożliwia UPSowi podtrzymywanie pracy sprzętu w przypadku awarii. Wyposażenie obejmuje m.in. wyświetlacz LCD, gniazda USB i RJ45 oraz współpracę z aplikacją UPSmart do zarządzania z poziomu komputera.

Dzięki synchronizacji z PC możliwe jest zdalne zarządzanie zasilaczem, automatyczne zapisywanie i zamykanie aplikacji czy raportowanie. UPSmart współpracuje z wieloma programami, gwarantując bezpieczeństwo danych. Aplikacja posiada rozbudowane dzienniki zdarzeń oraz zaawansowane opcje konfiguracji, m.in. powiadomienia SMS i e-mail.

ZASILACZ AWARYJNY UPS2000-T-ON/2S/3IEC EAST

Zasilacz UPS2000 T-ON działa w trybie online, dostarczając energię z akumulatorów bez względu na warunki sieciowe. Akumulatory można łatwo wymienić. Urządzenie ma wyświetlacz LCD, różne wyjścia zasilające, ochronę RJ45, interfejsy USB i RS-232 oraz współpracuje z aplikacją UPSmart.

Generuje napięcie sinusoidalne i współdziała z zasilaczami APFC. Jako zasilacz online, izoluje podłączone urządzenia od sieci i reaguje na skoki napięcia dzięki funkcjom zimnego startu i AVR. Idealnie nadaje się do komputerów czy serwerów, chroniąc dane w razie przerw w zasilaniu.

UPSmart umożliwia monitorowanie zasilacza, wysyłając alerty, SMS-y lub e-maile. Synchronizuje się z komputerem poprzez RS232 lub USB, a zdalne zarządzanie umożliwia moduł SNMP.

ZASILACZ AWARYJNY UPS10KV-T-ON EAST

Zasilacz UPS10KV-T-ON marki EAST to kolejne profesjonalne urządzenie zapewniające całodobową ochronę sprzętu elektrycznego. W przypadku przerwy w zasilaniu, automatycznie korzysta z energii zgromadzonej w 16 wbudowanych akumulatorach 9Ah typu AGM.

Urządzenie pozwala na ciągłe zasilanie podłączonych urządzeń dzięki funkcji online, generując napięcie o przebiegu sinusoidalnym. Posiada interfejsy USB i RS-232 do zarządzania przez aplikację UPSmart, wyłącznik EPO do połączenia z instalacją PPOŻ oraz czytelny wyświetlacz LCD.

Wewnętrzna metalowa obudowa gwarantuje bezpieczeństwo, a nowoczesny design ułatwia montaż. Jest idealny dla firm, instytucji publicznych czy działalności handlowej, chroniąc przed utratą danych i uszkodzeniem sprzętu.

Polecane

pixel