+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Miej rękę na pulsie z nawigacją GPS

Żyjemy w czasach, w których GPS odgrywa znaczącą rolę. Kiedyś to mapy doprowadzały nas na miejsce, lecz technologia idzie cały czas do przodu. Bezustannie szukamy coraz to wygodniejszych rozwiązań. Znalezienie restauracji w obcym mieście, szukanie punktu docelowego spotkania, podróż samochodem na wakacje - nie wyobrażamy sobie tych sytuacji bez tej opcji jaką jest lokalizacja. Kierujący samochodem, podczas jazdy może się zrelaksować i cieszyć podróżą, bez konieczności ciągłego spoglądania na mapę. Ciekawym aspektem wielu GPS jest to, że potrafią nie tylko bezpiecznie doprowadzić na miejsce, lecz także dbają o bezpieczeństwo twojego samochodu. Kiedyś ta technologia,dostępna tylko dla nielicznych, dzisiaj jest całkowicie powszechna. System sam potrafi dobrać najkorzystniejszą trasę, a dzięki komunikacji głosowej, możliwa jest zmiana kierunku trasy bez odrywania oczu od drogi. 

 

 

 

Jak działa GPS?


Global Positioning System (GPS) to satelitarny system nawigacyjny. Składa się co najmniej z 24 niezależnych satelit. GPS zbiera informacje niezależnie od warunków pogodowych, miejsca na świecie. Dostępny jest 24 godziny na dobę, za darmo. Satelity GPS okrążają Ziemię dwa razy dziennie po ustalonej orbicie. Satelita transmituje unikalny sygnał i parametry orbitalne. To one pozwalają urządzeniom GPS dekodować i obliczać dokładną lokalizację satelity. Odbiorniki GPS obliczają dokładną pozycję użytkownika i poddają ją analizie. 

Zalety tych gadżetów

Wiele tego typu urządzeń posiada bardzo pomocną funkcję: wystarczy zadzwonić na numer karty SIM (znajdujący się w lokalizatorze), a po chwili otrzymujemy SMS z położeniem geograficznym wraz z linkiem do mapy Google. Dzięki takiej funkcji możemy zwiększyć bezpieczeństwo naszych najbliższych czy wartościowych przedmiotów. Urządzenie można ustawić w taki sposób, aby wysyłało informacje o lokalizacji w określonych odstępach czasowych. Lokalizator wysyła nam informację o swoim położeniu na serwer poprzez transmisję GPRS ( General Packet Radio Service – technika związana z pakietowym przesyłaniem danych w sieciach GSM).

Dzięki zalogowaniu się na serwerze WWW mamy możliwość podglądu lokalizatora w czasie rzeczywistym, zmianę parametrów, odtwarzanie trasy, eksportowanie trasy do Google Earth itp. Odczyt tras z podróży zapisywany jest zazwyczaj do 365 dni. Kolejnym udogodnieniem jest aplikacja mobilna (dostępna na iOS Android). Komunikuje się ona z serwerem i wyświetla nam na ekranie smartfonu położenie na mapie.


Urządzenia te często posiadają dwie zalety, które są szczególnie przydatne w zakładach pracy np: przy rozwożeniu towarów. SMS-em ustawiamy dopuszczalną prędkość, jaką kierowca może przekroczyć. Jeśli tylko kierowca ją przekroczy, wówczas dostajemy powiadomienie z aktualną pozycją auta. Drugą funkcją jest opcja ukrytego podsłuchu, który zadziała nawet, gdy go ukryjemy. Lokalizatory posiadają także stan uśpienia. Zużywają wtedy mniej energii przy czym wydłużają czas pracy na akumulatorze. Wybudzanie może nastąpić po wykryciu alarmu z czujnika wstrząsów, wysłaną wiadomością bądź wykonanym telefonem oraz cyklicznie co ustalony czas. Sposób wybudzenia zależy od ustawionego trybu uśpienia.

Żyjemy w czasach kiedy podróżowanie stało się niemalże codziennością. Przy częstych podróżach, wypada zadbać o swój bagaż. Do tego często służy mini nawigacja. Podróżując wystarczy, że włożysz to małe urządzenie do bagażu i połączysz się z nim za pomocą wspomnianej już aplikacji na Androida lub iPhone'a. W razie kradzieży, znajdziesz swoją zgubę naprawdę szybko. Takie gadżety wyposażone są zazwyczaj w przycisk SOS. Przytrzymując przycisk możemy natychmiast wezwać pomoc w niebezpiecznej sytuacji. GPS znajduje się nie tylko w lokalizatorach. Wiele urządzeń codziennego użytku np: zegarki są wyposażone w taką funkcję. Wszyscy w swoich rodzinach mamy osoby starsze oraz dzieci które musimy monitorować i zadbać o ich bezpieczeństwo. Ten niezwykle funkcjonalny gadżet, spełnia swoje podstawowe zadanie oraz ma na celu bezpieczeństwo osób starszych oraz dzieci. Właśnie takie gadżety, mogą uratować zdrowie lub życie w sytuacjach zagrożenia. 

Często zdarza ci się, że twój zwierzak ucieknie ci z pola widzenia podczas spaceru? Nie tym razem! Teraz z nawigacją GPS możesz chronić swoje zwierzęta. Wystarczy że przyjmujesz mały lokalizator do obroży zwierzęcia. Urządzenie jest małe i lekkie, więc Twój pies lub kot kompletnie tego nie odczuje. Ta opcja świetnie sprawdza się nie tylko podczas nagłych eskapad, lecz także podczas dłuższych spacerów w lesie czy parku. Dzięki aplikacji sprawdzisz dokładne położenie zwierzęcia. Potrafi ona zgromadzić dane, które możesz później odpowiednio odczytać i wyciągnąć z nich wnioski.

Jak widać, nawigacją nie musi cieszyć się tylko kierowca samochodu. Możesz sprezentować taki świetny gadżet, do codziennego użytku, swoim bliskim bez okazji, a przy tym zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo. Pamiętaj jednak, żeby przed kupnem odpowiednio określić swoje wymagania i wtedy dobrać idealnie przystosowane urządzenie.

Pomyśl już dziś nad kupnem tych inteligentnych urządzeń. Na naszej stronie mamy szeroki asortyment lokalizatorów które z pewnością spełnią wszystkie Twoje wymagania.

 

pixel