+48 519 653 388 | sklep@elektromaniacy.pl PROMOCJA! SPRAWDŹ PRODUKTY 4LOP STOŁY MAGAZYNOWE DO PAKOWANIA DO -10%
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bezkluczykowy dostęp do samochodów - Keyless

Dostęp bezkluczykowy

Bezkluczykowy dostęp do samochodów to rozwiązanie, które bardzo ułatwia życie kierowcom. Niestety chwalą je sobie również złodzieje. Na Zachodzie to problem znany już od pewnego czasu, teraz szczególną uwagę zwraca się na niego również w Polsce.

Czym jest kradzież na tak zwaną „walizkę”?

Złodzieje już jakiś czas temu wymyślili, jak oszukać system bezdotykowy Keyless. Wystarczą dwa urządzenia radiowe. Jedno umieszcza się obok kluczyka (np. gdy przestępca staje blisko właściciela samochodu), następnie, dzięki zamianie częstotliwości, sygnał przekazywany jest na większą odległość, a przy aucie druga osoba stoi z odbiornikiem i demodulatorem, który następnie emituje sygnał kluczyka. Krótko mówiąc – takie proste radiowe urządzenia potrafią przekazać informację z kluczyka dużo dalej.
Dla samych złodziei nie jest to duża inwestycja. Odpowiednie urządzenia można zrobić samemu, ale też je po prostu kupić. W zależności od użytych rozwiązań i zasięgu, jaki chcą uzyskać przestępcy, takie nadajniki mogą wiązać się z kosztem kilkuset lub kilku tysięcy zł. Jednak niestety ostatnio sytuacja wygląda jeszcze łatwiej – urządzenia można sobie zamówić z Chin i to już za równowartość ok. 80 zł.
Na tego typu kradzież narażone są wszystkie marki samochodów wyposażonych w system bezkluczykowy.

Montaż Keyless

Celem polskich inżynierów było stworzenie zabezpieczenia, które uchroni Twój samochód przed kradzieżą metodą „na walizkę”, zachowując wszystkie zalety systemu bezkluczykowego. Pragniemy przedstawić „Keyless Protector”, pierwsze na świecie elektroniczne zabezpieczenie kluczyka.
Jest to niewielkie urządzenie w formie klipsa, które łatwo i szybko założysz na baterię kluczyka, bez ingerowania w układ elektryczny samochodu.

System bezkluczykowy jak działa 

Jak działa Keyless Protector? Jest to bardzo proste. Po umieszczeniu urządzenia na baterii w pilocie protector staje się aktywny. Urządzenie ma wbudowany czujnik ruchu, dzięki któremu po oddaleniu się od pojazdu na dystans około 21 kroków ( 10/15m), Keyless Protector odetnie zasilanie od pilota, dzięki czemu złodziej nie będzie w stanie odczytać sygnału w celu przesłania go do odbiornika z demodulatorem. Protector dezaktywuje pilot również w sytuacji gdy zostanie pozostawiony na 120 sekund w bezruchu, np. gdy po powrocie do domu odłożymy kluczyk na półkę.
W momencie gdy pilot jest nieaktywny po powrocie w okolice pojazdu nie będziemy w stanie go otworzyć. Co zrobić aby aktywować kluczyk? Należy podejść do samochodu, stanąć w bezruchu i dwukrotnie w odpowiednim tempie klepnąć w pilot. Wymagana siła uderzenia jest niewielka, dla przykładu pilot może mieścić się w kieszeni, bądź torebce, co nie stoi na przeszkodzie do aktywowania go.
Keyless Protector jest produkowany w trzech rozmiarach. Dobieramy go w zależności od symbolu baterii mieszczącej się w pilocie. System działania urządzenia oraz jego uniwersalność pozwala na zamontowanie go w 99% produkowanych pilotów keyless.

Zalety urządzenia:


• 99 % ochrona przed kradzieżą na ,,walizkę"
• możliwość wygodnego dostępu do samochodu (brak potrzeby wyjmowania kluczyka ze specjalnych etui blokujących sygnał)
• automatyczne wyłączenie kluczyka, po odejściu od pojazdu
• prosty montaż
• regularny rozwój i wsparcie ze strony producenta
• niezawodność i bezawaryjność
• wysoka wytrzymałość na czynniki fizyczne
• nie powoduje utraty gwarancji samochodu
• oszczędność baterii
• możliwa zniżka na AC

System bezkluczykowy montaż

Zachęcamy do zapoznania się z testem przeprowadzonym na kanale YT Zachar OFF, który znajdą Państwo pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=x2AahohpU1Y&t=469s

pixel