+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamery w długopisie

(2 produktów)

Długopis z ukrytą kamerą – czym jest:

Kamery w długopisie to urządzenie proste w obsłudze, o małych gabarytach, mające na celu dyskretne i niezauważalne rejestrowanie obrazu a nawet dźwięku. Wygląda identycznie jak zwykły, biurowy długopis, można go zamontować w wielu miejscach np. w kieszeni, w zeszycie, w organizerach lub trzymać w ręce, dzięki czemu sprawdzi się on idealnie do nagrywania różnego rodzaju spotkań, prywatnych zastosowań lub jak i również zwyczajnie do monitorowania bezpieczeństwa. Długopisy z ukrytą kamerą to popularne urządzenie szpiegowskie, mini kamera w długopisie, która jest doskonale zamaskowana, jest w stanie nagrywać obraz w jakości HD lub 4K, nagrywać dźwięk w wysokiej jakości, robić zdjęcia i bez problemu przesyłać te informacje na komputer bądź urządzenie mobilne. Kamery w długopisie mogą mieć różne funkcje i mogą różnic się od siebie cenowo w zależności od potrzeb kupującego.

Budowa i funkcje kamery w długopisie:

Długopis z kamerą działa i wygląda na pierwszy rzut oka tak jak każdy inny długopis – można nim pisać. Wbudowana mini kamera w długopisie przeważnie znajduję się w obudowie, gdzie trudno ją zauważyć. Urządzenie zazwyczaj jest zasilane na baterie, która w zależności od modelu oraz jakości obrazu pozwala nam na nagrywanie przez określony czas, przeważnie kilkudziesięciu minut do kilkudziesięciu godzin. Po rozkręceniu długopisu znajdziemy zazwyczaj miejsce na kartę SD oraz port ładowania. Zaleca się używanie kart do 32GB, jednak często karta znajduje się już w zestawie. Funkcje kamer w długopisach różnią się od modelu oraz ceny, zazwyczaj jest to

  • nagrywanie w HD (High Definition) lub Full HD (Full High Definition)
  • nagrywanie dźwięku, dzięki wbudowanemu, również ukrytemu mikrofonowi
  • detekcji ruchu, która pozwala na automatyczne rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia ruchu
  • tryb nagrywania nocnego, który jest możliwy przy pomocy diod podczerwieni (IR)
  • wbudowana pamięć wewnętrzna lub sloty na kartę pamięci
  • ładowanie i przesyłanie danych za pomocą kabla USB
  • funkcja śledzenia lokalizacji i przesyłania jej na urządzenie mobilne

Funkcja WiFi w długopisie z kamerą:

Długopis z kamerą WiFi oprócz wyżej wymienionych funkcji umożliwia przesyłanie obrazu (oraz dźwięku) w czasie rzeczywistym na wybrane urządzenie za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, czyli przy połączeniu z internetem. Pozwala to na oglądanie wideo nagrywanego przez długopis z kamerą na żywo po uprzednim sparowaniu go z urządzeniem mobilnym lub komputerem, który  jest również podłączony do tej samej sieci WiFi. Przesłanego wideo nie trzeba oglądać w danym czasie, obraz jest zapisywany i można go dowolnie odtworzyć. Podgląd materiału zazwyczaj ma miejsce przez aplikacje mobilną, którą wystarczy pobrać na telefon bądź tablet i zgodnie z instrukcją sparować tak aby działała z wybranym długopisem. W aplikacji powinna znajdować się również opcja z podglądem wcześniejszych nagrań (nie na żywo) oraz możliwe zdalne sterowanie kamerą z poziomu urządzenia mobilnego. Funkcje oraz działanie długopisów z kamerą WiFi mogą różnić się od siebie w zależności od rodzaju oraz modelu.

Zalety działania długopisów z kamerą:

  • wysoka dyskretność – długopisy szpiegowskie specjalnie zostały zaprojektowane w taki sposób aby przy codziennym użytkowaniu nie dało się zauważyć różnicy pomiędzy zwykłym długopisem, a tym posiadającym ukrytą kamerę. Może on być trzymany w kieszeni, ręce, piórniku lub może zwyczajnie leżeć na stole czy biurku. Poprzez posiadanie wkładów piszących, długopisy z ukrytą kamerą działają jak każde inne długopisy.
  • Rozrywka – kamera w długopisie to nie tylko profesjonalne urządzenie służące do szpiegowania, ale i również forma rozrywki oraz zabawy zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jest to ciekawy gadżet w przystępnej cenie, stosowany przez różnych ludzi na świecie.
  • Wielofunkcyjność – długopisy z kamerą oprócz nagrywania w niepostrzeżony sposób obrazu, mogą posiadać wiele innych ciekawych funkcji, jak na przykład: wbudowany dyktafon, który umożliwia nagrywanie dźwięku, robienie zdjęć poprzez naciśnięcie danego przycisku, śledzenie, umożliwiające dokładne określenie lokalizacji długopisu oraz jej podgląd w celach bezpieczeństwa.

Podsumowanie informacji o kamerach w długopisie:

Długopisy z ukrytą kamerą to nieskomplikowane, proste w obsłudze i w parowaniu z innym urządzeniem produkty, które znajdują zastosowanie na wielu płaszczyznach. Mają wiele potrzebnych zastosowań i podnoszą poziom bezpieczeństwa. Na rynku jest dostępnych wiele kamer z długopisami, dlatego warto zapoznać się z ich funkcjami aby dobrać długopis spełniający wszystkie wszystkie oczekiwania kupującego.

pixel